UDO badacze otrzymywają $1 milion Keck Fundacyjną dotację nurkować głęboko w życia drobnoustroje

Parzysty, równy w cedzin sedno wydobywał więcej niż mila pod ocean podłoga, ty znajduje one. Malutcy organizmy tylko komórka w wielkościowym chug along kiedykolwiek w ten sposób wolno.

Jennifer Biddle, morski mikrobiolog przy uniwersytetem Delaware, często zastanawiającym się dlaczego te drobnoustroje żyje głęboko w ziemi skorupy spojrzeniu w ten sposób jednakowym drobnoustroje przy powierzchnią w lasach i strumieniach up tutaj. Co ja wziąć te "miejscowych" adaptować target59_0_ wolny stylu życia puszek w głębiach?

Taki rozpamiętywać inspirował nowego badawczego projekt że Biddle któremu właśnie nagradzali prestiżową $1 milion dotację od W.M. jest wiodący, Keck podstawa. Ona i oficerów śledczych Adam bagno Hanson i Thomas, wszystkie pracownicy wydziału w UD'S szkole wyższa ziemia, ocean i środowisko, my przyglądamy się głęboko w życia drobnoustroje znajdować out jak ich geny dostają toggled daleko lub dalej.

Rozumiejący jak środowiskowi czynniki tak jak stres i odżywianie mogą podrzucać zmianę na odmianowych genach -- gorący naukowy pole znać jak "epigenetics" -- jesteśmy ważny kierowca i inni choroby w istotach ludzkich dzisiaj precyzi medycyna i swój uosobeni traktowania dla nowotworu.

Mimo to trochę zna o jak taki środowiskowi czynniki mogą kształtować drobnoustroju przeznaczenie. Otwierający że czarny pudełko mógł pomagać ludzkości w wiele sposobach, według Biddle. Rozważa w końcu zyskiwać przewagę w zwalczać wytrwałą dżumę odporne bakterie lub lepszy doprzęganie drobnoustroje robić czystej energii.

"Otrzymywać ten imponująco i bardzo konkurencyjny nagrodę od Keck podstawy jest zeznaniem doborowość i twórczość nasz UDO badawcza społeczność," powiedział Charlie Riordan, rozpusta - prezydent dla badania, stypendium i innowaci. "Ten drużyny praca przeznacza odkrywać znalezienia w terenach od istoty ludzkiej i environmental health które korzysta naukę i społeczeństwa, energia odnawialna."

"Ja jest cudowny widzieć nasz fakultet wygrany finansowania poparcie dla ten torowanie projekta," dodający Mohsen Badiey, działający dziekan szkoła wyższa ziemia, ocean i środowisko. "Nasz całkowita szkoła wyższa łączy ja w gratulować Jennifer, Adam i Tom. Patrzejemy naprzód widzieć ich badawczych rezultaty w ten znacząco naukowej arenie."

Demaskować drobnoustrojową tajemnicę

"drobnoustroje są te zadziwiającymi elektrowniami," Biddle mówi. "często ximpx dla długich timescales w środowiskach z małą dostępną energią."

UDO drużyna hypothesizes że drobnoustroje epigenetycznych sygnały -- właśnie jako istoty ludzkie -- który równorzędny i to ich przyrost i, ten tryb gen kontrola jesteśmy znacząco w czasach energetycznego stresu.

Podczas trzyletniego projekta, bagno stawia jego wiedzę specjalistyczną w obliczeniowej biologii i statystycznym genomics pracować rozwijać najnowocześniejszą metodę dla wykrywać te epigenetycznych sygnały. Zdarzają się gdy malutcy grona węglowodór dzwoniący metyl grupy dołączają segmenty DNA. Bagno poprzednio tworzył epigenetyczne przesiewanie platformy dla nowotwór biologii zastosowań i ostatnio był współzałożycielem genom Profiluje LLC, początkowa firma która produkuje o dużej zdolności genomów profile dla oceniać DNA biomarkers dla choroby.

Najwięcej drobnoustrojów w środowisku w konstruujących systemach tak jak wastewater zakłady przeróbki w chronicznych infekcjach i, r wolno opłatę niska dostępna energia. Podążać ten wskazówkę UDO drużyna rośnie różnorodnych wzorcowych drobnoustroje przy różnymi energetycznymi stanami w Hanson lab przy Delaware biotechnologii instytutem wliczając photosynthetic zielonych siarek bakterii, światowym ekspertem na których jest.

Te organizmy znajdują w wiele środowiskach i są energii ekspertami -- mogą rosnąć z mniej światła niż daleko i bawić się znacząco rola w naturze rośliny lub algi. Jeden napięcie od Chesapeake zatoki, odosobnionej w Hanson lab, może spożywać duże ilości toksyczny wodorowy sulfide pod bardzo niskimi lekkimi warunkami. Inny cedzą, od powulkanicznej gorącej wiosny, pojawiać się przystosowywać swój zużycie energii w zależności od ile światła jest teraźniejsi.

Once rozwijał ich nową epigenetyczną profiluje metodę drużyna i badający ich hipotezy w wzorcowych systemach pod kontrolowanymi warunkami, Biddle właściwie bada epigenetyczną adaptację drobnoustroje wolny przyrost w ograniczających cedzinach od Delaware Broadkill rzeki która płynie w Delaware zatokę blisko UDO kampusu w Lewes.,

"Jeżeli nasz hipoteza jest poprawna, ono przekształcać aktualnego zrozumienie genu przepis przez drzewo życie i mógł mieć szeroko zakrojony wpływ na wiele sytuacjach drobnoustrojowy wolny przyrost, wliczając zaraźliwej choroby," Biddle powiedział. "Przez ten nauki, trzy wyznawał cząsteczkowych głupków w morskiej nauce ryzykuje w nauki medyczne."

W 2015, zespół badaniowy od szkoły wyższa inżynieria otrzymywał W.M. Keck finansowanie dla nowatorskiej pracy rozwijać nowego półprzewodnika nanostructure dla wzrastać światło zbierającego ogniwami słonecznymi jakby, wśród innych zastosowań.

Źródło: http://www.udel.edu/udaily/2017/july/keck-foundation-grant-supports-deep-dive-into-microbes/