Naukowowie rozwijają nową chirurgicznie metodę ponownie się łączyć sensualnych neurony z rdzeniem kręgowym po urazu

Naukowowie w UK i Szwecja poprzednio rozwijali nową chirurgicznie technikę ponownie się łączyć sensualnych neurony rdzeń kręgowy po pourazowych dordzeniowych urazów. Teraz, zyskiwali nowego wgląd w jak technika pracuje przy komórkowym poziomem odtwarzać je w szczurach z następstwami dla projektować nowe terapie dla urazów dokąd rdzeń kręgowy przecina.

Mózg i neurony w odpoczynku nasz ciało łączymy w kręgosłupie. (nerw komórki) Tutaj, motorowi neurony które i sensualnych neurony łączy z rdzeniem kręgowym kontrolny mięśnia ruch., które retransmitują sensualną informację tak jak ból, temperatura i dotyk,

Dokąd neurony łączą z sznurem, motorowi neurony wiążą wpólnie tworzyć strukturę dzwoniącą jadą korzeń, podczas gdy sensualni neurony tworzą sensualnego korzeń. W pacjentach z pourazowymi urazami, te korzenie mogą drzejący, powodować tereny ciało gubić neural kontrola.

Chirurdzy mogą wszczepiać motorowych korzenie przy terenem od którego drzeją, i zazwyczaj pomyślnie ponownie się łączyć, gdy motorowi neurony mogą regrow z rdzenia kręgowego i w jadą korzeń. Jakkolwiek, to no stosuje kłopotliwy sensualny korzeń który ponownie się łączyć stosownie do ostatnio no mogli chirurdzy., "lekarki poprzednio rozważali ten typ niemożliwy naprawiać rdzenia kręgowego uraz," mówi Nicholas James, badacz przy królewiątko szkołą wyższa Londyn. "Te poszarpani korzeniowi urazy mogą powodować poważnego kalectwo i straszliwego ból."

Szczęśliwie, Thomas Carlstedt przy królewiątko szkołą wyższa Londyn, także, ostatnio pomagać rozwijać nową chirurgicznie technikę ponownie się łączyć sensualnego korzeń. Ja wymaga ciąć oryginalne sensualnego nerwu komórki i wszczepiać pozostałego korzeń z korzenia bezpośrednio w głęboką strukturę w rdzeniu kręgowym. Ten teren dzwoni dorsalny róg, i ono zawiera drugorzędnych sensualnych neurony które normalnie bezpośrednio no łączą sensualni korzenie. Gdy drużyna próbował technikę w pacjentach, pewni dordzeniowi odruchy wracali, wskazujący że wpojony neuron integrował z kręgosłupem tworzyć czynnościowego neural obwód.

W nowej nauce ostatnio publikującej w kresach w neurologii, James, Carlstedt i inni kolaboranci, wykładaliśmy rozumieć jak wpojony sensualny korzeń był złączony z rdzeniem kręgowym w dorsalnym rogu. Rozumieć mechanizm, mieć nadzieję rozwijać nowych traktowania dla pacjentów z innymi typ dordzeniowi urazy.

Naukowowie używali szczura modela dordzeniowy uraz studiować proces przy komórkowym poziomem. Podczas operaci, produkowali jednakowego dordzeniowego uraz w szczurach i wtedy reattached sensualnego korzeń używać nową technikę. Przy 12-16 tygodniami po operaci badacze oceniali dordzeniową naprawę omijanie elektrycznością wzdłuż neuronów widzieć jeżeli tworzyli zupełnego neural obwód. Wtedy analizowali neural tkankę pod mikroskopem i.

Neural obwód był zupełny, i korzeń pomyślnie integrował z rdzeniem kręgowym. elektryczni testy pokazywali że, że Gdy egzamininowali tkankę, zakładają że mali neural odgałęzienia rośli od struktur dzwonić dendryty w dorsalnym rogu. (kilkuramienne projekcje przy końcówką neurony) Te ciency odgałęzienia przedłużyć wszystkie sposób tworzyć czynnościowego neural obwód w wpojonego sensualnego korzeń.

W ten sposób, co uczy my o rdzeń kręgowy naprawie to? Badacze mieć nadzieję że ten typ neural przyrost mógł także używać naprawiać innych typ rdzenia kręgowego uraz. "strategia zachęcający nowy przyrost od dordzeniowych neuronów mógł potencjalnie być use w innych urazach układ nerwowy," mówi Carlstedt. Na przykład, naukowowie mogli kapitalizować na ten mechanizmu gdy projektujący nowe terapie dla urazów wszczepiać zaszczepki które zachęcają ten typ nerwu przyrost lub udogadniają. dokąd rdzeń kręgowy przecina,

Źródło: Kresy

Advertisement