Sztuczki i złudzenia pomagają odsłaniać jak mózg przetwarza wieloskładnikowych sensualnych wkłady

Sztuczki magicy domena i złudzenia, once, pomagają naukowów odsłaniają jak móżdżkowe pracy.

tutaj jest jeden ty możesz próbować używać tabletop lustro. Umieszcza twój lewą rękę na stole przed lustro odbijającą powierzchnią i twój prawą ręką za lustrem, wokoło sześć cali oddalonych, dokąd ty no możesz widzieć je. Teraz stuka stołową powierzchnię z oba rękami podczas gdy patrzejący twój odbicie. Wśród minuty, ty czujesz jak gdyby ręka ty widziisz odbijająca w lustrze jest twój prawa ręka i ja jest prawy obok lustra -- nawet jeśli chowana ręka no ruszał się.

Ten klasycznego "lustra pudełkowaty" złudzenie używał w liczbie neuroscience studia, zawiera z amputowany jako ewentualna terapia załagadzać fikcyjnej kończyny ból, dokąd ono może pomagać móżdżkowej mapie i adaptować brakująca kończyna.

Teraz, nowa wersja lustrzany pudełkowaty złudzenie, rozwijać uniwersytetem Delaware móżdżkowy naukowiec Jared Medina i doktorski uczeń Yuqi Liu, ciągnie z powrotem więcej zasłona na jak mózg przetwarza wieloskładnikowych sensualnych wkłady spostrzegać nasz bodies i świat wokoło my. Ich nauka pojawiać się w Naukowych raportach, multidisciplinary, otwartego dostępu czasopismo od wydawców natura., która wspiera narodową fundacją naukowa,

W ich nowatorskim złudzeniu, nauka uczestnicy, tworzący konflikt między wizualną i proprioceptive informacje zwrotne dla ręki za lustrem. umieszczali ich ręki w opposite posturach jeden ręki palma inny puszek (,) Proprioception jest twój dzwoniącym "szóstego sensem," sens dokąd twój ciało jest w przestrzeni która przychodzi od twój złączy i mięśni., Ja jest sensem który pozwoli ciebie dotykać twój nos z zaufaniem wyrównującym z twój oczami zamykającymi.

Że ręka za lustrem całkowicie po tym jak synchroniczny otwarcie i przymknięcie dwa ręki nauka uczestnicy czujący wirował lub podrzucał dopasowywać ręki odbicie.

Wszystko nagły podczas nasz eksperymentów, ty słuchałeś troszkę śmiech niespodzianka gdy ludzie doświadczali ten staranną furorę uczucie jak ich ręka podrzucający" Medina powiedzieli. ", nawet jeśli ono no ruszał się,"

Rozwiązująca bitwa sensy

Złudzenie skuteczność wpływał dostrzeżoną trudnością ruszać się chowaną rękę pozycja przeglądać w lustrze. Mniej złudzenia zdarzał się dla trudnych obracań wymaga więcej napięcie. Taki biomechanical dane, Medina powiedział, koduje w ciało schemacie, przedstawicielstwo twój ciało pozycja w przestrzeni która bierze w obrachunkową informacje zwrotne od wszystkie istotnych sensów, plus przechującej informaci od mięśni i złączy o, czemu robić może i no może twój ciało.

Według Medina mózg i wtedy sortuje out "optymalna integracja" przybywająca sensualna informacja czym jest rzetelny sens.

"wzrok jest naprawdę precyzyjny," Medina powiedział, "ale proprioception -- sens dokąd twój ciało jest w przestrzeni--jest hałaśliwie. Proprioception mówi ono no jest, twój mózg optimally kalkuluje. w ten sposób i wzrok jeżeli tam  jest konflikt między te sensami, jesteś ci mówjący że twój ręka jest prawa tam, ale Wzrok, ponieważ ono jest precyzyjny, typowo rządzi. Jakkolwiek, w nasz nauce także pojawiać się considering dodatkowe informacje mózg--biomechanical przymusy od ciało schemata--w rozwiązywać ten konflikt między sensami."

Medina i jego ucznie teraz używamy czynnościowego obrazowanie rezonansem magnetycznym (fMRI) w UD'S centrum dla Biomedycznego i Móżdżkowego zobrazowania dalej odkrywać jak mózg kalkuluje szerokich wkłady i integruje ono otrzymywa od wszystkie sensów. Ten wyszukany narzędzie może iluminować który regiony mózg są przy pracą gdy wykonujący zadanie. Lepszy zrozumienie taki móżdżkowy przerób mógł pomagać zaliczkowym nowym traktowaniom dla pacjentów z uszkodzeniami mózgu tak jak uderzenia, chroniczny ból i inny wprowadzamy nieporządek dla rozwijać sztuczne kończyny które czują jak część ciała., i

"Dlaczego ty uosabiasz sztuczną kończynę? Ja musi szanować prawa ciało," Medina zauważał. ty uczyłeś się wszystkie twój życie "Ja jest zupełnie znacząco obliczać out jak, jak mózg rozwiązuje problem multisensory informacja, i to odnosić sie ucieleśnienie i nasz sens jaźń. Te chłodno złudzenia i sztuczki są ścieżką rozumieć jak umysł pracuje."

Źródło: http://www.udel.edu/udaily/2017/july/magic-helps-unmask-brain-function/

Advertisement