Badacze utożsamiają molekułę która umożliwia komórek appendages jechać cielesnego rzadkopłynnego przepływ

Badacze przy Nagoya uniwersytetem utożsamiali molekułę która umożliwia komórek appendages dzwoniących rzęski rytm w coordinated sposobie jechać przepływ fluid wokoło mózg; to zapobiega akumulację ten fluid który inaczej prowadzi nabrzmiewać głowa jak znalezione w warunku wodogłowiem.,

Niektóre komórki w ciele zawierają długo cienkie struktury dzwonić rzęska na ich powierzchni które eksponują a jak ruch który promuje przepływ fluid za komórką., Chociaż te rzęska znają bawić się zasadniczych rola w ciele, dużo zostaje rozumiejącym o ich cząsteczkowych składnikach i mechanizmach którymi pracują. To jest szczególnie prawdziwy dla rzęski na komórkach które wykładają ventricles mózg, które zawierają cerebrospinal fluid który różnorodne funkcje wliczając wyściełać mózg przeciw potencjalnie uszkadzać wpływy. (CSF)

Drużyna przy Nagoya uniwersytetem jaty światło na ten zagadnieniu wyjawiać że molekuła dzwoniąca Daple jest istotna dla rzęski adoptować przygotowania, w ten sposób tworzący przepływ fluid za komórki powierzchownością. którym bić w jeden kierunku w tym samym czasie mogą Ten przygotowania na komórce ukazuje się wszystko wzdłuż futrówki ventricles w mózg zapewnia poprawnego przepływ CSF który z kolei zapobiega swój akumulację kojarzącą z móżdżkową nabrzmiałością znać jako wodogłowie.,   

Drużyna wyjawiał ważność Daple tworzyć mutant myszy które no wyrażali Daple proteiny. Wokoło 20 dniami po narodziny, te myszy powiększali głowy, jednakowe to w ludzkich wodogłowie skrzynkach. Dalszy studia pokazywali że to był należny przepływ CSF niszczy.

Ciiemy out część ściana mózg lateral ventricle i prowadziliśmy dochodzenie" mówimy Mak Takagishi. "czy fluorescencyjni koraliki napędzają wzdłuż swój powierzchni w szczególnym kierunku," "Dla myszy z normalnym Daple wyrażeniem był konsekwentny ruch w jeden kierunku, tam, ale to był nieobecny w nokaut myszach."

Znalezienia także pokazywali że brak Daple zatrzymywał rzęski wszystko adoptować ten sam orientację na ten sam stronie komórki. Bez rzęski wszystkie bicie w ten sam kierunku, tam  był żadny kierunkowym przepływem CSF, prowadzący swój natępna nabrzmiałość i akumulacja.

Według Masahide Takahashi, "Daple funkcjonuje przez cytoplasmic struktury dzwoniącej microtubules które są proteinowymi drucikami wymagającymi w różnorodnych funkcjach wliczając utrzymywać całkowitą strukturę komórki., Gdy Daple jest nieobecny microtubules są niezdolni precyzyjnie precyzować przygotowania struktury dzwonić nasadowi bodies, od których rozwija rzęska."

Drużyn znalezienia muszą prowadzić głęboki zrozumienie choroby powodować dysfunkcja rzęska. Te zawierają nie tylko wodogłowie ale także astmę dawać podobieństwom rzęska, parzysty, równy żeńską nieurodzajność i, formalnie i czynnościowym w jajowodzie i dychawce.

Źródło: http://en.nagoya-u.ac.jp/research/activities/news/2017/08/how-whip-like-cell-appendages-promote-bodily-fluid-flow.html

Advertisement