Badacze odkrywają mechanizm który wyjaśnia hindlimb ustawia w tetrapod ewoluci

W ewoluci tetrapods pozycja hindlimb urozmaicał wraz z kręgową formułą która jest liczbą małe kości tworzy kręgosłup., Tetrapods, jako imię insynuuje, jest gatunkami które cztery cieki., Jakkolwiek, ten grupa także zawiera wiele innych zwierzęta bez cztery lub jakaś cieków tak jak węże i ptaki. To jest ponieważ tetrapods zawierają wszystkie organizmy, utrzymanie który pochodził od ostatniego pospolitego antenata amfibie, gady i wymarły, i ssaki, nawet jeśli secondarily gubili ich "cztery cieki".

Chociaż badacze długo studiowali tetrapod anatomię, jak specyfik pozycja części ciała te gatunki--na przykład hindlimb pozycja wzdłuż ciała--tworzy w wczesnym rozwoju zostaje niejasny. Wyjaśniać ten tajemnicę będzie ważnym krokiem w ewoluci biologii.

Ten kluczowy kawałek łamigłówka w końcu znajdował drużyną badacze od Nagoya uniwersyteta w Japonia. Badacze demonstrowali że proteina dzwonił GDF11 który wymaga w embrionalnym rozwoju, sztukach i hindlimb, zasadniczy rola w osatatecznej pozyci sakralni kręgosłupy., Nauka rezultaty publikowali w Lipu 2017 w natury ewoluci & ekologii.

W laboranckich myszach które no produkują proteiny GDF11 zauważaliśmy," powiedzieliśmy Yoshiyuki Matsubara, badacz przy podziałem Biologiczna nauka i pierwszy autorem nauka. "że sakralni kręgosłupy i hindlimbs przesuwają więcej plecy,"

Przyjeżdżać przy ten wnioskiem zaczynał analizować wyrażeniowego wzór gen interes w kurczaków płodach i egzamininować związek między zespół badaniowy wzorem spodziewaną pozycją kręgosłup i hindlimb przy różnymi rozwój scenami. Następnie, badali czy hindlimb ustawiać może manipulujący zmieniać timing GDF11 aktywność w płodach. Ostatni, w pełni wyjaśniać rola GDF11 w dywersyfikacja hindlimb pozycja w tetrapods drużyna ustawia w osiem tetrapod gatunkach wliczając Afrykańskiej pazurzastej żaby egzamininował korelację między Gdf11 wyrażeniem i hindlimb, chińczyk łuskający żółw, ocelot gekon, japończyk paskował węża, kurczątka, przepiórki, emu i myszy.

"Nasz rezultaty także sugerują że specyfika hindlimb ustawiać może być skutkiem zmiana w timing lub tempo wydarzenia w genie który wyraża GDF11 podczas embrionalnego rozwoju," powiedział Takayuki Suzuki, kopyto_szewski nauka autor.

Według ich wniosku, węże długiego bagażnika ponieważ inicjaci timing Gdf11 wyrażenie w rozwojowej scenie jest target244_0_ opóźniony niż to w innych tetrapod gatunkach.

Opierają się na teraźniejszych obserwacjach badacze proponują modela wyjaśniać połączenie sakralny ustawiać w tetrapod ewoluci. To prowadzi głęboki zrozumienie dywersyfikacja specyfika hindlimb tetrapod pozycje, wartościowa informacja w polu ewolucja.

Źródło: http://en.nagoya-u.ac.jp/research/activities/news/2017/08/mechanisms-explaining-positional-diversity-of-the-hindlimb-in-tetrapod-evolution.html