Bioinformatics ekspert otrzymywa $12,8 milion dotację kontynuować prowadzić Cukrzycowego komplikaci konsorcjum

Dr. Richard A mcIndoe, bioinformatics ekspert i stowarzyszony dyrektor centrum dla., biotechnologii i Genomic medycyny przy Medyczną szkołą wyższa Gruzja przy Augusta uniwersytetem, otrzymywał $12,8 milion dotację kontynuować prowadzić krajowy badawczy incjatywa skupiający się na zmniejszać komplikacje cukrzyce.

To jest za czwartym raz mcIndoe wybierali prowadzić infrastrukturę dla Cukrzycowego komplikaci konsorcjum, program Krajowy instytut administracyjnej, naukowej i informatics, cukrzyce i choroby Trawienne i cynaderki.

Prawie 10 procentów Usa populacja cukrzyce, według centrum kontroli i prewencji chorób. Komplikacje od wszechobecnej choroby zawierają nerw i cynaderki szkoda, wysokie ciśnienie krwi, choroba sercowo-naczyniowa i uderzenie as well as skóra i oko komplikacje według Amerykańskich cukrzyc Skojarzeniowych.

Cukrzycowy komplikaci konsorcjum (widzii http://www.diacomp.org) zapewnia przekrój poprzecznego projektującego ruch nauka poparcie i ostatecznie opieka nad pacjentem naprzód wliczając fundować krótkoterminowych studia, lub lepiej zapobiegać komplikacje i początkowa przyczyna odnosić sie śmierć, mówi mcIndoe który jest także regenta profesorem w MCG dziale położnictwo i Gynecology., rozumieć w zwierzętach, istotach ludzkich

diaComp także wspiera lato programy dla studentów medycyny inspirować kolejnego pokolenia cukrzyc komplikacj oficery śledczy as well as naukowi zgromadzenia na istotnych tematach. Konsorcjum wykonalności & pilota program jest konkurencyjnym, przeglądającym programem który zapewnia $100.000 w finansowaniu dla jeden roku umożliwiać badaczów dążyć nowatorskie komplikacje traktowanie i zapobieganie strategie., Wokoło 20 dotacj nagradzają każdego roku od więcej niż 80 propozycj, z grubsza 20 procentów finansowania tempo który jest nieznacznie nad średni 18,1 procentów stopień sukcesu dla Krajowych instytutów Health badawczego projekta dotacja. Badawczego projekta dotacja, powszechnie nazwany RO1, jest NIH'S dotaci starym mechanizmem dla wspierać odnosić sie badanie i NIH'S wielką pojedynczą kategorię poparcie. RO1s, które wypośrodkowywają dzisiaj wokoło $428.000, typowo wymagają znaczących usprawiedliwia dane byli w ręce gdy zastosowanie zrobi. Jeden cel pilota & wykonalności program jest umożliwiać oficerów śledczych uzyskiwać pilotowych dane potrzebujących zabezpieczać RO1, mcIndoe mówi.

"Tam  są niektóre bardzo mądrzy ludzie z niektóre bardzo dobrymi pomysłami ale właśnie no mają dosyć dane być sprawnie przedkładać dla pełnego RO1," mówi.

Niedawna pięcioletnia analiza wskazuje konsorcjum podejścia pracy: 59 procentów konsorcjów awardees przedkładał nowe NIH dotacje wśród pięć rok i 37 procentów otrzymywał finansowanie.

"Nie każdy dotacja iść wynikać w wielkiej dotaci która tłumaczą zdrowi pacjenci, znaczących naukowych znalezieniach i i znamy to iść w je. Ale jeżeli ty uderzający często który byliśmy pomyślni przy robić," mcIndoe mówi. niż nie, ja ruszasz się naukę naprzód, "Ja jest cudownym programem budować wiedzy bazę o cukrzycowych komplikacjach."

Wcześnie w procesie ustala krótką listę wysocy wpływów tereny cukrzycowe komplikacje each cykl konsorcjum Zewnętrznie Szacunkowy komitet bada ten spadek wśród królestwo; l10a:dziedzina NIDDK i jest nadający się dla diaComp poparcia. Zastosowania przedkładają w Czerwu, i nagród zawiadomienia typowo wychodzili w Wrześniu. Ten roku foci zawierają nowatorskie technologie analizować tkankę od organów afektowanych cukrzycami, tak jak cynaderki, i biosensors które mogą ulepszać zrozumienie awaryjne cukrzyce robią różnorodni komórka typ. Inny zawierają cienkich bakteryjnych filmy dzwoniących biofilms, wirulentna społeczność która jest rola w cukrzycowych komplikacjach dobrze no badali; mikroorganizmy związek między insulinowym oporem, wczesny wskaźnik szczególnie typ - 2 cukrzycy i neurologicznych problemy, lubią demencję; i nowatorscy sposoby blokować cukrzycowe komplikacje.

Konsorcjum lata Studencki program zapewnia poparcie pierwszy i drugoroczni studenci medycyny które chcą robić badaniu przy narodu NIDDK cukrzyc centrami, widzią niddk.nih.gov/research-funding/research-programs/diabetes-centers, nad latem. Ten programa fundusze o 18-20 uczniach dorocznie i wnioskują z roczną Sierpniową zgromadzenia i plakata prezentacją przy Vanderbilt uniwersytetem. Duża wiadomość przy ten konferencją jest zachęcającymi uczniami zostać naukowami, mcIndoe mówi. Tam  także są roundtable dyskusje z rezydentura programa przedstawicielami o co szukali w przyszłościowych mieszkanach as well as przyszłościowych finansowanie sposobnościach dla młodych oficerów śledczych.

Konferencyjny program wsparcia umożliwia organizacje zaczynać nowe konferencje w terenie cukrzycowe komplikacje. Współpracujący finansowanie programa spojrzenia wspierać nowatorskie próby kliniczne które ulepszają wynika cukrzycowi nożni wrzody, wspólna sprawa niska nogi amputacja w pacjentach z cukrzycami które mogą wynikać od biednej cyrkulaci i nerwu szkody.

mcIndoe kieruje krocie, rozwijał programy, otrzymywającego przez programów jak finansowania i ucznia programy i automatyzujących łagodzić procesy lub automatyzujących. wytwarzającego i rozsiewającego informacja Ten cykl on także plany aktualizować konsorcjum stronę internetową. Rozległy surowy naukowy dane wytwarzający przez pracy konsorcjum i swój awardees dzieli szeroko z społecznością naukowa. "lubię pomysł providing clearinghouse dla cukrzycowych komplikacja dane; tam  naprawdę jest żadny inny miejsce który robi to. Ty możesz myśleć ja lubisz elektronicznego lab notatnika," mcIndoe mówi.

W przeciwieństwie do dane publikującego w czasopismach który tylko zapewnia przelotne spojrzenie faktyczna informacja uzyskująca konsorcjum robi zupełnym dane setom dostępni naukowowie które mogą mieć różnego interes lub wędkować. Ja także pomaga naukowów zmniejszać niepotrzebnego replikacja i melodię ich praca.

Cukrzyce byli mcIndoe's długim ostrością, zaczynając od jego PhD pracy w immunologii i cząsteczkowej patologii przy uniwersytetem którego uzupełniał w 1991. Floryda, Łączył MCG fakultetu w 2002 w 2008 i rozpoznawał jako wyłania się badanie i rozwój lider przy Gruzja badania uniwersytetem z Gruzja badania oficera śledczego Alliance Odróżniającą nagrodą.

Źródło: http://jagwire.augusta.edu/archives/46964

Advertisement