Duszy purpose: Seniory z silnymi powodami żyć często żywy silnego

Po robić mię przez maelstrom wiek średni, wiele dorosli zastanawia się one znajdują zbliża się starego wieka "co d purpose mój życie?" teraz gdy dzieciaki latali emerytura i gniazdeczko jesteśmy w kartach.

Jak odpowiadają pytanie może mieć znaczących następstwa dla ich zdrowie.

Nad past dwie dekady, tuziny studia pokazywali i prawdopodobny żyć długiego niż ludzie bez ten leżeć u podłoża motywaci jakby. że seniory z poczuciem celowości w życiu są mniej prawdopodobny rozwijać chorobę alzhaimera, łagodnego poznawczego nadszarpnięcie, kalectwa, ataki serca lub uderzenia,

Teraz, nowy raport w JAMA psychiatrii dodaje ten ciało dowód pokazywać że starzy dorosli z wysokim poczuciem celowości miewają skłonność utrzymywać silnych ręka chwyty i odprowadzenie prędkości - kluczowi wskaźniki jak wartko starzeją się ludzie.

Dlaczego psychologiczna konstrukcja ma to jakby wywierać wpływ? ("czuję że cele żyć dla i coś") Seniory z poczuciem celowości mogą być fizycznie aktywni i brać lepszy opiekę ich zdrowie, niektóre badanie sugeruje. Także, które mogą tankować niebezpiecznego rozognienie. mogą być mniej podatni stresować się,

Zdecydowane jednostki miewają skłonność być mniej odczynnikowe stressors i angażują w ich życiach codziennych, ogólny," powiedzieli Patrick wzgórze, asystenta profesora psychologiczne i móżdżkowe nauki przy Waszyngtońskim uniwersytetem w St ludwiku który no kojarzył z nauką. ", które mogą promować poznawczych i fizycznych zdrowie,"

Ale co jest purpose, naprawdę? I dlaczego może kultywujący ja?

Anne Newman, 69 Fla. roczniak który rozszczepia jej czas między Hartsdale, północą Miasto Nowy Jork i Delray plażą, powiedział ono pytał to "na minuty podstawie" od zamykać jej psychotherapy praktykę póżno w zeszłym roku.

Budować karierę i utrzymywać zostać początkowym kierowcą w jej życiu po Newman podnosiliśmy dwa córki i pójść z powrotem pracować przy wiekiem 48. Jako terapeuta, naprawdę kochałem pomaga ludzi robię zmianom w ich życiach które stawiają one w różnym," ona powiedziałem. "lepszy pozycja,"

Rzeczy zostać trudnymi gdy Newman mąż, Joseph i ona, ruszający się Floryda zaczynaliśmy dojeżdżać do pracy powracający od Nowy Jork. Przez czas podróż wziąć opłatę drogowa, i Newman decydował jej no chciał długodystansowego małżeństwa. W ten sposób, zaczynał wijącego puszek jej główkowanie o jej następnym rozdziale i praktyka.

Eksperci radzą że ludzie szuka poczucie celowości rozważają wydawać więcej czas na aktywność cieszą się lub używać prac umiejętności w nowym sposobie. Newman miłość fotografia i rysować. Prowadził dochodzenie pracy i wolontariusza sposobności w Floryda, ale nic chwytał jej słusznego mimo to.

Znać go czuje okropnego, jak Ja brn, "co iść brać miejsce praca w mój życiu -" przyznawał, w telefonu wywiadzie.

Ja no pytałem zrobił Mnie wielkiego purpose w życiu - ja pytałem co daje znaczeniu mój życie.

Barry Dym

Wiele ludzie iść przez okresu, no znajdują po tym jak emerytura i powiedzieli Dr. Dilip Jeste, seniora associate dziekan dla zdrowego starzenia się i starszej opieki przy uniwersytetem San Diego. próbny i błąd czego są przyglądający dla natychmiast, "To no zdarza się przez noc."

"ludzie no lubią opowiadali ich niewygodę ponieważ myśleć je są niezwykli. To znaczy, everybody myśleć o ten egzystencjalnym pytaniu przy ten czasem życie: "Czego dla jesteśmy tutaj? " zauważał.

Newman ostrość był na dostawać "wymagająca w coś inny niż osobista satysfakcja myself - coś wielki niż." Ale to może przechytrzać.

"myśleć ludzi mogę dostawać poczucie celowości od bardzo prostych rzeczy: od brać opiekę zwierzę domowe przy pośpiech choroby alzhaimera centrum przy pośpiechu Uniwersyteckim centrum medycznym w Chicago, pracujący w ogródzie lub być miły sąsiad,", powiedział Patricia Boyle, wiodący badacz i profesor w ten polu behawioralne nauki.

"Nawet mali cele mogą pomagać motywować someone utrzymywać iść," ona kontynuowali. "Purpose może wymagać wielkiego cel, ale ja no jest wymagania."

Starzy dorosli często odkrywają poczucie celowości od brać opiekę wnuki, zgłaszać się na ochotnika, zostać wymagający w pracy społecznej religii lub pracie, powiedział. Purpose w życiu może powstawać od uczyć się nową rzecz, osiągający nowego cel, pracuje wraz z innymi ludźmi lub robić nowym ogólnospołecznym związkom, "gdy inny gubją" powiedział.

Tara Gruenewald's badania główne atrakcje bawić się wartościowego rola w życiu inny. jak znacząco ja jest dla starych dorosłych czuć je

"myśleć co często gubimy gdy starzejemy się w starą dorosłość no jesteśmy pragnieniem przyczyniać się znacząco inny ale sposobność robić w ten sposób," powiedział Gruenewald, krzesło dział psychologia przy Kalifornia Crean szkołą wyższa zdrowie i Behawioralne nauki przy Chapman uniwersytetem. Jej badanie znajdował niż tamto które one no zobaczyli ten sposób. że ludzie które one spostrzegają być pożytecznie jak silnego uczucie pomyślność i byli mniej prawdopodobny zostać niepełnosprawnymi i kostkowymi

Wewnątrz - midlife, przyczyniamy się inny częsciowo" powiedział Gruenewald. "ponieważ ono żądał my w pracie i w nasz ogólnospołecznych związkach," "Gdy r starego, musimy szukać out sposobności przyczyniać się i dawać inny."

Niektóre badaczów próba dokuczać out odróżnienia między mieć poczucie celowości i znajdować znaczenie w życiu; inny no. "Praktycznie, myśleć tam  jestem mnóstwo nasunięciem," Boyle powiedział.

Po Barry Dym, 75, przechodzić na emeryturę rok od długiej kariery temu jako organizacyjny konsultant i małżeństwa i rodziny terapeuta, powiedział, "ja no pytałem zrobił Mnie wielkiego purpose w życiu - ja pytałem co daje znaczeniu mój życie."

Odpowiadać ten pytanie no był trudny; pewni tematy definiowali wybory zrobił przez cały jego życia. "Co daje znaczenie ja pomaga ludzi. Próbować mieć wpływ. Pracować z ludźmi prawdziwymi blisko i pomagać ono zostać przy Dymem dużo lepiej powiedzieliśmy w rozmowie telefonicznej od jego w Lexington do domu", Gromadzimy. czemu robią,

W emerytura, niesie to naprzód obowiązki mentora kilka ludzie z którymi związku osobistego i profesjonalisty, przynosi wpólnie grupy ludzi opowiadał starzenie się i zaczynać blog. Ostatnio, powiedział, napisał o odkrywać że czuje freer teraz "bada co, dokąd, jaki jestem, przychodziłem od i znaczenia rzeczy muszą przy jakaś innym punktem mój życie ja niż."

I w tym kłama dylemat. "czuję dwa umysłu o purpose w starym wieku," Dym powiedział. "W niektóre sposobach polubiłem właśnie shuck z ten sensu musieć robić coś być dobrym osobą i właśnie relaksuję. I w innych sposobach czuję, głęboko peł rzeczami."

Jesteśmy chętni słuchać od czytelników o pytaniach problemy, ty polubiłeś odpowiadasz ty miałeś z twój rada i opieką ty potrzebujesz w rozdawać z systemem opieki zdrowotnej. Odwiedza khn.org/columnists przedkładać twój porady lub prośby.

KHN'S sprawozdanie odnosić sie starzeć się & udoskonalająca opieka starzy dorosli wspiera John A. Hartford podstawą.


http://www.kaiserhealthnews.orgTen artykuł przedrukowywał od kaiserhealthnews.org z pozwoleniem od Henry J. Kaiser rodziny podstawy. Kaiser zdrowie wiadomość, editorially niezależny serwis wiadomości, jest programem Kaiser Rodzinna podstawa, nonpartisan opieki zdrowotnej polisy organizacja badawcza unaffiliated z Kaiser Permanente.

Advertisement