Genetyka circadian rytmy zakładają mieć skutek na migrenie

Ludzie z odmianową różnicą w ZEGAROWYM genie więcej migreny pod pieniężnym stresem. Ten praca przedstawia przy ECNP konferencją w Paryż., za pierwszym raz to genetyka circadian rytmy pokazywał mieć skutek na migrenie,

Migrena jest poważnym i osłabiającym neurologicznym chorobą wpływa 1 miliard ludzi na całym świecie. Migrena oszacowywał powodować pieniężnego koszt €27 miliard i $17 miliard wokoło każdego roku w Europejskim zjednoczeniu w usa, każdego roku. W UK, 1 w 4 kobietach i 1 w 12 mężczyzna jesteśmy migren cierpiącymi.

Tło migrena jest wysoce kompleksem wymaga ogromną liczbę i postępuje przez wieloskładnikowych dróg przemian w środkowym układzie nerwowym geny i ich interakcja z środowiskowymi skutkami. Różnicy circadian geny (które wpływają jak ciało kontroluje i odpowiada środowiskowe zmiany -- tak jak zmiany w świetle) poprzednio pokazywał wpływać trybowych nieład, więc ja myśleć ja był ciekawy widzieć jeżeli kojarzyli z migreną.

Grupa, dwa warianta ZEGAROWY gen badacze od Węgry i UK sprawdzać 999 pacjentów od Budapest, dato che, (pojedynczy nucleotide polimorfizmy, SNPs) i jak te kojarzą z migreną. Zegarowy gen znacząco rola w regulować wiele rytmicznych wzory ciało wliczając ciało temperatury lub pozioma cortisol początkowego stresu hormon. Zakładają że tam  był żadny znaczący bezpośrednie połączenie między migreną i genem, ale gdy wskazywali czynniki w stresie, (pieniężny stres, mierzący pieniężnym kwestionariuszem) pokazywali że prowadzący dochodzenie genów warianty wzrastali szanse mieć migrena typ migrena w tamte tematach które cierpieli od pieniężny trudności wokoło 20% obok. (szanse współczynnik -- widzii abstrakt dla szczegółów).

Badacze patrzejący czynnościowi pojedynczy nucleotide polimorfizmy które są sprawnie wpływać wśród ZEGAROWEGO genu ile proteiny transkrybuje od genu. Ponieważ ten proteina kontroluje ciało zegaru maszynerię te warianty mogą uszkadzać procesy które mogą zapobiegać migrenę w obliczu stresu.

Badacz Daniel Baksa powiedział: (Semmelweis uniwersytet, Budapest)

"Ten praca no pokazuje czego przyczyny migrena -- tam  jest żadny przyczyna -- ale ja pokazuje że stres i genetyka skutek. W pracie przedstawiającej tutaj, byliśmy sprawnie pokazywać ten stres -- reprezentujący pieniężny trudności -- prowadzący wzrost w migrenie w tamto które szczególnego genu wariant. Czemu robić teraz potrzebujemy jest widzieć jeżeli inni circadian genów warianty we współpracy z różnymi stresów czynnikami powodują ten sam skutek.

Siła nasz nauka jest że zobaczyliśmy ten sam skutek w dwa niezależnych grupach uczących się w Budapest i Machester, więc myśleć je jesteśmy istnym skutkiem. Prowadzący dochodzenie genów warianty są teraźniejszy wokoło 1/3 populacja wewnątrz, więc są pospolitymi wariantami z małym skutka rozmiarem. Nasz rezultat jaty światło na jeden odmianowym mechanizmu który może przyczyniać się migrena. Co znaczy ja jest to dla wiele ludzi stres powodować pieniężnymi zmartwieniami może fizycznie wpływać ciebie. Migrena wymaga ogromnych zdrowie każdego roku pieniężnego ciężar i, więc jakaś kroki będą naprawdę mile widziany." możemy brać pomagać pacjenta rozumieć ich warunek

Komentowanie, powiedział: profesor Andreas Reif, Frankfurt (Uniwersytecki szpital,)

"To jest naprawdę ciekawi nauka na interakci genetyka z stresem w migrenie. Studiujący gen wymaga w circadian systemu który poprzednio pokazywał wplątującym w zaburzeniach psychicznych tak jak dwubiegunowy nieład, który intriguingly jest comorbid z migreną., Tak, ten nauka można zapewniać wskazówkę jak te choroby można łączący na genetycznym poziomie który jest ciekawy jak taki. Ale wyrównuje poza to nauka demonstruje jak środowiskowy współczynnik ryzyka wywrzeje swój skutek tylko w obecności dawać genetycznego współczynnika ryzyka. To no zrobił wielki zakres w migrenie, robi ten nauce podniecającemu nowemu prowadzeniu."

Źródło: https://www.ecnp.eu/~/media/Files/ecnp/About%20ECNP/Press/2017/Gonda%20pr%20FINAL.pdf?la=en

Advertisement