Badacz rozwija szpików kostnych modelów studiować hematological i musculoskeletal choroby

Dla jej badania na rozwoju hematological i musculoskeletal nieład, Dr. Cornelia Lee, naukowiec przy Karlsruhe instytutem technologii, nagradzają ERC Zaczyna Grant: (zestaw) Europejska rada naukowa decydował fundować jej projekt "bloodandbone" z EUR 1,5 milion dla pięć rok. Przy zestawu instytutem Czynnościowi interfejsy, Lee rozwija modelów ludzki szpik kostny studiować odzyskiwanie krew i kość komórkami macierzystymi (IFG) i jak ten odzyskiwanie zakłóca w chorobach jak białaczki lub kości metastazy.

Oba, krew i kość istoty ludzkie potencjał odtwarzać. Ten pojemność zawdzięcza multipotent komórki macierzyste które mogą odróżniać w różnorodnych komórka typ: Krwiopędne komórki macierzyste (HSCs) są prekursorami wszystkie komórka typ krew; mezenchymatyczne komórki macierzyste (MSCs) są prekursorów komórkami łącznikowa tkanka i mogą odróżniać kość, cartilage i mięsień komórki. Naturalnie, HSCs i MSCs znajdujemy w ludzkim szpiku kostnym. W przypadku wiele krew, musculoskeletal nieład regeneracyjny potencjał krew i kość, zakłócamy. Naprawiać ten potencjał z pomocą komórek macierzystych można być kluczem regeneracyjny traktowanie te choroby.

Ja jest słynny, ich nisza w szpiku kostnym. że krwionośne komórki macierzyste wpływają ich naturalnym lokalnym środowiskiem Jakkolwiek, trochę zna na opposite kierunku ten crosstalk, - oddziaływanie HSCs na szpiku kostnym i tworzy systemu. Ten przerwa teraz zamyka Dr. Cornelia Lee, głowa Młodzieżowa grupa naukowa "trzonu materiału interakcj" przy zestawu instytutem Czynnościowi interfejsy z ona projekta "krew i kość - Conjoined bliźniacy w zdrowie i chorobie: Szpików Kostnych Analogs dla Hematological i Musculoskeletal chorob."

Tylko studiować wspólne interakcje między i związek krwią i kością pozwoli my rozumieć" Lee wyjaśnia. "jak, jak ich odzyskiwanie potencjał zakłóca w chorobie i ono może wznawiający nowymi traktowanie metodami," Badacz rozwija w Vitro modelach ludzki szpik kostny studiować rozwój częste choroby tak jak białaczka, wieloskładnikowy myeloma i kości metastaza i inicjację hematological i musculoskeletal wśród jej projekta. Cornelia Lee wp8lywy przewaga szpika kostnego model rozwijał poprzednio z jej grupą. Ja składać się z porowaci biomaterials ładujący z komórkami. Ich fizyczne, biochemiczne i biologiczne własność, mogą przystosowywający specyficznie. "Na ten podstawie rozwijamy nowatorskich biomimetic modelów które imitują biologiczne struktury szpik kostny choroby., Z pomocą te modelów, będziemy sprawnie studiować naukowa" mówimy. jak, jak regeneracyjna równowaga w ludzkim szpiku kostnym utrzymuje w zdrowie i ono zakłóca w chorobie, "Rozumieć to jest znacząco prerequisite dla rozwoju nowe regeneracyjne terapie." Dzięki ich skalowalność dla przesiewania nowi leki i terapie szpików kostnych modele także nadają się w testów systemach jak.

Źródło: https://www.kit.edu/kit/english/pi_2017_125_bone-marrow-models-to-study-blood-and-musculoskeletal-disorders.php

Advertisement