Różniczkująca septyka i systemowy podżegający odpowiedź syndrom używać biomarkers

insights from industryDr. Richard BrandonChief Scientific OfficerImmunexpress

Wywiad z Dr. Richard Brandon Kwietniem cashin-Garbutt, Naczelny Naukowy oficer, Immunexpress, prowadzący, MA (Cantab)

Jesteśmy systemowym rozognieniem co, ile różni prawdziwe przyczyny są i tam?

Po pierwsze, ja jest konieczny robić odróżnieniu między systemowym rozognieniem i Systemowym Podżegającym odpowiedź syndromem (SIRS).

SIRS składać się z zmiany w klinicznych znakach wliczając anormalnej ciało temperatury, narosłego tętna, narosłego oddechowego tempa, anormalnego białej komórki obliczenia lub wzrosta w zespołów neutrophils. (lub zmniejszający lub wynoszący)

Podczas gdy systemowy rozognienie może definiujący jako perturbacja w systemu odpornościowym lub alteracja, to mógł wykrywający mierzyć coś w krwi.

Kredyt: Kateryna kon/Shutterstock.com

Systemowy rozognienie i SIRS możemy powodować udziałami różne rzeczy, ale przy najwyższy poziom kategoryzowałeś przyczyny w zakaźnego lub zakaźnego ty lub.

Zakaźne przyczyny zawierają bakterie, grzyby, wirusy lub darmozjady. Zakaźne przyczyny zawierają oparzenie, uraz, operację, reperfusion, stres, sarcoidosis, astmę, etc.,

Różnica między zakaźnym i zakaźnym może czasem być trochę zamazana linia. To jest ponieważ ciało microbiome, i gdy ty dostajesz uszkadzającą tkankę, tam  jest często pewny bakteryjny lub zakaźny element ono także.

Jaki wpływ mamy na populaci septyka i SIRS?

Septyka jest drogim warunkiem w Usa szpitalach kosztuje nasz system opieki zdrowotnej nad $15 miliard na rok. Septyka jest także dużym zabójcą dzieci pod 5 na całym świecie.

Rozpowszechnianie SIRS w szpitalach jest także prawdziwym wysokością - wokoło 30% ludzie w szpitalu epizod SIRS podczas ich pobytu.  Klinicyści wtedy ustalać muszą czy te pacjenci infekcję lub nie.

Septyka, w Stany Zjednoczone, osiem czasów wysoką śmiertelność niż jakaś inny warunek. Ja jest numerowym jeden zabójcą ludzie w intensywnej opiece. Septyka potrzebuje więcej uwagę, i ludzie potrzebują zostać świadomymi ono. Tam  jest potrzeba dla lepszy diagnostyków, polepsza i bardziej kierował, opiekę i lepszy antybiotycznego use.

Dlaczego ty myśleć septykę no jesteś słynny?

Kliniczna definicja septyka zmieniał przez lata.  Brak jasna definicja i brak wartość pieniądza w stosunku do złota diagnostyk dla septyki, jesteśmy ewentualnymi czynnikami przyczynia się swój niskiego profilu status. co jest septyka  Inni terminy używać dla septyki zawierają krwionośnego otrucie, toksycznego szoka syndrom, endotoxemia lub krwionośną strumień infekcję.

Ponieważ septyka często wpływa starsze osoby, zazwyczaj gdy niektóre innego warunek, ono być może opowiada wokoło mniej.  Tragadia brak świadomość septyka jest w dzieciach.  To jest dokąd ludzie świadomi ono potrzebują robić szczególnie.

Fact uwydatnia że septyka no jest słynna że ono potrzebuje promocyjnego jako potencjalny zabójca.

Kredyt: toeytoey/Shutterstock.com

Dlaczego może być trudny ustanawiać prawdziwą przyczynę systemowy rozognienie ja?

Głowny powód jest że zakaźne i zakaźne przyczyny są trudne odróżniać ponieważ pacjenci przedstawiają z ten sam klinicznymi znakami.  Klinicyści tym samym mówić różnicę między zakaźną i zakaźną skrzynką no mogą. Zakaźna przyczyna systemowy rozognienie jak septyka, jest medycznym nagłym wypadkiem który musi taktujący jak najszybciej.

Inny powód jest że aktualni diagnostyczni testy no są szczególnie dobrzy.  Na przykład dato che septyka, tam  jest żadny wartość pieniądza w stosunku do złota diagnostyk.

Krwionośna kultura używa diagnozować septykę która wymaga brać krew od pacjenta i wtedy próbować rosnąć mikroorganizmu.  Jakkolwiek, krwionośna kultura jest wartość pieniądza w stosunku do złota diagnostykiem dla bacteremia dla septyki, raczej niż.  Krwionośna kultura wysokiego fałszywego pozytywu i fałszywego negatywu tempa. Up to 90% wszystkie krwionośne kultury brać od pacjentów podejrzewających mieć infekcję są negatywna.  Także, w wiele przykładach jest należny kontaminowanie niż właściwie ma infekcję przez pacjenta raczej ja. gdy krwionośna kultura jest pozytywna

Jaki wyzwania ten poza dla diagnozy i traktowania?

Fact robi mię i traktowaniom dla zakaźnego warunku versus zakaźny warunek prawdziwy trudnemu diagnozować, jest zupełnie różny. że tam  jest żadny diagnostyczny wartość pieniądza w stosunku do złota dla septyki

Ponieważ te pacjenci teraźniejsi z jednakowymi rodzajami kliniczni znaki, wiele pacjenci w szpitalu są na antybiotykach, i wielka proporcja tamto jest na antybiotykach niepotrzebnie. Ale ja także znaczyć mógł że pewni pacjenci misdiagnosed. Either diagnozują z mieć zakaźnego warunek lub wice versa., gdy właściwie zakaźnego warunek,  Ten prowadzi pacjenci dostaje mylnego traktowanie lub no dostaje traktowania przy odpowiednim czasem.

Septyka jest medycznym nagłym wypadkiem, i sooner taktuje ono niska śmiertelność. Dla septycznego szoka na przykład, każdy godzina prowadzi wzrost w śmiertelności. pacjent ono no taktuje

Dlaczego wymagana odpowiedź septyka odróżnia się od systemowego podżegającego odpowiedź syndromu?

Odpowiedź septyka i zakaźni SIRS jesteśmy różni.

Septyka musi taktująca jak najszybciej. Ja wymaga bezpośredniego use empiric widmo antybiotyki i rzadkopłynny poparcie podczas gdy czekający rezultaty krwionośna kultury i antybiotyka wrażliwość.  Inni traktowania dla septycznego szoka zawierają use vasopressors i organowy poparcie. W niektóre przykładach, niektóre pacjenci dostają sterydy. który jest wciąż dyskusyjny,

Pacjenci z zakaźnym Systemowym Podżegającym odpowiedź syndromem no muszą być na antybiotykach. Mogli dawać podżegającym lekarstwom i inny poparcie.  Mogą także potrzebować przechodzić niektóre inną diagnostyczną procedurę ustalać co jest przyczyną zakaźni SIRS.

Możesz zadawalać kontur dyskryminować wirusowe i wirusowe przyczyny systemowy rozognienie ty niedawny dochodzenie biomarker krwionośny podpis?

Tam  jest liczba publikujący artykuły które opisują biomarker podpisy które mogą odróżniać między bakteryjną i wirusową infekcją, w literaturze ale lub składali się ogromną liczbę biomarkers lub no biorą w rozważanie, że pacjenci mogli mieć zakaźnego warunek.  W nasz niedawnym papierze, odkrywaliśmy genu biomarker podpis w krwi która jest bardzo szczególny wirusowa infekcja w heterogenicznej populaci pacjenci które mogli mieć inne infekcje lub zakaźnego Systemowego Podżegającego odpowiedź syndrom.

Myśleć specyficzność byliśmy znacząco ponieważ pacjenci które podejrzewają infekcja zazwyczaj teraźniejsza z klinicznymi znakami SIRS.  Także myśleć mnie byliśmy także znacząco że podpis składać się z ograniczona liczba biomarkers.  

Podpisu składać się z ograniczona liczba biomarkers znaczy że ono ono pożycza bardziej przekład na opieki maszynie.  Badać na opieki maszynie znaczy że ono może robić szybko i bliżej do pacjenta który jest ważną częścią kierować pacjenta z podejrzaną septyką.,

Ja był wielkim nauką dokąd używaliśmy nad 3000 tematami odkrywać podpis, i wtedy potwierdzaliśmy podpis na innych 600 tematach wliczając pacjentów zapisujących się w dwa próbach klinicznych w dorosłych i dzieciach.

Podpis demonstrował znacząco odróżnienie?

Jeden kluczowi atrybuty ten wirusowy podpis jest że demonstrowaliśmy że ono diagnostyczną władzę przez wszystkie siedem Baltimore wirusowych klasyfikacyjnych grup.

W Baltimore gatunkowaniu wirusy, tam  są siedem grup. Gatunkowanie opiera się dalej, splatają, splatają, lub, lub ja jest sensem lub negatywem. czy, czy wirus jest DNA lub RNA

Ten szczególny podpis pracuje przez wszystko tamte różni typ wirusy. Pacjent mógł infekujący z jakaś typ wirus i nasz podpis mógł wciąż wykrywać że ten osoba systemowego rozognienie powodować wirusem.

Nauka także demonstrował i kliniczni znaki rozwijają. że, zanim podpis jest sprawnie wykrywać wirusową infekcję bardzo wcześnie w trakcie infekci, przed viremia

Inny kluczowy znalezienie był że podpis pracował w liczbie różne tkanki wliczając krwi, wątróbki i w Vitro kulturze. Ja także pracował w różnych ssakach wliczając makaków, małp, świni, szczurów i myszy.

Dzwonimy mnie wirusowy podpis; ja jest bardzo szczególny, i ono może używać bardzo szeroko.

Jaki wpływ ma ten analiza?

No zamierzaliśmy że wirusowy podpis był używać samotnie.  Zawsze zamierzaliśmy że ja używa w połączeniu z nasz septiCyte™ LAB podpisem.

septiCyte™ LAB jest rozjaśniającym assay który zapewnia prawdopodobieństwo cierpliwy mieć septykę lub zakaźnych SIRS.  Ja jest także biomarker podpisem.  W ostatniej części nasz papier, analizowaliśmy jawnego dataset używać kombinację nasz wirusowy septiCyte™ LAB i podpis.  W ten dataset pacjenci ostrą oddechową chorobę należną lub bakteryjnych, wirusowych lub zakaźnych przyczyn.  Używać dwa podpisu w kombinaci oddzielał out te pacjentów opierających się na etiologii bardzo dobrze.

Używać te dwa assays w kombinaci, klinicyści mogą provided z prawdopodobieństwem czy, czy pacjent septykę lub SIRS lub, i septyka powodował wirusem lub nie.  W kombinaci, te podpisy mogą prowadzić polepszać zarządzanie pacjenci które podejrzewają mieć infekcję.

Co myśleć przyszłościowych chwyty dla pacjentów podejrzewających septyka ty?

Myśleć że przyszłość dla pacjentów podejrzewających mieć septykę jest bardzo pozytywny ono.

Podczas gdy no myśleć rozpowszechnianie septyka iść koniecznie zmniejszać w dorosłych lub starszych osobach wielki wpływ diagnostyk, prognoza, monitorowanie mieć nadzieję widzieć jako rezultat lepszy świadomości i traktowanie będzie w dzieciach less niż pięć rok wiek.

Używać nasz wirusowego podpis w połączeniu z nasz septiCyte lab podpisem na opieki platformie, szczególnie, prowadzi szybka i ścisła diagnoza która ostatecznie prowadzi szybki i kierujący traktowanie. septyka,

Gdy próbni koszty przychodzący puszek, pacjenci może ostatecznie monitorujący.

Na przykład, pacjenci na chemoterapii są szczególnie skorzy dostawać zakaźnych warunki.  Jeżeli mogli ono monitorować na miarowej podstawie widzieć czy dostawali infekcję, then mogli być taktujący dużo wcześni, i tam  byli mniej efektów ubocznych chemoterapia.

Use biomarkers może zapewniać prognozę dla septyki, ale pacjenci mogą także nawarstwiający. Pacjenci w intensywnej opiece i oddziały mogą kategoryzujący lub nawarstwiają w różnych poziomy wymagania traktowania lub zarządzania.

Przyszłość dla pacjentów z podejrzaną septyką jest bardzo pozytywna z use gospodarz odpowiedzi podpisy w połączeniu z opiek maszynami dla lepszy i wczesnej diagnozy, szczególnie.

Co jest Immunexpress' wzrok?

Oryginalny firma wzrok był być sprawnie pomagać klinicystów w robić lepszy diagnozom dla pacjentów podejrzewających infekcja która wtedy prowadził polepszać cierpliwych wyniki., szczególnie,

Firma wzrok jest dla nasz testów być klinicysty pierwszy wyborem diagnostyczna procedura gdy podejrzewają że pacjent infekcję. To wtedy prowadził klinicysty na dlaczego kierować pacjenta, czym i inni diagnostyczni testy można być use.

W dodatku, wspominałem wczesnego, Ja polubiłem widzieć Immunexpress testy być nowym wartość pieniądza w stosunku do złota dla diagnozować septykę opierającą się na gospodarz odpowiedzi. że septyka no ma diagnostycznego wartość pieniądza w stosunku do złota

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

O Dr. Richard Brandon

Richard jest obecnie współfundatorem i Naczelnym Naukowym oficerem dla Immunexpress, Opierająca się firma komercjalizuje gospodarz odpowiedzi assays dla septyki diagnozy.  Jest dyplomowanym weterynarzem i zyskiwał jego PhD w biochemiach od uniwersyteta Queensland i jego MBA od Queensland politechniki.

Po krótkiego okresu w weterynaryjnej praktyce, jego kariera skupiał się na cząsteczkowej immunologii, genetyka i swój zastosowaniu w rozumieć reakcję odpornościową infekcja/.

Wydawał czas jako weterynaryjny patolog, doktorski badacz i pomnika sloan-Kettering nowotworu centrum w Nowy Jork w CC$DNA testowanie laboratorium i, przy uniwersytetem cornell przed być współzałożycielem Immunexpress.

Advertisement