Widzieć pełnego obraz, rzeczywista analiza komórki

insights from industryKimberly WicklundDirector of Product ManagementEssen Bioscience

Wywiad z Kimberley Wicklund James Ives, prowadzący, MPsych

Komórki i komórek interakcje, są niezwykle kompleksem i wysoce dynamiczni. Zadawalam daje przeglądowi wyzwania stawia czoło badaczów gdy analizujący te złożonych systemy.

Twój pierwszy zdania uderzenie na kluczowym wyzwaniu: dynamika. Każdy komórka jest miniaturowym fabryką bierze w surowym materiale i przetwarza mnie produkować coś (pozakomórkowi sygnały) (biologiczna odpowiedź). Ale w przeciwieństwie do fabryki która może łatwo pociągająca biegać przy stanem i patrzeć to samo od z dnia na dzień są dynamiczne, komórki.

Jeżeli ty używasz komórki prowadzić dochodzenie odpowiedzi, dlaczego ty znasz kiedy odpowiedź zdarza się? Co jeżeli ty brakujesz je? Znać czemu robią twój komórki i gdy zrobią ja jest kluczowym wyzwaniem. Inny wyzwanie jest fizjologicznym znaczeniem. Jeżeli ty jesteś przyglądającymi komórek liniami lub początkowej komórki kulturami, wielki ból wziąć utrzymywać one w konsekwentnym środowisku.

Ale wtedy wziąć do i z ich szczęśliwego stwarzają ognisko domowe szturchającym i dźga na analytical instrumentach. Dlaczego te zmiany w środowisku wpływają komórkowych zdrowie i funkcję? Gdy rozwijamy się w kierunku więcej wyczulonych modelów lub kompleksu, utrzymywać środowiskowych warunki konsekwentnych jest nie tylko znacząco dla utrzymywać komórki żywe, także dla utrzymywać znaczenie oryginalny biologiczny system ale dla zapewniać reproducibility twój eksperyment.

Inny wyzwanie w utrzymywać fizjologicznego znaczenie powstaje gdy używamy odczynniki wykrywać biologiczne zmiany interes. Najwięcej odczynników perturbują prawdziwą biologię jesteśmy śledczy. Ja jest znacząco rozważać jak odczynniki wpływają komórki morfologię i zdrowie przed używać one z żywymi komórkami.

incuCyte mieszał fazy contrat, fluorescencja wizerunek mieszana niewywrotna populacja Czerwone komórki/HT-1080 nucLight A549 nucLight i zieleni. (10x)

Do co ostatnio używał jako wartość pieniądza w stosunku do złota w analytical metodach komórki biologia?

Klucz analytical metody wymagali instrumenty tak jak mikroskopy, spływowi cytometers lub półkowi czytelnicy używać w połączeniu z odczynnikami pomagać w wykryciu biologia interes, kolorymetrycznymi lub fluorescencyjnymi dla komórki biologii.

Rozwój fluorescencyjne proteiny, oczywiście był kluczowym popieraniem dla wykonywać komórki analizę. Te proteiny mogą constitutively wyrażający bez znaczącego zakłócenia normalny komórki zachowanie i szczerze umożliwiać komórki zobrazowanie.

Zadawalam daje przeglądowi Incucyte S3 i swój cechy.

IncuCyte® S3 jest jedynym rzeczywistym komórki analizy i zobrazowania systemem który analizują wizerunki żywe komórki wokoło zegaru dla dni, tygodni lub miesięcy automatycznie zdobycze i, podczas gdy komórki zostają niezakłóconymi wśrodku standardowego tkankowego kultura inkubatoru.

IncuCyte unikalnego, układ i mobilnego okulistycznego projekt który pozwoli komórki zostawać stacjonarnym przez cały eksperymentu, który jest kluczowy dla zwolennika lub wyczulonych komórka typ tak jak odporne komórki lub neurony., Nasz podejście skupia się i komórka skupia się.

Przez ostatnio uaktualnionego interfejsu użytkownika incuCyte dokonuje "spaceru i use" status dla. Plus incuCyte dokonuje to przy skala. Nowy użytkownik może prowadzić i wtedy tworzy filmy 96 - i well 384 eksperymentów w sprawie minuty, i graphing metryka które są publikacją i gotowe z właśnie few stuknięcia.

Wciąż pamiętam mój pierwszy dzień przy Essen dokąd uczyłem się dlaczego robić 96 well narysu zdyszanemu assay używać incuCyte i nasz Woundmaker.  Ja wziąć nie więcej niż pół godziny bezpośredni czas siać, tworzyć 96 narysów, stawia microplate w incuCyte i tworzył oprogramowanie, zdobywać i automatycznie analizować.

Wykresy zaczynali budować natychmiast, szczerze rzeczywista analiza. Gdy kończyliśmy, powiedziałem "Jest że ja?". To był ja, bardzo dostępny, prosty i bardzo bardzo potężny i.

W dodatku do udoskonalającą produktywnością dla indywidualnego użytkownika incuCyte S3 upełnomocnia całkowitego zespołu badaniowy. Wieloskładnikowi użytkownicy mogą biegać wieloskładnikowych zastosowania na incuCyte w paraleli, zmniejsza czas dla instrumentu wydającego czekanie być dostępni. W dodatku, dane jest dostępny jakaś użytkownik przez daleko nieograniczonych, bezpłatnych połączony w sieci licencja.

Z nowym incuCyte S3, badacze są sprawnie wymyślać nowych eksperymenty poprzednio myśleć ewentualny. Teraz dostęp rzeczywista komórki analiza, także usprawniony użytkownika doświadczenie ale przepustowość która oferuje nie tylko nowych wgląd, i.

Zadawalam daje przeglądowi ważność komórki zobrazowanie ` rzeczywisty' analiza i? Dlaczego jest w ten sposób znacząco utrzymywać komórek próbki niż używać procedury które niszczą komórki jako część eksperymentalnego obieg? raczej ja

Raczej niż pojedynczy zdjęcie zapewnia ciebie, ciągła analiza nigdy brakuje krytyczną interakcję lub odpowiedź. Furthermore, kinetyczni, opierający się pomiary, zapewniają physiologically istotnych dane, wgląd i komórkową funkcję które no mogą dokonujący z konwencjonalnymi konów assays. w aktywnych biologicznych procesy głębokich, znacząco,

Dostawać zrozumienie osoby zależnej odpowiedź z konów assays stawiać wpólnie obrazek wymaga ustawianie wieloskładnikowi assays i concatenation dane, ja co zdarzał się. To jest czasochłonny i drogi, i ty żadny zdolność dalej analizować twój próbki jak tylko ty prowadziłeś assay.

Furthermore, ty no będziesz sprawnie wzrokowo potwierdzać jakaś trendy oceniać outliers lub. jeżeli twój technologia no opiera się, Używać perturbuje odczynniki, each naczynie lub well możemy analizujący przez czas wyjawiać osoby zależnej lub specyfik odpowiedzi która mogą potwierdzający z i umożliwiać rzeczywisty podejmowanie decyzji wizerunkami i filmami. z rzeczywistym zobrazowaniem i analizą

Ty także korzyść i możesz charakteryzujący dalej używać inne technologie tak jak spływowy cytometry. że twój komórki no niszczą podczas eksperymentalnego procesu,

Ty zyskujesz używać ciągłego komórki zobrazowanie i analiza, ty także szybko oceniać jakaś outliers możesz, gdy ty możesz oceniać siać gęstość i morfologię twój komórki na początku eksperymentu i throughout oprócz wglądu. Kontrola jakości aspekt spełnianie komórki analiza no może przegapiający.

Jaki zastosowania mogą studiujący gdy używać Incucyte S3? Są ograniczenia lub ograniczenia tam?

IncuCyte S3 jest zgodny z szerokim zakresem kultur zastosowania i naczynia. IncuCyte S3 system może używać dla rzeczywisty komórki monitorowanie, inwigilacja, assaying komórki rentowność, zdrowie, migracja i inwazja, plus szeroki zakres fenotypowi opierający się assays.

IncuCyte bierze opierającego się podejście komórki analiza. Jeżeli ty jesteś zainteresowany w śledczych subcellular formalnie szczegółach z komórki podejściem, polecamy i wtedy podążamy up z wysoką postanowienie techniką tak jak współogniskowa mikroskopia najpierw używać incuCyte charakteryzować twój komórki i prowadzić dochodzenie zmiennów przy populacja poziomem.

IncuCyte wartko r kolekcję nad 1.000 rówieśnicy przeglądających artykułów, i nowe zastosowania używa incuCyte one publikują stale.

Dlaczego jest znacząco być sprawnie opuszczać twój komórki wśród inkubatoru ja, z zobrazowania wyposażeniem inside? Jaki przewagi są ten metoda tam?

Jeden dzień, rok temu, jeden nasz założyciele chodził wokoło lab i obserwował naukowów chodzić powracający inkubator, brać komórki out i przynosić one instrument sprawdzać.

On pytałeś "ty myśleć komórki jak to? No był lepszy ja jeżeli ty mogłeś widzieć twój komórki podczas gdy siedzą wśrodku inkubatoru?" To jest początek incuCyte opowieść i perfect przykład "projekta główkowanie" - obserwuje użytkownika w ich naturalnym środowisku i rozwiązuje problem z innowacją.

Tkankowy kultura inkubator jest wysoce precyzyjnym i zaufanym kawałkiem wyposażenie który utrzymuje wielką pojemność gaz przy miksturą, temperaturą i wilgotnością odpowiednimi. Ja projektował utrzymywać komórki żywe.

Stawiać incuCyte wśrodku inkubatoru, wspieramy ten zaufanego środowisko. Oczywiście, tam  są instrumenty które obmurowanych środowiskowej kontrola lub urządzenia dodatkowego akcesoria, ale precyzyjny przepis znacznie małe pojemność benzynowe mikstury może być kłopotliwy i trudny.

Dlaczego wizerunku przerobu i analizy oprogramowania pracy pomoc automatyzuje eksperymentalną analizę? Jaki zastosowania są dla ten automatyzującego analizy oprogramowania tam?

Uczy się różnorodne oprogramowanie platformy i wytycznych naukowów wydawałem pokaźną porcję mój kariera na ich użyciu wizerunek analizy i przerobu. Wiele oprogramowanie platformy biorą "narzędziu pudełkowatego" podejście.

Z tradycyjnym zobrazowanie systemem, muszę najpierw brać kroki kalibrować, obliczam out poprawnych artefakty od zobrazowanie przyrządu i poprawni artefakty od próbki iluminacja system, then, then dlaczego rysować out mój cechy interes z olśniewa szykiem wizerunku przerobu filtry, i wizerunki i w końcu, pracuję przez asortymentu metryka analizować….pojedynczy wizerunek.

Powtarzać ten procedurę buduję pismo, lub z nadzieją tam  jest niektóre wsadu procesu menu. Ja jest kłopotliwy mówić małego, i ciągle próbuję pamiętać dokładnie jaki, dokąd kroki wziąć i mój wizerunki są.

IncuCyte oferuje kilka przewagi. Najpierw instrument kalibracyjnego proces który koryguje artefakty automatycznie. Po drugie oprogramowanie interfejs przedstawia tylko narzędzia ty potrzebujesz dla zadania gotowego.

Czerpie głębokich wgląd z rzeczywistą komórki analizą. (A) Automatycznie zdobywa wizerunki przez czas, (b) używa incuCyte® vesselView przeglądać wizerunki wszystkie lokacje w naczyniu przy once i szybko oceniać eksperymentalnych rezultaty, plus zbliża na wizerunkach interes wewnątrz automatycznie utożsamia regiony interes przez masek wytwarza gotowych timelapse wykresy, (C) (d) i (E) przegląda wszystkie przy once 96 -, kinetycznych 384 well trendów kalkulować odpowiedzi wartości lub i. plateGraph, eksportowy dane z incuCyte®

Jeżeli ty robisz komórki rozprzestrzeniania assay który jest odliczającymi czerwonymi kroplami jądrowa proteina, przedstawiamy was liczyć czerwone krople narzędzia. Jeżeli analiza jest powikłana, jak analizować neurite outgrowth, dajemy was narzędzia robią to także. Jako trzeci analiza stosuje twój całkowity eksperyment, wszystkie czasów punkty i wszystkie studnie, automatycznie.

Użytkownicy są sprawnie tworzyć przerobową definicję jeden czas i wtedy stosują ten tydzień po tygodnia używać przedstawicielskiego eksperyment, miesiąc po miesiąca z stuknięciem guzik. Trwa, ale pewny mały, wszystko wizerunki i analizo, starannie przechuje wpólnie w do przeszukiwania bazie danych.

Co może zyskujący obserwować komórki morfologię i komórka ruchy podczas studiów?

Obserwujący zmiany w komórka ruchu i morfologii zapewniają wgląd w wiele normalnych, patologicznych procesy i. reakci odpornościowej i bolaka wliczając metastazy Zdolność studiować te zmiany kinetically i w physiologically istotnych warunkach jest trafna rozumieć skutki leków traktowania i natępna komórkowa odpowiedź, pozwolić ciebie dokładnie dokładnie określać kiedy te zmiany zdarzają się.

Wizualna ocena komórka ruch i morfologia, nie tylko weryfikuje ilościowych dane ale ostatecznie pozwoli dla dodatkowej fenotypowej informaci profilować, specyfika i osoby zależnej biologiczną aktywność po to, aby.

Co trzyma dla incuCyte S3 technologii przyszłość? Dlaczego ten pomocy dalszy badacze prowadzą eksperymenty w przyszłości?

Mamy niektóre podniecających rozwoje naprzód. Podczas gdy no mogę dawać zbyt dużo szczegółu, aktywnie oceniamy więcej powikłanych modelów tak jak sferoidy i także czerpać komórki tak jak neurony. Zawsze pchamy w kierunku fizjologicznego znaczenia i głębokiego wglądu w funkcję. Upewniał się podążać my na Facebook i Linkedin utrzymywać nowomodny z nasz aktywność!

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

Zadawala wizytę przy www.incucyte.com nasz strona internetowa.

O Kimberley Wicklund

Kimberly Wicklund wydawał dekadę pracuje z badawczym mikroskopii narzędzia, oprogramowaniem przed łączyć Essen w 2015 i. Zaczynał jej karierę w nauki przyrodnicze instrumentaci jako zastosowanie naukowiec przed lądować w zarządzaniu produktem pomoc techniczna kierownik i.

Wszczynał liczbę, słuzyć jako sprzedawcy fakultet przy wiele mikroskopia kursami przy drewno dziurą, Wspina się Pustynnej wyspy Biologicznych laboratoria, rynek i, Zimny wiosny schronienie, i. zobrazowanie systemy, przyrząda i oprogramowanie platformy

Uzyskiwał jej PhD w chemicznej inżynierii przy uniwersytetem Berkley i studiował nowotwór piersi komórki metabolizm w hypoxic warunkach, więc długo doceniał ważność physiologically istotni środowiska. Jest teraz dyrektorem zarządzanie produktem, Sartorius firma i życia w Ann Arbor przy Essen biologią, Michigan.