Brzuszny ciężar zakłada być kluczowym predictor nowotworu ryzyko w postmenopausal kobietach

Ciała sadła dystrybucja w bagażniku jest znacząco niż ciało ciężar jeśli chodzi o nowotworu ryzyko w postmenopausal kobietach, według nauki przedstawiającej przy ESMO 2017 kongresem w Madryt.

Znalezienia stawiają nowego wir na ciężaru zarządzaniu, MSc, PhD uczniu z Północną biologią i proScion, w Herlev, Dani. priorytety dla kobiet w ten ten grupie wiekowej powiedzieli nauka oficera śledczego linię Mærsk Staunstrup, które są skore brzuszny ciężaru zysk,

"Gdy oceniać nowotworu ryzyko (BMI), ciało masy wskaźnika i sadło odsetek, no może być odpowiednich miar gdy nie udać się oceniać dystrybucję sadło masa," wyjaśniał. "wystrzeganie środkowa otyłość może naradzać się najlepszy ochronę."

Znalezienia przychodzący od Spodziewanego Epidemiologic współczynnika ryzyka studiują, obserwacyjna, spodziewana kohorty nauka projektująca dostawać lepszy zrozumienie odnosić sie choroby w Duńskich postmenopausal kobietach.

Ja zawrzeć 5.855 kobiet które przechodzili linii końcowej energii Radiologicznych absorptiometry obrazy cyfrowych oceniać skład i podążać dla 12 rok ciała sadła i ciała sadła. (podły wiek 71 rok) (DXA)

Używać informację od krajowych nowotworów archiwów nauka nagrywał 811 stałego nowotwór w kobietach i pokazywał że współczynnik brzuszny sadło peryferyjny sadło był znaczącym niezależnym predictor nowotwór diagnoza up to 12 roku po linii końcowej (zagrożenie współczynnik 1,30; [HR] 95%, CI: 1,11, 1,52; p < 0,001). Neither gruby odsetek nor.

Specyficznie, tam, byli 293, 345 płuco, gastrointestinal (GI) nowotwory i 173 innego nowotworu pierś i raki jajnika. Patrzeć w szczególe przy odmianowymi nowotworami i współczynnikami ryzyka oficery śledczy ustalał że tylko płuco i gi nowotwory kojarzyliśmy z wysoko brzusznym peryferyjni grubi współczynniki (HR: 1,68; 95%, CI: 1,12, 2,53; p < 0,05 i HR: 1,34; 95%, CI: 1, 1,8; p < 0,05, odpowiednio).

Dodatkowi nowotworów współczynniki ryzyka byli starym wiekiem, kwitem hormonu zastępstwa terapia i dymieniem, ale po kontrolować dla te współczynników ryzyka, gruby współczynnik zostawał niezależnego współczynnika ryzyka.

"średnie starsze kobiety mogą bardzo mocno używać ten informację, gdy ja zna że przekwitanie przemiana zapoczątkowywa przesunięcie w ciała sadle w kierunku środkowego bagażnika terenu. Tym samym starsze kobiety muszą być szczególnie świadome ich styl życia" powiedzieli Mærsk Staunstrup. gdy zbliżają się przekwitanie wieka, "klinicyści mogą dodatkowo używać informację dla prewencyjnej rozmowy z kobietami które są w wysokim ryzyku nowotwór. Podczas gdy klinicyści dostęp całego ciała DXA przeszukiwacze przy najwięcej szpitali, przenośni DXA przeszukiwacze zostać dostępnymi na handlowym rynku i to może pozwolić dzielnicową kość i sadła skanerowanie" wnioskował., jednakże ono no może być rzetelny dla pomiarowej środkowej otyłości,

Komentujący na nauce, Andrea De Censi, MD od Galliera szpitala w Genova, Włochy powiedział nauka zapewnia znacząco potwierdzenie rola otyłość w etiologii kilka nowotwory i szczególnie insulinowego opór.

"Podczas gdy otyłość poprzednio łączył nowotworu ryzyko połączenie nowotwór płuc jest nowy i intryganctwo," komentował.

"Wzrasta w insulinie, wynika w grubej akumulaci która jest specyficznie brzuszna i trzewiowa, wynikający od spożycia prości węglowodany tak jak grule, banatka, ryż i kukurudza," De Censi wyjaśniał. Insulina także szkodliwych skutki na hormon produkci i adipose komórki w grubego tkanka wzrosta chronicznym rozognieniu przez cały ciała, inny współczynnik ryzyka dla kilka nowotworów.

"Te dane otwierają drzwi dla clinicans intiate liczba interwencje w otyłych pacjentach. W dodatku do grubą stratą z dietą i ćwiczeniem, tam  może być potencjalny rola dla cukrzyce narkotyzuje, tak jak metformin który może obniżać insulinowych skutki i przyczyniać się nowotworu zapobieganie.",

Źródło: http://www.esmo.org/Conferences/ESMO-2017-Congress/Press-Media/Press-Releases/Abdominal-Fat-a-Key-Cancer-Driver-for-Postmenopausal-Women

Advertisement