MTI nagradza $25.000 dotację MDI Biologiczny Laborancki naukowiec dla peryferyjnego neuropatii badania

Maine technologii instytut (MTI) nagradzał $25.000 ziaren dotację Sandra Rieger, Ph.D MDI Biologiczny laboratorium., studiować peryferyjną neuropatię, warunek który powoduje ból, tingling i ścierpnięcie, w afekty, rękach i cieki i obliczeni 20, 40 milion amerykan.

Jednoroczna dotacja pozwoli Rieger kolaborować z naukowami od uniwersyteta Nowa Anglia w Biddeford, Maine, konstatować (UNE) jeżeli mieszanki poprzednio utożsamiał gdy zapobiegać peryferyjną neuropatię w zebrafish lub nieco odwracać jesteśmy także wydajni w szczurach.

Badanie w szczurach jest znacząco krokiem w ruszać się mieszanki w ludzkich klinicznych studia., które są ssakami jakby istoty ludzkie, Obecnie, żadny traktowania dla peryferyjnej neuropatii istnieją, oprócz objawów tak jak ból.

"skupiamy się na odkryciu i rozwój nowe regeneracyjne medycyn terapie," powiedział Kevin Dziwacznego, Ph.D., MDI Biologiczny Laborancki prezydent. "fundować wczesnej fazy badanie z handlowym potencjałem tak jak Sandra Rieger's, MTI bawić się krytycznego rola w budować Maine biomedycznego sektor i tworzyć nowe nauka i technika pracy."

Przyczyny peryferyjna neuropatia zawierają nowotwór chemoterapię, cukrzyce, antybiotycznego traktowanie i innych warunki. Rieger studiuje peryferyjną neuropatię nakłaniającą Taxol pospolity chemoterapia agent. (paclitaxel) Utożsamiał dwa mieszanki która potencjał zapobiegać potencjalnie obezwładnia warunek lub odwracać.

Mieszanki są tematem prowizoryczny patent wydający w zeszłym roku MDI Biologiczny Laborancki. Rieger odkrywał Część MTI ziarna dotacja używa dążyć pełnego patent dla use te mieszanki.

"jesteśmy bardzo wdzięczni MTI," Rieger powiedział. "mieć nadzieję komercjalizować nowe terapie taktować nakłaniającą peryferyjną neuropatię w istotach ludzkich. Badanie w szczurach jest krytycznym kolejnym krokiem w ten procesie. Z pomocą MTI finansowania i uniwersyteta Nowa Anglia, możemy teraz ruszać się naprzód z rozwojem te terapie."

Rieger łączył peryferyjną neuropatię wzrost enzym który degraduje kolagen, który trzyma skórę wpólnie. w MMP-13, (matryca metalloproteinase-13) Degradacja skóra powoduje degenerację która prowadzi peryferyjna neuropatia. sensualnego nerwu zakończenia, Mieszanki Rieger odkrywający hamują MMP-13 aktywność.

Rieger także ostatnio otrzymywał dotację sumuje $1,8 milion od narodowy instytut badań nad rakiem fundować kontynuację ona studia w zebrafish. Że dotacja także funduje współpracującą naukę z Mayo kliniką w Rochester, Minn., badać klinicznego znaczenie jej znalezienia w nowotworów piersi pacjentach taktował z Taxol.

Źródło: https://mdibl.org/press-release/maine-technology-institute-funds-mdi-biological-laboratory-scientist/

Advertisement