PCORI deska nagradza $18 milion dla dwa nowych studiów na sierp komórki chorobie

Ześrodkowywająca wynika instytutu badawyczy (PCORI) rada naczelników dzisiaj zatwierdzająca o $18 milion fundować dwa studia porównuje innych sposoby kierować przemianę ludzie z sierp komórki chorobą od pediatrycznego dorosła opieka.

Chociaż dzieci z sierp komórki chorobą ogólny otrzymywają opiekę potrzebują kierować ich warunek przemiana dorosła opieka może być niebezpieczna. Wiele początkowej opieki klinicyści które taktują dorosłych są nieprzyzwyczajeni z czułością dla ten rzadkiego warunku i pacjentami rzuca wyzwanie przystępować opiekę przez specjalistów, mogą znajdować je. Gubjący źródło opieka, tak jak pediatryczna specjalności opieka, zmniejsza prawdopodobieństwo że młodzi dorosli z sierp komórki chorobą otrzymywają prewencyjną opiekę i przesiewanie odwiedza, i ono wzrasta szansę szukają przeciwawaryjnego działu opiekę gdy boleśni objawy migoczą.

"Te niedawno fundujący studia adresują znacząco przerwy w nasz zrozumieniu dlaczego ulepszać opiekę dla starych nastolatków i młodzi dorosli z sierp komórki chorobą," powiedział PCORI dyrektora wykonawczego Joe Selby, MD, MPH. "dobre wieści jest że młodzi ludzie z ten poważną chorobą są prawdopodobni niż kiedykolwiek żyć dobrze w dorosłość. Porównawczy kliniczny skuteczności badanie który funduje PCORI może dawać te pacjentów, ich rodzin i klinicystów informacja potrzebują robić informować decyzjom o ich opiek opcjach."

Dwa nagrody deska zatwierdzająca dzisiaj są:

  • $9,8 milion nauka opierająca się przy Carolinas centrum medycznym porównuje dwa interwenci która udowadniali wydajny w udogadniać opiek przemiany dla ludzi z innymi warunkami. Jeden interwencja wymaga rówieśnika poparcie w dodatku do programem edukacyjnym projektującym pomagać młodzi ludzie uczyć się kierować ich warunek. Inny powoduje program edukacyjnego samotnie. Nauka ustala jak wydajny each podejście jest w zmniejszać i w udoskonalającej jakości życia wśród młodych dorosłych z sierp komórki chorobą przeciwawaryjnego działu wizyty i szpitalnych wstępy.
  • $8,5 milion projekt prowadzący Children szpitalem który porównuje trzy podejścia: Filadelfia społeczność pracownicy służby zdrowia angażuje z pacjentami, use pomagać jednostki kierować ich warunek mobilni apps i uwydatniającą zwykłą opieką. Nauka która podejście jest wydajny przy udoskonalającą pacjent jakością życia podczas ich przemiany dorosłość i ubywanie ich zależność na przeciwawaryjnym dziale. bada

Te dwa projekta łączą pięć inny poprzednio nagradzających że ostrość na sierp komórki chorobie. Wpólnie są częścią PCORI'S $80 milion inwestycja w badaniu na rzadkich chorobach.

W dodatku do te nagrodami które narzucają wysokość ciężary na pacjentach, opiekunach i systemu opieki zdrowotnej. deska i problemy dzisiaj zatwierdzaliśmy więcej niż $80 milion wspierać dziewięć studiów na innych warunkach Te inni studia zawierają pięć probierczych strategii taktować stwardnienie rozsiane.

PCORI'S deska uwydatniać, odnosić sie projekty zatwierdzamy $1,9 miliard w finansowaniu od 2012 dla więcej niż 600 ześrodkowywających CER studiów i infrastrukturę i metody które wspierają rygorystycznego, skutecznego CER. z te opóźnionymi nagrodami Wszystkie nagrody zatwierdzają podczas ukończenia as well as ukończenia formalny nagroda kontrakt PCORI personelem programowy przegląd i biznes.

Źródło: https://www.pcori.org/news-release/pcori-board-approves-18-million-research-sickle-cell-disease

Advertisement