Brać się do misdiagnosis astma w początkowej opiece

Thought LeadersDr. Duncan KeeleyGeneral PractitionerGP in Oxfordshire

Wywiad z Dr. Duncan Keeley, generał lekarz praktykujący, prowadził Kwietniem cashin-Garbutt, MA po astmy UK diagnostyków wydarzenie: (Cantab) Nowe współpraca sposobności spotykać 21st wieka wyzwanie rozwijać ścisłej astmy diagnostycznych narzędzia.

Co są głównymi problemami w astmy diagnozie w początkowej opiece w UK?

Tam  są trzy rodzaju problem - chociaż no mamy jakaś rzetelnych ilościowych dane znać jak błonie one jest.

Po pierwsze, tam  jest czasem opóźnienie w robić astmy diagnozie w ludziach które astmę - to jest mniej błonia niż w przeszłości, ale ono wciąż zdarza się.

Kredyt: Wizerunku punkt fr/Shutterstock.com

Po drugie, ludzie mogą dawać astmy diagnozie gdy no mają astmy - commonest zagadnienie jest w dzieciach pod pięć z prosty wirusowy kojarzonym charchotać.

Po trzecie dać astmy diagnoza gdy tam  jest poważny podstawowy problem tak jak torbielowa łykowatość w dzieciach lub kierowej chorobie w dorosłych.

Co zna o zakresie misdiagnosis astma w Kanada?

Jeden niedawna ankieta dorosli z astmy diagnozą w Kanada zakłada ten jedna trzecia tamte pacjenci które wziąć część w ankiecie byli sprawnie zatrzymywać traktowanie bez recydywy ich objawy.

Ja jest znacząco pamiętać though że astma jest warunkiem który czasem postanowienia lub zostać uśpionymi dla pokaźnych okresów czasu, więc ja jest ewentualny że niektóre te ludzie mieli astmę przy wczesnym momentem.

Ja jest także ewentualny że ludzie które wątpili można być prawdopodobni brali udział w ankiecie. czy wciąż astmę

Co są niekorzystnymi konsekwencjami misdiagnosis?

Ja zależy na czym jest problem, ale tam  może być opóźnienie w dawać wydajnemu astmy traktowaniu lub use astma traktowania w ludziach które no potrzebują one, no opóźniają w - lub traktowaniu więcej poważńy problem i wykryciu, zasoby i niepotrzebni efekty uboczni z wynikającym odpady

Ty myśleć mnie będziesz ewentualny rozwijać ostatecznego test dla astmy w pobliskiej przyszłości?

No znam. Jeżeli tam  był prosty rzetelny i niedrogi najeźdźczy test dla astmy która był cudowna - szczególnie jeżeli ten test był pożytecznie dla prowadzić traktowanie wybory lub indywidualizować.

Tam  jest ważny badawczy wysiłek znajdować taki test, ale no myśleć nas, i myśleć że astma prawdopodobnie zost kliniczną diagnozę jeden, historii brać, egzamin mimo to wspierających testy - dokąd, jest ważny.

Jaki potrzeby robić ulepszać edukację wokoło astmy?

Robić diagnozie astma wymaga brać dobrą gruntowną historię, egzamininować osoby i bardzo znacząco podążać przez czas osoby i taksowej odpowiedzi jakaś traktowania które zaczynają.

To potrzebuje wspierającym częstotliwymi obiektywnymi testami przewężenie drogi oddechowe szczytowego przepływu spirometry lub pomiarami, chociaż ja jest trudny robić te testom w małych dzieciach.

Trenować w dlaczego robić to rozważać w ludziach z i w alternatywnych diagnozach kasłaniem lub breathlessness jest bardzo znacząco w licencjata szkoleniu lekarki i pielęgniarki.

Ale rzeczy czasem dostają brakować w podstawowym szkoleniu - program nauczania dla oba lekarek i pielęgniarki bardzo tłoczą się - i pracownicy służby zdrowia mogą potrzebować ich wiedzę odświeża umiejętności i, więc podyplomowy szkolenie jest także znacząco - tak jak aktualny Początkowej opieki akademii Oddechowy incjatywa Początkowej opieki Oddechowym społeczeństwem UK we współpracy z Cogora.  

Dobry trwający pracownik służby zdrowia edukaci kosztów pieniądze - i to jest inny wzywał rzadkich zasoby. Pomysł że wszystko są wynikami testu robić diagnozie są prawie zawsze mylni ty potrzebujesz - i myśleć ten sposób jest pospolitym powodem dla diagnostycznych błędów w medycynie.

Dlaczego może ulepszający organisation opieka dla astmy?

Co potrzebuje jest dla well lekarki i pielęgniarki - mieć czas dawać ludzi przychodzić poprawna diagnoza po to, aby. - wyszkoleni pracownicy służby zdrowia - To także wymaga ostrożnego podąża up, i ono jest dużo lepiej dla ciągłości opieka z ten sam pracownikami służby zdrowia widzii osoby przez czas tam  być.

Znakomici kliniczni rejestry są zasadniczy ponieważ ciągłość opieka no jest zawsze ewentualna. Praca w początkowej opiece często zobowiązuje się pod znacznych okresów czasu przymusami i lepszy zasoby potrzebują w początkowej opiece pozwolić pracownikom służby zdrowia czas potrzebują robić dobrej pracie.

Astma, i podejrzana astma, jest zbyt pospolita dla astmy być warunkiem diagnozującym specjalista usługa i kieruje - chociaż ja jest bardzo znacząco dla początkowej opieki mieć szybkiego dostęp specjaliści w przypadach wątpliwości lub trudność, i znać kiedy ludzie muszą nawiązywać do.  

Tam  także ekscytuje rozwoje w prosty telefon komórkowy opierających się przyrządach i apps dla pomocy w diagnozować astmę i monitorować.

Jaki dalszy badanie potrzebuje?

Potrzebujemy badać nowych i lepszy diagnostycznych testy, ale także jak używać testy dobrze już.  Seryjny szczytowego przepływu pomiar - bardzo wartościowy i prosty sposób patrzeć dla zmiennego drogi oddechowe korkowania, bada ponieważ ono był wokoło dla więc tęsk.  

Nauka dobrze jak łączyć istnieć testy - i urzeczywistnienie nauka dlaczego tłumaczyć wiedzę o diagnozie w dobrą kliniczną praktykę także bada.

Co myśleć przyszłościowych chwyty dla astma diagnostyków ty?

Chiński lidera Chou en Lai once powiedział że przyszłość jest ciężka przepowiadać. Mieć nadzieję dla astmy i lepiej testy - że widziimy rozwój nowy idealnie najeźdźczy testy opierający się na podżegających markierach w exhaled powietrzu, to są rzetelni i wystarczająco niedrodzy stawiającym w rutynowego use. Ale myśleć że potrzeby kliniczna praktyka w interpretaci testy i zastosowaniu na dobre jest prawdopodobna zostawać znacząco.

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

Online zasoby są łatwa ale opieka używać wiarygodne źródło informacja potrzebuje: Patient.co.uk i astma UK jesteśmy dobrymi miejscami zaczynać - ale widzieć pracownika służby zdrowia jest najlepszy.

O Dr. Duncan Keeley

Dr Duncan Keeley jest GP w Oxfordshire. I. - głownie w periatraiach - trenował przy Londyńskim szpitalem przed zobowiązywać się szpitalną pracę dla 10 rok w UK przed zostać GP

Długotrwałego specjalne zainteresowanie w astmie i oddechowych problemach.  Jest komitet wykonawczy polisy prowadzeniem dla Początkowej opieki Oddechowego społeczeństwa (UK).

Advertisement