Badacze używają magnesowego móżdżkowego pobudzenie załagadzać niepokój

Ja jest ewentualny unlearn strachy. I to pracuje nawet lepiej gdy odmianowy region mózg poprzednio stymulował magnetically. To pokazywał badaczami od Würzburg Uniwersyteckiego szpitala w nowej nauce.

Prawie jeden w siedem niemiec cierpi od niepokoju nieładu. Niektóre panika na wsiadać samolot, inny znajduje je niemożliwego wchodzić do pokój z pająkiem na ścianie i znowu wolą schody nad windą inny - wyrównywał dostawać dziesiąty podłoga - ponieważ jadący w windach wynosi ich tętno.

Co brzmi jak śmieszne anegdoty jest często osłabiający dla cierpiących. Czasem wpływać one punkt może ich niepokój że są niezdolni podążać normalną dzienną rutynę. Ale pomoc jest dostępna: "Poznawcza behawioralna terapia jest znakomitym traktowania opcją," mówi profesora Martin J. Herrmann, psycholog przy centrum zdrowie psychiczne Würzburg uniwersyteta szpital. Ten forma terapia specjalnie wystawia niepokojów pacjentów sytuacje czują zagrażają obok - pod indywidualnym psychologicznym nadzorem ekspert.

Móżdżkowy pobudzenie ulepsza odpowiedź

Jakkolwiek, aktualni studia pokazywali że ten typ interwencja no korzysta wszystkie persons w równej miarze. To jest dlaczego Herrmann i badacze od działu Kliniczna psychologia uniwersytet Würzburg byliśmy przyglądający dla sposobów ulepszać pacjent odpowiedź poznawcza behawioralna terapia - używać dzwoniącego transcranial magnesowego pobudzenie. W rzeczywistości, pozytywny skutek na nauka uczestnikach taktujących z ten metodą znajdował.

Znaliśmy od poprzedzających studiów" Martin "że odmianowy region w czołowym lobe ludzki mózg jest znacząco dla unlearning niepokoju," J. Herrmann wyjaśnia pracę Würzburg naukowowie. Iść dalej mówić że inicjałów studia pokazywali że magnetically stymulować ten móżdżkowego region może ulepszać skuteczność unlearning niepokój odpowiedzi w laboratorium. W swój ostatnio publikującej nauce drużyna prowadził dochodzenie czy to także pracuje dla częstowania strach wzrosty.

Nauka

Ten końcówka, 39 uczestników z ogłoszonym strachem wzrosty wziąć przyprawiać o zawrót wzrosty ale używać rzeczywistość wirtualną podczas dwa sesj nie w prawdziwym życiu - jakkolwiek. Ja no liczy się że środowisko no jest istny: "ludzie czują faktycznego strach w rzeczywistości wirtualnej także - chociaż znają że no są naprawdę w niebezpiecznej sytuaci," Herrmann wyjaśnia.

Naukowowie stymulowali czołowego lobe niektóre niepokojów pacjenci dla wokoło 20 minut przed wchodzić do wirtualnego świat; inna grupa tylko zarządzał pseudo pobudzenie. Rezultat: Znalezienia demonstrują" Herrmann wyjaśniają. "że wszystkie uczestnicy korzystają znacznie od terapii w rzeczywistości wirtualnej i pozytywni skutki interwencja są wciąż wyraźnie widoczni nawet po trzy miesiącami," I co jest więcej: Stymulować czołowego lobe terapii odpowiedź przyśpiesza.

Następnie chcą studiować badacze czy ten metoda jest także stosowna taktować inne formy niepokój prowadzić dalszy rzeczywistości wirtualnej terapii naukę dla arachnophobic pacjentów.

Źródło: https://www.uni-wuerzburg.de/en/sonstiges/meldungen/detail/news/mit-magnetfeldern-gegen-die-angst/

Advertisement