BC przedstawiają nowego zasoby który umożliwia zintegrowane analityka genomic i kliniczni dane platformy

BC platformy światowy lider w genomic zarządzaniu danymi i analiz rozwiązania, dzisiaj ogłaszają je wszczynali BC|RQUEST, unikalny zasoby który umożliwia zintegrowane analityka genomic i kliniczni dane. BC|RQUEST udogadnia, usprawnia współpracę między analityka i biobanks i przemysłem farmaceutycznym. wyszukiwać i który aggregated przez biobanks genomic i kliniczny dane Microsoft zapewnia obłoczną infrastrukturę dla indexing informację i przystępować przez Microsoft lazur chmury platformy globalnie i bezpiecznie.

BC|RQUEST używa członkami Otwarty Biobank badania ulepszenie Alliance (OBREA), tworzącymi platformami BC łączyć biobanks, technologii enablers, badaczów i przemysłu.  Biobanks łączy przy ten początkową fazą są geograficznie różnorodni Meksyk, Finlandia, Polska Stany Zjednoczone i UK, od Estonia, reprezentujący więcej niż 2 milionów ludzi. BC jest budować świat analityka wiodącego zasoby dla opieki zdrowotnej i przemysłu 2020 platforma wzrok, providing dostęp różnorodni genomic i kliniczni dane od biobanks, zawierający więcej niż 5 milionów ludzi.

Biobanks mogą wzrastać widoczność wspiera ich trwałość uczestniczyć w globalnej badawczej sieci użyteczność i. ich dane i próbki Badacze, z kolei, mogą wspierać wspólną różnorodność globalni biobanks i wartości odkrywać potencjalnych przełomy. Cierpliwa prywatność ochrania ponieważ jednostka równy cierpliwy dane no wystawia.

Tero Silvola, CEO platformy BC, komentował:

Genomic dane jest notorycznie trudny zbierać, harmonizować i integrować z fenotypowymi dane na globalnej skala. Robimy mię ewentualny dla badaczów natychmiast przystępować łączyć dane wartości globalna sieć biobanks, ratujący ono czas wymagających w lokalizować przez ten incjatywa koszt i stosowne próbki i harmonizowań wieloskładnikowych źródła dane. Przez uczestnictwa w sieci, biobanks mogą wspierać as well as doświadczać najlepsza praktyka podejście ich ulepszenia i operacje zarządzanie danymi i udzielenie w dodatku.

Dr Tõnu Esko, PhD, zastępca dyrektora badanie, Estoński Biobank, Estoński genomu centrum przy uniwersytetem Tartu, komentował na współpracy:

Zachwycamy być częścią ten podniecająca sieć. Estonia był wśród pierwszy używać biomarkers łączących z medycznej historii, stylu życia informacją szczerze w nauce przy obywatel skala i. pospolite choroby i znamiona Nasz dane uzyskuje od wiele różnych baz danych wliczając archiwów krajowego biobank i szpital lokalny elektronicznych dokumentacj medycznych. Ten współpraca z platformami BC pomaga my wcielać nasz dane w formacie który robi mię pożytecznie dla inny, tak jak przemysł, dla rozwoju nowi leki. i organizować

Geralyn Miller, dyrektor, Microsoft Genomics, powiedział:

Jako część OBREA, oblicza infrastrukturę dla analizy ogromne ilości rzeczywiści dane wytwarzać wgląd w mechanizmy choroba i ewentualni traktowania zadawalamy zapewniać Microsoft globalnego zasięg chmurę i po to, aby. Silnie wierzymy że kombinacja genomics i technologia przekształcać całość opieki zdrowotnej i nauki przyrodnicze technologie wytwarzania. To jest ważny krok w kierunku podporowej precyzi medycyny.

Źródło: http://www.bcplatforms.com/news/bc-platforms-launches-unique-global-genomics-clinical-data-analytics-resource/