Nowy przeglądowy adresuje aspekty odżywianie w wątrobowych przeszczepów kandydatach z marskością

Biedny odżywianie jest pospolity w pacjentach z wątrobowym niepowodzeniem lub marskością, i ono może prowadzić mięśnia marnowanie, słabość, zmęczenie, i zli wyniki przed i po pacjentami przechodzą wątrobowego przeszczepienie. Nowy przegląd publikujący w Wątrobowym przeszczepieniu adresuje aspekty odżywianie w przeszczepów kandydatach z marskością i uwydatnia potrzebę ekranizować wszystkie pacjentów utożsamiać tamto tamto z biednym odżywczym statusem, szczególnie cierpienie od mięśnia marnowania.

"mięśnia marnowanie dobrowolnie przegapia w wątrobowych przeszczepów kandydatach gdy odżywcza ocena rutynowo no niesie out jako część klinicznej praktyki, i ścisła ocena może komplikująca otyłością lub fluid retencja," powiedział przeglądu starszego autora, Aldo J. montano-Loza, MD, MSc, PhD, uniwersytet Alberta. "mięśnia marnowanie jest jeden ważne cechy undernutrition w marskości, i obecnie, wysoka rozdzielczość opierać się techniki tak jak obliczająca tomografia ustanawiają najlepszy sposób oceniać ciało skład w te pacjentach."

Według Dr. montano-Loza i jego koledzy, zapewniać odpowiedniego caloric i proteinowego nabór tworzy podstawę terapia dla undernutrition w wątrobowych przeszczepów kandydatach, i pacjenci muszą unikać pościć dla długi niż sześć godzin. Studia demonstrowali potencjał dla dodatkowy taki jako spożywać i brać hormonu zastępstwa terapię łańcuchów amino kwasy lub rybiego oleju nadprogramy; jakkolwiek, ich potencjalne korzyści potrzebują potwierdzającym w randomizować kontrolowanych próbach.

"Fizyczna aktywność jest także znacząco aspektem terapia," powiedział Dr. montano-Loza. "Tym samym, doglądająca mobilizacja musi zachęcająca i fizjoterapia musi konsultująca liberally gdy pacjenci są w szpitalu bagatelizować sumaryczną łóżkowego odpoczynku i mięśnia atrofię."

Zauważał to dla marskość pacjentów które no mają dostępu dieticians i no ćwiczyć specjalistów, ja jest szczególnie znacząco że ich klinicyści są świadomi wytyczna rekomendacje dla diety i fizycznej aktywności.

Źródło: http://newsroom.wiley.com/press-release/liver-transplantation/importance-addressing-poor-nutrition-patients-liver-failure

Advertisement