Breastfeeding może wzrastać, no ma jasnego skutka na astmie, ale siano febrę i egzemy ryzyko

Skutek breastfeeding na ryzyku rozwijać astmę i alergię debatował przez długi czas. W niedawnej nauce, Uppsala Uniwersyteccy badacze pokazują że breastfeeding można w rzeczywistości wzrastać ryzyko rozwijać siano egzemę i febrę, podczas gdy mieć żadny rozjaśnia skutek na ryzyku astma. Rezultaty publikowali w czasopiśmie alergia i Kliniczna immunologia.

Twój ryzyko rozwijać astmę i alergie zależy na genach, środowisku i stylów życia czynnikach twój. Kilka stylów życia współczynniki ryzyka już byli uznani w społeczności naukowa tak jak dymienie. Jakkolwiek, studia na breastfeeding pokazywali niekonsekwentnych rezultaty. Wiele studia znajdowali breastfeeding mieć ochronnego skutek przeciw astmie i alergii, podczas gdy inni studia donosili narosłego ryzyko.

Aktualni nauk spojrzenia przy skutkiem breastfeeding na astmie, siano febrze i egzemie. Ja zawiera donoszących dane od więcej niż 330.000 w średnim wieku jednostek w UK, robić mię wielkiej nauce swój rodzaj do teraz.

Nasz nauka pokazuje że jednostki które breastfed gdy dzieci narosłego ryzyko rozwijać siano egzemę i febrę" mówją Weronica Ek, badacz przy Uppsala uniwersyteta działem który prowadził naukę. immunologia, genetyka i patologia, ", podczas gdy breastfeeding no wydaje się mieć skutek na astmie,"

Dane także pokazują że narosły socioeconomic status obniża ryzyko astma podczas gdy ono wzrasta ryzyko rozwijać siano febrę. Te rezultaty są w linii z "higieny hipotezą wśród innych rzeczy., która twierdzi że narastający up w czystym środowisku wzrasta ryzyko diagnozujący z alergiami należnymi brak wczesnego dzieciństwa ujawnienie mikroorganizmy, Ten nauka także pokazuje że wysoki BMI wzrasta ryzyko dla astmy, siano febry i egzemy, podczas gdy ryzyko zmniejsza w jednostkach z wysokim narodziny ciężarem.

Ja jest znacząco pamiętać że ten nauka jest obserwacyjnym nauką który no pozwoli dla klinicznych rekomendacj robić., W taki studiach tam  może zawsze być zasadniczy czynniki że badacze które są prawdziwymi przyczynami obserwujący skutki. no mają informaci o, Na przykład, matki które studiować choroby themselves mogą polecający breastfeed lub no breastfeed, który może wpływać znalezienia nauka.

Ja jest uznany że breastfeeding pozytywnego skutek na zdrowie dziecko. Nawet jeśli no widziimy ochronnego skutka breastfeeding na ryzyku rozwijać astmę lub alergie, te rezultaty no muszą używać polecać breastfeeding lub zniechęcać ponieważ teraźniejsza nauka tylko prowadzi dochodzenie skutek breastfeeding na alergiach i astmie.

Jakkolwiek, mieć nadzieję" mówimy Weronica Ek. "że nasz nauka może dawać więcej poprawnemu obrazkowi świadczenia zdrowotne breastfeeding,"

Źródło: https://www.uu.se/en/news-media/news/article/?id=9676&area=2,4,10,16,24,40&typ=artikel&lang=en

Advertisement