Badacze utożsamiają "strategie używać bakteriami ono ochraniać od antybiotyków

Antybiotyczny opór zdarza się gdy bakterie rozwijają mechanizmy wytrzymywać leki które używają taktować infekcje.

Drużyna eksperci przy uniwersyteta instytutem mikrobiologia i infekcja skupiał się ich badanie na E który może powodować urinary i krwionośne strumień infekcje. Coli,

Używać nowatorskich eksperymentalnych podejścia, wymaga całego genomu DNA uporządkowywa nigdy poprzednio stosuje w ten terenie badanie drużyna utożsamiał mechanizmy lub strategie które ochraniać używają bakterie themselves od antybiotyków. "

Starszy autora profesor David Grainger powiedział: "prowadziliśmy dochodzenie gen znajdującego w bakteriach który wymaga w oporze wieloskładnikowi antybiotyki.

"Chociaż znamy o ten genie dla wiele dekad "dokrętki - i - rygle" byli trudni podnosić oddzielnie. jak ono zapewnia opór antybiotyki

"Nasz badania utożsamiający poprzednio niewiadomi rola dla ten genu w kontrolować procesy które zapewniają leka opór.

"zakładamy dwa całkowicie niespodziewanego mechanizmu który ochraniać używają bakterie themselves od antybiotyków. Jeden ochraniał ich DNA od szkodliwych skutków fluoroquinolone antybiotyki, i inny zapobiegał doxycyline dostaje inside bakterie."

Dr Prateek Sharma dodaje, który zrobił dużo eksperymentalna praca, "oporów mechanizmy który utożsamialiśmy znajdują w wiele różnych gatunkach bakterie tym samym, nasz badanie mogli prowadzić odkrycie molekuły które mogli rozwijać w nowych leki które mogą taktować bakteryjne infekcje."

Nauka, publikująca dzisiaj w natur komunikacjach, był rezultatem długi badawczy projekt niosący out uniwersytetem. Współautora profesor Laura Piddock wnioskuje: "antybiotyki podbudowywają medycznego, weterynaryjny i uprawiający ziemię praktyki światowe nowożytni. Jakkolwiek skuteczność antybiotyki zmniejsza gdy więcej bakterie zostać odpornymi.

"Bada tak jak nasze który zapewnia wielkiego zrozumienie leka oporu mechanizmy jest zasadniczy jeżeli jesteśmy adresować globalnego kryzys antybiotyczny opór."

Źródło: https://www.birmingham.ac.uk/news/latest/2017/11/new-mechanism-bacteria-antibiotic-resistance.aspx

Advertisement