Chroniczny preconception ujawnienie genistein może niekorzystnie wpływać żeńską plenność, myszy studiuje znaleziska

Ujawnienie phytoestrogen genistein przed poczęciem może niekorzystnie wpływać żeńską plenność i ciążowi wyniki w zależności od trwania ujawnienie i dosage, nowa nauka w myszach sugerują.

Chroniczny preconception ujawnienie genistein wpływał ciążowych tempa w myszach i kojarzył z długotrwałą pracą, małymi ściółkami i ciuciami, i wysocy tempa ciuci śmiertelność, naukowowie przy uniwersytetem illinois donoszą w papierze akceptującym dla publikaci w czasopismo Odtwórczej toksykologii.

Znalezienia dodają narastający ciało badanie który podnosi niepokojeń pytania o potencjalnych ryzyko zdrowotne długookresowy ujawnienie opierający się estrogeny. Genistein jest isoflavone znajdującym w soj foods i żywienioniowi nadprogramy jak inni roślina estrogeny, i, mogą spożywający kobietami uśmierzać menopauzalnych warunki tak jak gorący błyski, ciężaru zysk i depresja.

Genistein jest wśród substancj chemicznych który klasyfikuje jako dokrewni disruptors Krajowy instytut environmental health nauki ponieważ mogą ingerować z cielesnymi systemami które kontrolują hormonami.

"To jest jeden pierwszy studia patrzeć długookresowego ujawnienie genistein w dorosłych populacjach," powiedział skazy, profesora porównawcze biologie i współautora papier Jodi A., przy Illinois. "Wiele kobiety biorą żywienioniowych nadprogramy które zawierają genistein, i tam  jest bardzo mały informacja na swój potencjalnych skutkach na reprodukci w dorosłych kobietach."

W uprzedniej nauce, skazy i jej koledzy obserwowali że traktowanie z innym phytoestrogen znajdującym w lukreci hamował zdolność rosnąć steryd hormony i robić płci odosobneni jajnikowi follicles. Karmowej nauki i ludzkiego odżywiania profesor William G., kolaborujący na i ten aktualnej nauce.

Przedłużyć ten pracę badacze egzamininujący jak chroniczny genistein ujawnienie wpływał płeć steryd hormonu poziomy i ciążowych wyniki. Dorosłej kobiety myszom w aktualnej nauce karmili dietę zawiera 300, 500 lub 1.000 części na milion genistein, podczas gdy ich counterparts w grupie kontrolnej spożywali jedzenie który był sojami i bezpłatny.

Grupy myszy które spożywali genistein wystawiali ono dla 30, 60, 150 lub 240 dni, powiedzieli Illinois wychowanki Shreya Patel która prowadził badanie jako doktorski uczeń przy uniwersytetem., które produkowali krwionośnego serum koncentracje równoznaczne tamto znajdujący w kobietach które spożywają soja nadprogramy lub foods,

Gdy patrzeliśmy zwierzęta wystawiających dla 30 dni gestation czas zmniejszał, jednakowy przedwcześni narodziny, "- okres czasu byli ciężarni -" skazy powiedzieli. "I po 60 dni ujawnienia mniej ciucie w ich ściółkach."

Myszy lub 1000 ppm genistein które spożywał 500 ppm po 150 dni byli mniej prawdopodobny zostać ciężarnymi po matować. Tylko 83 procentu kobiety w either tamte grupy był żyźni badacze znajdujący.

Po 240 traktowanie dni, tylko 50 procentów porównujących z 67 procentami tamto w grupie kontrolnej myszy w 300 ppm grupach był żyźni. Jakkolwiek, genistein pojawiać się podnosić wskaźniki płodności wśród dwa wysokiej dawki grup: 83 procentu w 500 ppm grupach i 100 procentów w 1.000 ppm grupach poczynaliśmy.

Po to, aby mówić definitywnie, "że genistein miał ochronnego skutek na plenności musieliśmy kontynuować naukę długą" Patel powiedział. Ale to był bardzo ciekawi znalezienie który koreluje z aktualną wiedzą i literaturą o genistein ma ochronnego skutek na pewnych zdrowie wskaźnikach. ","

Podczas gdy myszy w 240 dni traktowania grupie która dać narodziny świdrowym sklejonym ściółkom, one często zabili ich ciucie i ciucie, byli target351_0_ mali niż rówieśnicy jednakowy wiek.

Chociaż znalezienia są wstępni badacze powiedzieli który trochę zna o potencjalnych skutkach długookresowy phytoestrogen use, i kobiety muszą być ostrożne o ich ujawnieniu, szczególnie jeżeli planują poczynać w pobliskiej przyszłości.

Podczas gdy kobiety spożywają te żywienioniowych estrogennych nadprogramy, to jest niekontrolowany eksperyment" Helferich powiedział. "w którym niewiadomi jesteśmy skuteczność i,"

"Z dokrewnymi disruptors, ja jest dawką który robi jadowi," powiedział Patel który obecnie jest w postdoctoral programie przy uniwersytet northwestern., "ludzie muszą być świadomi co spożywają, i niektóre nadprogramy no mogą być czym być żądają. Ja jest prawdopodobnie najlepszy konsultować lekarkę lub dietetyczkę."

Źródło: https://news.illinois.edu/blog/view/6367/578337

Advertisement