Ogólnospołeczny niedopuszczenie przy preschool poziomem prowadzi padanie ADHD objawy w młodych dzieciach

Dzieci które doświadczają ogólnospołecznego niedopuszczenie w preschool są przy wielkim ryzykiem zostać dzwoniący "szkolni nieudaczniki". Norwescy badacze studiują co zdarza się dzieci które bagatelizują.

Ja długo znał że dzieci mogą zostać niespokojnymi i przygnębionymi no należą dobrych rówieśników związków i no mają. - jak dorosli - gdy czują je Ale może także wpływać poznawcze właściwości jak koncentracja, uwaga i samoregulacja brak przyjaciele?

Gap w badaniu
Liczba diagnozujący dzieci szybko wzrastać. Badacz Frode Stenseng wierzy że niektóre ten trend mogli zapobiegający jeżeli mniej doświadczali ogólnospołecznego niedopuszczenie w wczesnym dzieciństwie dzieci.
Wcześni eksperymenty z uczniami opierali się na "należą teorię" która sugeruje, że zdolność regulować one uczucia i myśli osłabia gdy osoba czuje społecznie wyklucza. Badanie na młodych dzieciach w ten sam sytuaci no zrobił, i to jest" mówi Stenseng. "dokąd zobaczyliśmy przerwę w badaniu," Obecnie zatrudnia jako profesor nadzwyczajny przy Norweskim uniwersytetem nauka i technika Dzielnicowy Centre dla i jako profesor przy królowej Maud kolegium w Trondheim zdrowie psychiczne i dobra dziecka dziecka i młodości. (NTNU) (RKBU)

Stenseng używał dane od podłużnej nauki Tidlig Trygg (TTiT) prowadzić dochodzenie ja Trondheim jak dzieci które one zmagają się ustanawiać niewywrotne przyjaźnie w preschool rozwijają przez czas. TTiT jest programem który cele znajdować out, dlaczego niektóre dzieci są szczególnie podatni psychologiczni i psychosocial problemy podczas gdy inny wydają się bardziej ochraniający od jednakowych zdrowie wyzwań.

Mieszanek zagadnienia
Główny znalezienie był że dzieci które myśleć społecznie wykluczającym w preschool i przy szkołą wielką trudność niż inni dzieci w kontrolować ich złość i hartowność. Także one zmagają się wielki stopień z koncentracyjnymi szykanami i wysokim impulsivity.

"W betonowych terminach ciężkiego czas podążać kierunki, stać w kolejce up, siedzieć lub słuchać dorosli czyta, te dzieciaki, niż dzieci które żyją z bezpiecznie przyjaźniami," mówi Stenseng.

Dzieci które odrzucają rówieśnikami "odpowiadają niedopuszczenie z agresją i nie udać się obliczać out strategie akceptować z powrotem w grupę. One zmagają się z samoregulacją i kurort impulsywni zachowania tak jak uderzać inny, krzyczeć lub ulegać inni chwilowi kuszenia łatwo," mówi.

Spęczenie przy no dostosowywać wewnątrz
Badanie pokazuje że przy 4 rok wieka prowadzenie narosły padanie ADHD objawy przy 6 lat wysocy poziomy ogólnospołeczny niedopuszczenie. To samo zdarza się między 6 i 8 rok wiek.

Wiele badacze poprzednio pokazywali że dzieci które zakłócają mniej przyjaciół w szkole i preschool. Badanie robić przy NTNU socjalny badaniem pokazuje że skutek także iść inny sposób: że dzieci zostać nieosiadłymi gdy no dostosowywają wewnątrz. Te znalezienia uwydatniają jak znacząco ja jest upewniał się że wszystkie dzieci w preschool przy szkołą i uczą się funkcjonować dobrze społecznie.

Odrzuceni dzieciaki zostać zaakcentowanymi
Liczba diagnozujący dzieci szybko wzrastać. Stenseng wierzy że niektóre ten rozwój mogli zapobiegający jeżeli mniej doświadczali ogólnospołecznego niedopuszczenie w wczesnym dzieciństwie dzieci. Żartuje co odrzuca ich rówieśnikami może kończyć up w bałaganie opóźnionym dalej.

"przyjaciół problemów cyngiel wzrastał produkcję która z kolei osłabia rozwój móżdżkowe struktury potrzebujemy dla samoregulaci, stresów hormony, uczenie i koncentracja," Stenseng mówi. "I z przykrością, ogólnospołeczny niedopuszczenie pojawiać się zostawać niewywrotnym. Jak tylko dziecko doświadcza rówieśnika odrzucenie, to no jest niestety prawdopodobny zmieniać the next time wokoło," dodaje.

Stenseng wiar nauczyciela edukacja programuje miejsce zbyt mało naciska na rozumieć te mechanizmy i punkty out, że ja jest znacząco że dorosli które wspierają children rozwój są świadomi ważne konsekwencje że ogólnospołeczny niedopuszczenie przy preschool poziomem może mieć dla odpoczynku dziecka szkolny życie.

Badacz także mieć nadzieję że politycy biorą wiedzę od ten badania w konto.

"Tam  jest mnóstwo rozmowa dotyczy wczesnych akademickich wysiłki. Ale wcześni ogólnospołeczni wysiłki wydają się są właśnie jak znacząco dla children zdolności udawać się w szkole," mówi Stenseng.

Źródło: https://geminiresearchnews.com/2017/11/friendships-young-children-can-protect-adhd/

Advertisement