Niektóre 3D wideo gry korzystają starych dorosłych mózg

Jeżeli ty jesteś między 55 i 75 lat, ty możesz chcieć próbować bawić się 3D estradowe gry jak Super Mario 64 oszukiwać daleko łagodnego poznawczego nadszarpnięcie i być może nawet zapobiegać chorobę alzhaimera.

to jest znalezienie nowa Kanadyjska nauka Université De Montréal psychologii profesorami Gregory Zachodni, Sylvie Belleville i Isabelle Peretz. Publikuje w PLOSO JEDEN, ja zrobił we współpracy z Institut Universitaire De Gériatrie De Montréal, Benjamin bogactwem Zendel Pamiątkowy uniwersytet w wodołazie i Véronique Bohbot Montreal Douglas szpitala centrum badań. (IUGM)

W dwa oddzielnych studiach w 2014 i 2017, młodzi dorosli w ich latach dwudziestych pytali bawić się 3D wideo gry logika i łamigłówki na platformach jak Super Mario 64. Znalezienia pokazywali to szarą sprawę w ich hippocampus wzrastającym po trenować.

Hippocampus jest regionem mózg pierwotnie kojarzący z przestrzenną i episodic pamięcią, czynnik kluczowy w długookresowych poznawczych zdrowie. Szara sprawa postępuje jako markier dla neurologicznych nieład które mogą zdarzać się przez czas, wliczając łagodnego poznawczego nadszarpnięcia i Alzheimer. ja zawiera

Zachód i jego koledzy chcieliśmy widzieć jeżeli rezultaty mogli replikujący wśród zdrowych seniorów.

Eksperymenty z seniorami w domu

Zespół badaniowy rekrutował 33 ludzie, wieki 55, 75 które przypadkowo wyznaczali trzy oddzielnej grupy., Uczestnicy instruowali bawić się Super Mario 64 dla 30 minut dzień lub no wykonywać jakaś szczególnego zadania, pięć dni tydzień, biorą fortepianowe lekcje z ten sam częstotliwością w ten sam sekwenci i. (pierwszy raz w ich życiu)

Eksperyment trwał sześć miesięcy i prowadził w uczestnikach stwarza ognisko domowe, dokąd pianina i konsole, pod warunkiem, że zachód drużyną instalowali.

Badacze oceniali skutki eksperyment przy początkiem i przy końcówką ćwiczenie, sześć miesięcy opóźniony, używać dwa różnego pomiaru: poznawczy występów testy, obrazowanie rezonansem magnetycznym (MRI) mierzyć różnicy w pojemności szara sprawa i. To umożliwiał one obserwować móżdżkową aktywność i jakaś zmiany w trzy terenach:

  • dorsolateral prefrontal cortex który kontroluje planowanie, podejmowanie decyzji i inhibicję;
  • cerebellum który bawić się głównego rola w motorowej kontrola i równowadze; i
  • hippocampus centre pamięć, przestrzenna i episodic.

Wzrosty w szarej sprawie

Według MRI wyników testu, tylko zobaczyli wzrosty w szarej sprawy pojemności w cerebellum i hippocampus uczestnicy w gry kohorcie. Ich krótkoterminowa pamięć także ulepszająca.

Testy także wyjawiali szarej sprawy wzrosty w dorsolateral prefrontal cerebellum uczestnicy które wziąć fortepianowe lekcje, i cortex podczas gdy niektóre stopień atrofia zauważał w wszystkie trzy terenach mózg wśród tamto w bezwolnej grupie kontrolnej.

Jaki mechanizm wywołuje wzrosty w szarej sprawie w hippocampus, szczególnie, po bawić się wideo gry? 3-D wideo gry angażują hippocampus w tworzyć poznawczą mapę, lub umysłowy przedstawicielstwo wirtualny środowisko, "że mózg jest rekonesansowy." powiedział Na zachód. "Kilka studia sugerują pobudzenie hippocampus wzrosty czynnościowa aktywność i szara sprawa wśród ten regionu."

Przeciwnie, szarej sprawy atrofie gdy mózg no uczy się nowych rzeczy, gdy ludzie starzeją się. Dobre wieści jest że możemy odwracać tamte przyrostową pojemność i skutki uczyć się coś nowego, i gry jak Super Mario 64 wydają się trzymać niektóre potencjał w ten szacuneku, ", które aktywują hippocampus," powiedział Na zachód. Dodający Belleville: "Te znalezienia mogą także używać jechać przyszłości badanie na Alzheimer, ponieważ tam  jest połączenie między pojemnością hippocampus i ryzykiem rozwijać chorobę."

"Ja zostają widzieć," wnioskujący zachód, "czy ja jest specyficznie móżdżkowym aktywnością kojarzącym z przestrzenną pamięcią, czy która wpływa plastyczność, lub ja jest po prostu sprawą uczenie coś nowy."

Źródło: http://nouvelles.umontreal.ca/en/article/2017/12/06/some-video-games-are-good-for-older-adults-brains/

Advertisement