Wysoki edukacyjny doścignięcie kojarzył z niskim ryzykiem choroba alzhaimera

Używać genetyczną informację przy Karolinska Institutet w Szwecja, badacze zapewniają nowego dowód że wysoki edukacyjny doścignięcie silnie kojarzy z niskim ryzykiem choroba alzhaimera. Nauka publikuje w BMJ.

Przyczyny choroba alzhaimera są w dużym stopniu nieznane i traktowanie próby rozczarowywali. To prowadził wzrastający interes w potencjale dla zmniejszać chorobę celować modifiable współczynników ryzyka. Wiele studia znajdowali że edukacja i naczyniaści współczynniki ryzyka kojarzymy z ryzykiem choroby alzhaimera, ale czy te Alzheimer czynnik przyczyna właściwie był trudna rozwikłać.

Mendelistyczny randomisation jest metodą który używa genetyczną informację robić kauzalnym dorozumiewaniom między potencjalnymi współczynnikami ryzyka i chorobą. Jeżeli gen z odmianowym wpływem na współczynniku ryzyka także kojarzy z chorobą, then to wskazuje że współczynnik ryzyka jest przyczyną choroba.

Susanna C. Larsson profesor nadzwyczajny przy instytutem Środowiskowa medycyna przy Karolinska Institutet i koledzy w, Cambridge i Monachium, używał Mendelistycznego randomisation podejście oceniać czy edukacja i różni współczynniki ryzyka stylu życia i naczyniastych kojarzymy z chorobą alzhaimera. Analiza zawrzeć więcej niż 900 genetycznych wariantów poprzednio pokazywać kojarzącym z współczynnikami ryzyka. Porównania te genetyczni warianty wśród 17 000 pacjentów z chorobą alzhaimera i 37 000 zdrowych kontrola wyjawiali silnego skojarzenia dla genetycznych wariantów które przepowiadają edukację.

"Nasz rezultaty zapewniają silnego dowód do tej pory że wysoki edukacyjny doścignięcie kojarzy z niskim ryzykiem choroba alzhaimera. Tym samym, udoskonalająca edukacja może znacznie zmniejszać liczbę ludzi rozwija ten niszczycielską chorobę," mówi Susanna C. Larsson.

Według badaczów, jeden ewentualny wyjaśnienie dla ten połączenia jest "poznawczym rezerwą" który nawiązywać do zdolność, konstruuje lub normalnie używa kompensować dla móżdżkowego starzenia się po to, aby., rekrutować alternatywne móżdżkowe sieci i używać

Dowód sugeruje" mówi Susanna C. Larsson. "że edukacj pomoce ulepszają móżdżkowe sieci i tak wzrastać ten rezerwę mogli,"

Źródło: http://ki.se/en/news/genes-behind-higher-education-linked-to-lower-risk-of-alzheimers

Advertisement