Benzynowa wykrywa elektroniczna pigułka dla diagnozy gastrointestinal dolegliwość

Naukowowie od rmit uniwersyteta, Melbourne, robili elektronicznej pigułce która może wykrywać specjalnych gazy w żyłce i pomagać lekarkom diagnozować gastrointestinal dolegliwość tak jak gniewliwej kiszki syndrom.

Zakończenie up swallowable czujnik. Fotografia: Peter clarke/RMIT uniwersytet
Zakończenie up swallowable czujnik. Fotografia: Peter clarke/RMIT uniwersytet

Drużyna zrobił te pigułka sposobu plecy w 2015, po czym ono przechodził rygorystycznych testy do swój pomyślne ludzkie próby po, ja jest w końcu rzeczywistością. Pigułka jest kapsułą który może łykający. Ja może podróżować wśród żyłki i mierzy poziomy jelitowi gazy które produkują żyłek bakteriami. Kapsuła podróżuje w żyłki i uwolnień informaci która transmituje ręczni telefony komórkowi i przyrząd które mogą interpretujący lekarkami.

Dla ludzkich prób, 26 uczestników zgłaszać się na ochotnika w zeszłym roku. Wszystko badali używać kapsuły i ja zobaczył że pigułki byli bezpieczne i żadny krzywda zobaczył. łykali Wielkie ludzkie próby teraz zobowiązywali się 2019, tak, że kapsuła jest, może wprowadzać na rynek w końcu i. sprawdzoną wydajna i skrytką Rezultaty od to pilot ludzka próba tytułująca, "nadajnik", "kapsuła", "i publikowali ten tydzień w czasopismo natury elektronika.

Kapsuła czujnik mógł retransmitować swój sygnały zewnętrznie odbiorca każdy pięć minut. Drużyna także mierząca czas pigułka wziąć krzyżować jelita. Nad trzy dniami testy włókno zawartość dieta zmieniająca w wolontariuszach i kapsule mógł wykrywać ten zmianę także. Pigułka jest calem, jest łatwa łykać calowy szeroki i. długim i przyrodnim Tam  jest mały termometr wśród go wraz z radiowym nadajnikiem który może wysyłać sygnały. Ja zawiera baterię i innych wyczulonych panel która mogą mierzyć tlen, wodór i dwutlenek węgla w swój otoczeniach.

Według ołowianego badacza i nowatora kapsuła, Prof Kourosh Kalantar Zadeh początkowa mała pilotowa próba wyjawiał świat informacja co do jak bakterie pracują w żyłkach istoty ludzkie. Zauważali że tryliony mikroorganizmy które są właściwie znacząco odpornością i zdrowie na dobre. Zauważali że żołądek ściany uwalniali pewne oksydacyjne substancje chemiczne które mogli ochraniać ciało przeciw cudzoziemskim bakteriom i innym intruzom. Tlenów poziomy w dwukropku wzrastali gdy ludzie wziąć w włókiennej diecie. To był poprzednio niewiadomy. Badacze do data wierzył że dwukropek no zawierał żadny swobodnie tlen. Te informacja, powiedział Prof Zadeh, mógł pomagać naukowów rozumieć dobrze, żyłka nowotwory i inne choroby. "pierwszy raz narzędzie który właściwie daje informaci o aktywność microbiome wśrodku żyłki," on wyjaśnialiśmy.

Dr Kyle Berean inny nowator kapsuła powiedział że ten test który jakaś inni testy które na ich rękach dla te chorob lekarki. był mniej najeźdźczy Ja mógł precyzyjnie mierzyć gazy w jelitach. Jak teraz oddechów gazy i stolec testy byli wszystko że lekarki musieli szukali żyłek bakteryjne zmiany które mogli prowadzić taki choroby.

Kolejna runda próby kosztował do $8m i wymagał przynajmniej 300 pacjentów które trawiennych problemy i choroby tak jak gniewliwej kiszki syndrom. Kapsuła kosztuje $30, $40 robić mówi Kalantar-Zadeh. Nowatorzy mieć nadzieję że pigułki byli dostępne dla wprowadzać na rynek 2020 i kosztowali gdzieś wokoło $100 i $200. Definitywna wycena no jest mimo to zna though.

Źródło: https://doi.org/10.1038/s41928-017-0004-x

Ananya Mandal

Written by

Ananya Mandal

Ananya is a doctor by profession, lecturer by vocation and a medical writer by passion. She specialized in Clinical Pharmacology after her bachelor's (MBBS). For her, health communication is not just writing complicated reviews for professionals but making medical knowledge understandable and available to the general public as well.

Advertisement