Stres przyśpiesza rozwój trzustkowy nowotwór, nauk przedstawienia

Nowa nauka pokazuje że stres przyśpiesza rozwój trzustkowy nowotwór wywoływać uwolnienie "lota" hormony. Blokery--Powszechnie używany lekarstwa które hamują te hormony--Znajdował wzrastać przetrwanie w mysz modelu choroba.

Dodatkowa analiza pacjenci z postępowym trzustkowym nowotworem wyjawiał że tamto które brali selekcyjnych blokerów, które używają taktować kierowych warunki, żyli w przybliżeniu tercja długie niż tamto które no brali lekarstw.

Nauka, poprowadzona uniwersyteta columbia centrum medycznego (CUMC) badaczami, publikował online w czasopismo komórce nowotworowej.

Niedawni studia pokazywali że emocjonalny i psychologicznego stresu sztuka rola w rozwoju bolaki ogólnie. Ten skutek myśleć zdarzać się przez współczującego układu nerwowego który uwalnia hormony które dają ciału przypływowi energia, tak, że ono może odpowiadać dostrzeżeni niebezpieczeństwa.

Niektóre biolożki odprawiali ten pomysł" powiedzieli nauka lidera tymotkę c, MD Dorothy l i profesor medycyny. Wang. Daniel h. Silberberg przy cumc. "ponieważ stres jest ciężki mierzyć," "inny zastanawiali się jak stres mógł możliwie odnosić sie biologiczny proces który wymaga DNA mutacje i przyrosta komórki nowotworowe wśród szczególnego organu, tak jak trzustka."

Stres promuje rozwój precancerous przyrosty w trzustce

Aktualna nauka znajdować połączenia między stresem i wczesnym rozwojem trzustkowy nowotwór projektował. Badacze studiowali myszy które genetycznie predysponują rozwijać anormalnych przyrosty w trzustce. Myszy podnosili w stresujących warunek życiowy (ograniczających mała przestrzeń); Kontrolne myszy podnosili w normalnym budynek mieszkalny. Po 14 tygodni, 38 procentów zaakcentowane myszy znajdował mieć nowotworowych trzustkowych lesions, prekursor trzustkowy nowotwór. Żadny taki lesions obserwowali w kontrola.

Znamy że ty potrzebujesz DNA mutację zaczynać na ścieżce nowotwór, ale nasz znalezienia sugerują" powiedzieli Dr. Wang. "że stres robi coś ruszać się rzeczy along,"

Stres pracy przez trzustkowych nerwów

Ten "coś" był tematem natępny eksperyment. Studia myszy wyjawiali że stres wzrasta poziomy catecholamines--Lotów hormony--W bloodstream. Wśród trzustki, catecholamines jadą produkcję molekuły które stymulują nerwu przyrosta wokoło bolaków. Tamte nowi nerwy, z kolei, promują bolaka rozwój i robią więcej catecholamines, zachowywa cykl. "w innych słowach, stres ustawia - w górę co dzwonimy przednia pętla która promuje bolaka rozwój między nerwami i komórkami nowotworowymi," mówi Dr. Wang.

Blokery mogą ulepszać przetrwanie w trzustkowym nowotworze

W eksperymentach z różnym mysz modelem trzustkowy nowotwór cumc zespalają się demonstrują niż myszy taktować z chemoterapią samotną. że taktujący myszy z chemoterapią i nieselekcyjnymi blokerami żył znamiennie długiego, które używają taktować różnorodność warunki,

Badaczów także patrzejący przetrwanie w 631 pacjencie który operację taktować postępowego trzustkowego nowotwór między 2002 i 2013. Tamto które brali nieselekcyjnych blokerów po operaci średniego przetrwanie 40 miesięcy o tercja długich niż pacjenci bierze selekcyjnych blokerów lub neither typ bloker.

"ja był przedwczesny polecać use blokery dla te pacjentów, until prowadzimy spodziewanych klinicznych studia powiedzieliśmy Dr. Wang. "ale blokery mogli potencjalnie zostać częścią całkowity traktowanie reżim dla trzustkowego nowotworu."

Może stres redukcja może zapobiegać raka prostaty lub zwalniać pomoc?

"garść studia i mnóstwo dowody nie poparte naukowymi obserwacjami, sugerują to utrzymuje pozytywnego światopogląd są dobrzy dla twój zdrowie i mogą pomagać z wyzdrowieniem od jakaś choroby prawie. Pozytywny światopogląd zmienia prognozę pacjent z postępowym rakiem prostaty? Prawdopodobnie nie. Ale ja pewny no krzywdzi, i ja mógł być częścią całkowity podejście zwalniać progresję nowotwór pozwolić innych typ terapia kopać wewnątrz," powiedzieliśmy Dr. Wang.

Źródło: http://www.cumc.columbia.edu/

Advertisement