Marihuany kontaminowania i ilości testowanie

insights from industryDr Bob CliffordGeneral Manager of Marketing, ​Shimadzu

Wywiad z Bob Clifford, PhD, prowadził Alina Shrourou, BSc

Dlaczego jest znacząco w marihuana przemysle analytical testowanie?

Właśnie gdy agencje rządowe tak jak FDA, USDA i epa, wymagają testowanie jedzenie, medycyna i płukanki, stawiamy w lub na nasz ciele mieć tamte ten sam wymagania musi, marihuana, gdy ono spożywa. To jest szczególnie prawdziwy dla medycznych marihuana pacjentów które mogą mieć immunocompromised system.

Dlaczego może zostać skażoną lub niewłaściwą dla swój zamierzającego use marihuana?

Tam  są dużo zanieczyszcza marihuany konsumenci no chcą w ich produkcie; Te zawierają pestycydy, pozostałościowych rozpuszczalniki, ciężkich metale, mycotoxins i drobnoustrojowych patogeny.

Kredyt: Mitch m/Shutterstock.com

Kontaminowanie marihuana może być intencjonalnymi lub nierozmyślnymi sposobami. Przykłady nierozmyślny kontaminowanie mogli być od toksycznych ciężkich metali jak arszenik, kadm, prowadzenie i rtęć od ziemi używać rosnąć rośliny wody lub.

Inny przykład nierozmyślny kontaminowanie jest z pestycydami które mogą być szkodliwi, jeżeli wchodzić do ciało. "pestycydy" są wspólnym terminem używać opisywać pestycydy, herbicydy, flit i fungicides. Tam  są obecnie więcej niż 1000 pestycydów w świacie dzisiaj. W ten sposób, mogą także truć istoty ludzkie także. podczas gdy pestycydy trują zarazy i przyrostowego uprawa fedrunek,  

Na przykład fungicide myclobutanil jest powszechnie używany na artykułach tak jak migdały, asparagus i winogrona. Overspray to na artykule w polu obok marihuany gospodarstwa rolnego, mógł rozprzestrzeniać marihuana ono zasadza. Jeżeli fungicide wystawia płomień, (i.e gdy marihuana dymią) ono może produkować wodorowego cyjanku gaz - gaz jadowity istoty ludzkie.

Alternatywnie, ja jest ewentualny wzrastać uprawa fedrunek. że pestycyd może rozpylający na marihuanie celowo, W niedawnej ankiecie marihuana kwiaty analizujący od stanu usa, Shimadzu zakłada 15% wysuszeni kwiaty osad od myclobutanil.

Liczba wzrastająca 38% w koncentratach. ponieważ nie tylko są więc są pestycydami cannabinoids koncentrujący, ale Dalej, w ten sam nauce był niektóre typ, koncentruje, tam  i. 52% i 82% wysuszony kwiat pestycydu osad na

Co są różnymi analizami wymagającymi z marihuany testowanie? Jaki składniki marihuany wymagają w te?

Tam  są +500 mieszanek które muszą badający podczas analizy marihuana. Główni składniki zawierają cannabinoids, terpenes, amino kwasy, proteiny, glikoproteiny, enzymy, sugars, węglowodór i fenole.

Terpenes i cannabinoids są specjalne zainteresowanie przez współdziałającego skutka, dzwonią "otoczenie skutek" który nawiązywać do łączący skutek różne mieszanki teraźniejsze w ten szczególnym typ marihuana., Profile cannabinoids są znacząco pacjenci gdy each jeden różne lecznicze własność, więc potrzebują znać co dobrze nadaje się ich stan medyczny.

Terpenes donoszą mieć ich swój świadczenia zdrowotne i tak jest specjalne zainteresowanie także profil tamto. Tam  są więcej niż 120 terpenes donoszących być w marihuany roślinie.

Terpenes mogą znajdujący nie tylko w marihuan roślinach ale także innych botanicznych źródłach. Na przykład, w sosnowym lesie jeden wąchać pinen może. Względny marihuany, pinen postępuje jako bronchodilator otwiera płuca dla lepszy cannabinoid absorbowania.

Inny przykład terpene jest Linalool, zakłada w lawendzie. Ja kwiecistego odór, postępuje jako sedative i donosi mieć nowotwór własność. Limonene, w cytrus owoc, donosił mieć bakteryjnego, nowotwór, depresję i fungal własność.

 

Rozpuszczalniki tak jak butan i propan używają wydobywać cannabinoids od rośliny. Pozostawione toksyczne substancje chemiczne po ekstrakci nawiązywać do pozostałościowi rozpuszczalniki jako. Czysty sposób wydobywać cannabinoids jest z nadkrytyczną rzadkopłynną ekstrakcją (SFE) która ogólny status równie ogólny uznanego jak skrytka (GRAS) FDA dla use w foods i., Ja jest atoksyczny i flammable, w przeciwieństwie do rozpuszczalników.

Ciężkiego metalu kontaminowanie może przychodzić od ziemi, nawadniać lub wietrzyć. "Big Four" toksyczni ciężcy metale są arszenikiem, kadmem, prowadzeniem i rtęcią. Stany tak jak Maryland dodawali barium, chromium, selen i srebro, "Big Four" lista dla marihuany testowanie podczas gdy Nowy Jork różnego set istniejąca lista tak jak antymon, chromium, groszak, nikiel i cynk.

Mycotoxin tropi swój korzenie słowo i "toksyna "myco" dla jadu., który jest grecki dla grzyba, Mycotoxins są drugorzędnymi metabolitami od grzyba i mogą powodować istoty ludzkie chorobę i śmierć.

Aflatoxins są typ mycotoxins produkujący pewnymi foremkami kropidlaka grzyby gatunki i mogą powodować, specyficznie, wątrobową szkodę i nowotwór. Foods allowable prawdziwych niskich poziomy mycotoxins które także być prawdziwi dla marihuany spożywającej pacjentami muszą.,

Definitywny typ marihuana test zawiera to dla drobnoustrojowych patogenów tak jak e Coli, salmonella i listeria. Piętnaście patogenów kosztuje $3,7 miliard dorocznie w karmowej przyczynie 95% hospitalizacja z salmonella jest przeważajacy z 19.000 hospitalizacjami, według USDA. Używać analytical techniki badać marihuany dla drobnoustrojowych patogenów, jesteśmy sprawnie unikać sytuację jak to w marihuana przemysle.

Zadawala kontur techniki wymagali w marihuany testowanie. Ten sam analytical techniki używają dla each typ test?

(HPLC)Ultrafioletowym detektorem używamy badać cannabinoids z Shimadzu marihuany Analyzer dla potenci. wydajna ciekła chromatografia z lub PDA () Jeżeli analityk myśleć o wzrastać liczbę cannabinoids badający, then potrójny kwadrupol ciekłej chromatografii masowy spektrometr lub o dużej zdolności masowy spektrometr wymagamy. (lc-ms/ms)

W kontrascie, terpenes typowo mierzą headspace gc-fid lub headspace gcms. Headspace jest akcesorium dla pobierać próbki marihuany ogrzewać próbkę w buteleczce i kolekcjonowaniu benzynowy chromatograf (GC) niestabilność w benzynowej fazie dla wprowadzenia.

Gc-fid jest benzynowym chromatografem z płomień jonizaci detektorem, podczas gdy gcms jest benzynowej chromatografii masowym spektrometrem. Gc-fid mierzy retencyjnego czas terpene wchodzić do, wychodzi detektor po oddzielającego od chromatografii kolumną/innych niestabilność i terpenes.

W ten sposób, byli niedostrzegalni headspace gc-fid. jeżeli dwa mieszanki ten sam retencyjnego czas, Uprzywilejowana metoda jest gcms gdy biblioteczna rewizja może używać dawać odciskowi palca odmianowy terpene.

Pestycydy typowo analizują potrójnym kwadrupol ciekłej chromatografii masowym spektrometrem (lc-ms/ms). Niektóre mieszanki są trudne jonizować lc-ms/ms. Gdy pestycyd lista zmienia między stanami, krajami/, ono jest podległy zmiana mimo to wciąż i tym samym wymagający dla zupełnej pestycyd analizy może dodatek potrójny kwadrupol benzynowej chromatografii masowy spektrometr. (gc-ms/ms)

Ciężcy metale zazwyczaj analizują marihuan labs używać dobierającego się osocza masowego spektrometr inductively (icp-ms). ICP jest i jonizuje metale wykrywać masowym spektrometrem "elektrycznym płomieniem" przy 10.000 stopniami, równie gorącymi jak słońce. Te instrumenty mogą analizować więcej niż 70 elementów wśród minuty równocześnie w ten sposób jeżeli dodatkowi ciężcy metale "Big Four" lista wymagają dla badać, then tam  są żadny problemy.

Ograniczona liczba mycotoxins w foods może analizująca HPLC z kombinacją ultrafioletowi i fluorescencja detektory. Jakkolwiek, przez złożoności marihuany roślina z więcej niż 500 mieszankami, lc-ms/ms wymaga.

To może być ten sam lc-ms/ms używać dla pestycyd analizy z próbki przygotowaniem i różną chromatografii kolumną dla oddzielać mycotoxins, aflatoxins/.

Drobnoustrojowi patogeny mogą znajdujący różnorodność metodami, each z swój niekorzyściami i przewagami. Łącząca immunosorbent assay technologia depresja koszt upfront, może ograniczająca pojedynczy mikroorganizm, może mieć/ale i fałszywych pozytywy i negatywy. (elisa) antygenie, oprawie dla błyskawicznego foodborne patogenu wykrycia opierającego się na $10-$20 na próbkę

Ilościowa polymerase reakcja łańcuchowa (qPCR), opierająca się na DNA może być w $20,000-$40,000 pasmie i może rozszerzać liczbę mikroorganizmy badający.

Matryca pomagający laserowy Desorption jonizaci czas lota mszalny Spectrometry jest linii techniką rutynowo używać w klinicznych położeniach ale właśnie zaczynać robić mu przemysł spożywczy. (maldi-tof-ms)

Koszt instrument upfront jest drogi przy więcej niż $300.000, ale przewagi są mnogie z rutynową analizą większy niż 1.300 mikroorganizmów w less niż dwa minutach dla centów próbka, bez fałszywych pozytywów i negatywów opierających się na proteinowej analizie.

Pittcon 2018 demonstruje wszystkie opóźnionych instrumenty stosownych dla above technik i m informację na technologiach w marihuana probierczym przemysle.

Jest obowiązkowy dla wszystkie marihuany iść przez te testów ja?

Gdy marihuana jest bezprawna na poziomie federalnym w usa, tam  są żadny przepis federalny dla badać. Ja jest do each stanu ustalać który zmuszają i uprawomocniają testowi, i te zmieniają między stanami.

Wp8lywy pestycydu testowanie, na przykład. Kalifornia testy dla 66 pestycydów, Oregon testy Nevada testy dla 24 ale niektóre stany dla 59, no mogą mieć pestycydu program na miejscu wcale mimo to. Utrzymywać ślad each stanu odmieniania marihuany probierczy program może być bardzo czasochłonny szczególnie jak połączenia zmieniają i zostać nieaktywnymi.

Ja ogłaszał że jcanna przedstawiać marihuany sympozjony przy Pittcon 2018. Co są punktami kluczowymi że ty dzielić tutaj?

Mój konwersatorium tytułował "ankietę Analytical instrumenty używać w marihuana probierczym przemysle", jest częścią dzień marihuany sesyjny bierze miejsce rankiem Poniedziałku, Luty 26, 2018.

Gdy młodzieniec mój ojciec mówił ja narzędzia są 90% praca. To samo stosuje marihuany testowanie, i to będzie mój opowieść mówić przy Pittcon 2018.

Dyskutuję przylepiać etykietkę marihuana i kontrola jakości, i - ono ochrania gatunku imię, providing klienta z więcej informacją, lub edukacyjny badanie, liczba analytical narzędzia utylizowywa. jak, czy to zmienia od stanu i kraju stan kraj

Gdy opisywałem przed analytical instrumenty lub narzędzia zależą na testowanie uzupełniać, utożsamiający i określający ilościowo. Tym samym konwersatorium który wymagają dla badać each te parametry analytical instrumentom. opisuje

Inni marihuana tematów seminaryjni tytuły zawierają:

  • Budować mosty: Marihuany nauki edukacja i medyczna reforma
  • Dlaczego jest próbki przygotowanie w ten sposób znacząco
  • Cannabinoid Quantitation w konopianych olejach używać lc-uv-ms zasadzonych rozwiązania
  • Ponownie oceniać potenci analizę: Dochodzenie interferencje i metody specyficzność używać ciekłego pozafioletowego wykrycie i tandemowego mszalnego Spectrometry

 

Zadawala kontur niedawni legalni i etyczni rozwoje w medycznym marihuany badaniu.

Marihuany ostrość no jest właśnie kontrola jakości (QC) testowanie, także edukaci ale R&D już nie, i. Na przykład, północny Michigan uniwersytet oferuje stopień w leczniczej rośliny chemii z naciskiem na marihuanę, ziołowych ekstrakty i naturalnego produktu przemysły.

Shimadzu jest jedynym wytwórcą który także medycznego podziału. analytical instrumenty dla probierczych marihuana produktów Jeden produkty zawiera czynnościową pobliską Infrared spektroskopię (PTSD), wstrząsy mózgu, (fnirs) dokąd pacjenci z pourazowym stresem wprowadzają nieporządek lub chronicznego pourazowego encephalopathy (CTE) móżdżkowi wizerunki mogli monitorujący rozumieć skutki cannabinoids na pacjencie.

Dlaczego ty myśleć analytical testowanie marihuana rozwijasz utrzymywać up z "legalizaci erą"?

Wierzę że ja jest czasem kroczyć wewnątrz i tworzyć federacyjnych wytyczna dla marihuany testowanie zapobiegać mieszkanów od krzywda opłaty dla rzędu federalnego producenci, procesory lub dispensaries intencjonalni lub nierozmyślni. Mimo to, więcej niż połówka stanów w usa teraz medycznego marihuana program.

 

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

Shimadzu ciągle aktualizuje swój marihuany stronę internetową www.GrowYourLab.com z podaniowymi notatkami, białymi papierami i wideo odnosić sie analiza marihuana. Te zawierają informację na testowanie dla cannabinoids, terpenes, pestycydów, pozostałościowego rozpuszczalnika, ciężkich metali, mycotoxins, aflatoxins, wilgotnościowej kontrola i mikroorganizmu,/.

O Bob Clifford

Dr. Kiwający Clifford otrzymywał jego kawalera stopień od Glassboro stanu szkoły wyższa Rowan uniwersytet w nowym, jego mistrza stopień od Villanova w Pennsylwania i jego ph.D od George Washington uniwersyteta w Waszyngton, teraz - bydło, DC. Publikował i przedstawia nad 125 papierami w polach jedzenie, środek farmaceutyczny, środowiskowy, energetyczny, geologia, badania materiałowe, photonics i marihuana. Jakkolwiek, jego prawdziwa miłość jest w jedzeniu.

Jego pierwszy chemii praca był jako lato stażysta przy Campbell zupną firmą dokąd zatrudniał jako pełny czasu pracownik. Po tym jak pójść z powrotem studium podyplomowe wziąć inną pracę jak stażysta przy FDA dokąd także zatrudniał jako pełny czasu pracownik. Po kończyć studia z jego Ph.D., opuszczał FDA dla Shimadzu dokąd pracuje dla ostatnich 26 rok. Bob ostatnio promował od kierownik ds. marketingu jedzenie & produkty konsumenccy wliczając marihuan dyrektor generalny marketing.