Zasiłki socjalni mogą łagodzić pieniężnego ciężar doświadczającego rodzicami dzieci diagnozujący z nowotworem

Nowa nauka od Szwecja zakłada że zasiłki socjalni często łagodzą pieniężnych ciężary doświadczających rodzicami dzieci ostatnio diagnozujący z nowotworem, ale matki doświadczali uporczywie niskiego dochód po tym jak korzyści pomniejszali. Publikuje wcześnie online w nowotworze, przeglądający czasopismo amerykański towarzystwo zwalczania raka znalezienia wskazuje że dodatkowi wysiłki mogą potrzebujący adresować pieniężnych hardships doświadczających matkami dzieci z nowotworem.

Podczas gdy dzieci one taktują dla nowotworu, ich rodzice muszą często rozdawać z znaczącymi wyzwaniami--Od providing pełnego czasu poparcie ich dzieci odwiedza rozdawać z ich swój psychologicznym cierpieniem gdy iść przez traktowań i szpitala--To może niszczyć pracę i prowadzenie obniżony dochód i pieniężne szykany.

Few studia patrzeli jak poparcie rządowe programy kompensują koszty wychowywać dziecka z nowotworem. Prowadzić dochodzenie ten zagadnienie zbierał informację od szwedzkich krajowych rejestrów i egzamininował trajektorie rodzica dochód od różnych źródeł, drużyna prowadząca Ayako Hiyoshi, PhD, szpital Hovén i Emma Örebro uniwersyteta i Örebro, PhD, Karolinska instytut. Rodzice dzieci z nowotworem diagnozującym między 2004 i 2009 utożsamiali i dopasowywali z bez nowotworu odniesienie rodzicami lub rodzicami dzieci. W sumie, 20.091 rodzina podążali od roku przed diagnozą maksimum osiem rok.

Drużyna zakłada to wokoło czasu dziecko nowotworu diagnoza sumaryczny dochód był na średnia up to sześć procentów wysoki w matkach dzieci z nowotworem porównującym z odniesienie matkami, ale żadny różnicy zobaczyli w ojcach. Dochód od pracy opuszczał niski poziom wokoło czasu nowotwór diagnoza z błyskawicznym wyzdrowieniem nie dla matek ale dla ojców. Choroba i odnosić sie korzyści byliśmy up to sześć czasów dla rodziców dzieci z nowotworem dla odniesienie rodziców wielcy niż., która kompensowali dla dochód straty, Jakkolwiek, gdy zasiłki socjalni pomniejszali po tym jak wokoło trzy roku dla rodziców dzieci z nowotworem, matka sumaryczny dochód zostać niskimi niż to odniesienie matki, i przerwa upierał się przez czas.

"znaczący i niespodziewany znalezienie był że, chociaż dochód od zatrudnienia zostającego niski dla kilka rok dla matek, sumaryczny dochód był wysoki dla matek dzieci z nowotworem wokoło czasu dziecko nowotworu diagnoza gdy wynagrodzenie od zasiłków socjalnych zawrzeć," powiedział Dr. Hiyoshi. "uporczywie niski dochód od zatrudnienia dla matek dzieci z nowotworem porównującym z matkami bezpłatni dzieci insynuuje potencjalne długookresowe konsekwencje dla matek dzieci z nowotworem, wliczając ich kariery i przyszłości emerytura w starości."

Źródło: http://newsroom.wiley.com/press-release/american-cancer-society/how-do-childrens-cancer-diagnoses-affect-parents-income

Advertisement