Badacze rozwijają nową metodę kartografować dopamine system w Parkinson pacjentach

Z pomocą zwierzę domowe kamera, badacze od Karolinska Institutet w Szwecja rozwijali nową metodę dla prowadzić dochodzenie dopamine system w mózg pacjenci cierpi od Parkinson choroby. Metoda mierzy poziomy proteinowy nazwany dopamine transporter i mógł prowadzić ulepszająca diagnoza Parkinson choroba i rozwój nowi traktowania. Nauka publikuje w czasopismo naukowe ruchu nieład.

Dopamine jest substancją produkującym w mózg i jest odpowiedzialny dla kontrolować nasz ruchy. Komórki które produkują dopamine lokalizują w terenie znać jako brainstem, od, teren mózg który bawić się znacząco funkcję w regulować nasz ruchy. dokąd dopamine jest wydzielony w nasadowych gangliony wtedy

W Parkinson chorobie, dopamine komórek degenerat i ich strata jesteśmy odpowiedzialni dla motorowych objawów które charakteryzują nieład tak jak chwianie, opieszałość ruch i trudność w odprowadzeniu.

Używać specjalną móżdżkowego zobrazowania technikę znać jako pozytron emisi tomografia (PET) przy Karolinska Institutet, grupa badacze mierzył poziomy dopamine transporteru proteina data która reguluje poziomy dopamine w mózg. Data funkcjonuje jako biomarker dla dopamine komórek i jest teraźniejszy na powierzchni dopamine komórki w komórek bodies, na nerwów włóknach i na nerwów zakończeniach. Mierzyć, badacze byli sprawnie kartografować obecność dopamine komórki. dokąd data znajduje

Nauka opierał się na 20 pacjentach cierpi od łagodnego Parkinsonism i równej liczby zdrowe jednostki. Rezultaty pokazywać znamiennie obniżają kwoty data w nerwów zakończeniach w Parkinson pacjentach niż tamto no cierpi od choroby. Jakkolwiek kwota data zostawał stosunkowo nietkniętą w komórek bodies i nerwów włóknach.

"te rezultaty sugerują to w wczesnych fazach choroby dopamine komórki są wciąż wykonalni i to, dawać poprawnemu traktowaniu, ja musi być ewentualny wznawiać ich funkcję," mówi Andrea Varrone, starszy wykładowca w jądrowej medycynie przy Karolinska Institutet's działem który prowadził naukę. kliniczny Neuroscience

"metoda jest prawdopodobna być sprawnie pomagać w diagnozie Parkinson choroba przy wczesną sceną i przepowiadać rozwój choroba. rozwijaliśmy Data może także używać jako biomarker w próbach klinicznych nowe medycyny i traktowanie strategie," kontynuuje.

Przyszłościowi studia egzamininują pacjentów z postępowym Parkinson zyskiwać wielkiego zrozumienie połączenia między data, klinicznymi zmiennami tak jak motorowi objawy i różnorodnymi scenami choroba, po to, aby.

Źródło: https://ki.se/en/news/new-method-maps-the-dopamine-system-in-parkinsons-patients

Advertisement