Nowa nauka zapewnia lepszy zrozumienie asymetrycznej komórki podział

Komórki macierzyste są podstawowym materiałem od którego produkują dojrzały, specjalizować się komórki tak jak mięsień i komórki krwi -- Ten proces zna jako różnicowanie. Jeden sposób jest przez asymetrycznej komórki podziału. że komórki macierzyste robią to bez ono uszczuplać Komórka macierzysta produkuje nową komórkę macierzystą i inną komórkę która przechodzi różnicowanie przez asymetrycznego podziału, produkujący dojrzałą komórkę.

Studia na neural komórkach macierzystych (NSCs) od owocowej komarnicy larw robili ogromnemu wkładowi nasz zrozumienie asymetryczny podział. Rozumieć asymetrycznego podziału jest znacząco ponieważ zakłócenie ten proces może wynikać w nadmiernej NSCs formaci produkować dojrzałe komórki mózgowe które z kolei powodować przerzut formację lub neurodevelopmental nieład mogą., niepowodzeniu lub,

Podczas gdy poprzedzający studia ustanawiali że pewny typ błoien lipids dzwoniący phosphatidylinositol (PI) lipids jest wymagającym asymetrią kilka komórka typ rola rozumiejący PI lipids w asymetrycznym podziale NSCs no jest well. W nowej nauce, naukowowie szukający rozumieć rola PI lipids w owocowej komarnicy neural komórkach macierzystych i skupiający się na dwa proteinach krytycznych dla biosyntezy błoien lipids: Phosphatidylinositol przeniesienia proteiny i PI4KIIIα. (PITPs) Nauka prowadził profesorem nadzwyczajnym Wang Hongyan, zastępca dyrektora Neuroscience & behawioralnych nieład program od diuk szkoły medycznej, Singapur i jej kolaborantów w od Teksas a&a uniwersyteta Mechanobiology instytucie krajowy uniwersytet Singapur i Stany Zjednoczone.

Te proteiny wybierali i nowotwory. ponieważ counterparts oba proteiny w ssakach kojarzą z neurodegenerative nieład tak jak Alzheimer, Parkinson i Huntington, Szczególnie drużyna zakłada nowego rola dla pitp proteiny dzwoniącej Wibrator, kompleksu proces który wymaga mnogich graczów postępuje na each inny. które wraz z PI4KIIIα, bawić się, znacząco rola w asymetrycznym podziale Zauważali że lipid przeniesienia i oprawy aktywność są szczególnie znacząco dla asymetrycznego podziału.

Drużyna także zakłada dowód że myszy counterparts uzupełniają fenotypy komarnica wibratoru mutanty w mózg. Podczas gdy to insynuuje że ich praca prawdopodobnie przedłużyć ssaki, dalszy praca potrzebuje potwierdzać jeżeli rola, jej drużyna wyjaśniająca i są to samo w ssakach jak. protein i lipids profesor Wang

Neurodegenerative nieład tak jak Alzheimer i nowotwory, -- Te choroby kierować no są wciąż well. Publikujący wewnątrz

Źródło: https://www.duke-nus.edu.sg/news/unpacking-asymmetric-cell-division

Advertisement