Omega-3 wskaźnik lepszy niż serum cholesterol przepowiada ryzyko dla śmierci, nauk przedstawienia

Nauk przedstawień omega-3 poziomy są lepszy predictors niż serum cholesterol ryzyko dla śmierci

Niedawna nauka publikująca w czasopiśmie patrzejącym wartość mierzyć krwionośnych poziomy epa i dha omega-3 tłuści kwasy oceniać jednostki ryzyko dla rozwijać pewne choroby kliniczny Lipidology. W ten nowym raporcie od Harris i kolegów "omega-3 wskaźnik" mierzył w 2500 uczestnikach w potomstwo kohorcie Framingham kierowa nauka. (epa+dha zawartość czerwone komórek krwi błony) (ten grupa w dużym stopniu zrobi up dzieci oryginalna Framingham nauka która zaczynał w 1948.) Rezultaty pokazywali że ryzyko dla śmierci od jakaś przyczyny wysoki zmniejszał wokoło 33% porównuje niskich omega-3 wskaźnika uczestników.

Wszystko jednostki w teraźniejszej nauce byli bezpłatna znać choroba sercowo-naczyniowa (CVD) przy linią końcową. Badacze pierwotnie skupiający się na sumarycznej śmiertelności jako koniec, także tropiąca śmierć od CVD, nowotwór ale inny, przyczyny. (śmierć od jakaś przyczyny) W dodatku, donosili skojarzenia między omega-3 wskaźnika poziomami, ryzykiem dla jakaś CVD wydarzenia, atakiem serca i uderzeniem - śmiertelnego lub nie. Populacja był 66 rok wiek przy linią końcową i tam  był few więcej kobiety niż samiec. Nauka podążał te jednostki dla choroba wyników o do wiek 73. Rezultaty statystycznie przystosowywali dla szerokiej rozmaitości czynniki które mogli wpływać wyniki

Według nauki która fundował krajowymi instytutami zdrowie, wysoki omega-3 wskaźnik kojarzył z niskim ryzykiem dla sumarycznych CVD wydarzeń, sumuje wieńcowych kierowej choroby wydarzenia i sumuje uderzenia. (nih) Kategoria silnie kojarzona z omega-3 wskaźnikiem był CC$CV, nowotwór śmierć - śmierć od wszystkie inny przyczyny. To sugerował szerocy spektrum korzystne akcje epa i dha w ciele które właśnie no łączą z jeden patologicznym procesem jak plakiety budowa up w arteriach ().

Połączenie między wysokimi omega-3 krwionośnymi poziomami i obniża ryzyko dla śmierci donosił w trzy innych studiach przynajmniej, ale co był nowatorski o ten niedawnej nauce od Framingham był porównaniem autory zrobili między serum cholesterolem i omega-3 wskaźnikiem, dwa "współczynnika ryzyka" dla kierowej choroby. "wszystko znamy że serum cholesterolu poziom jest ważnym współczynnikiem ryzyka dla chd, i ponieważ latter jest ważnym przyczyną śmierci w zachodnim świacie, ja był rozsądny oczekiwać że wysokość - cholesterolu poziom zwiastował wysokiego ryzyko dla przedwczesnej śmierci," powiedział wiodącego autora Dr. William Harris. "to no okazywał się być skrzynka tutaj. Gdy linii końcowej serum cholesterolu poziomy substytuowali dla omega-3 wskaźnika w ten sam zmiennów modelach poprzedni znamiennie no kojarzył z jakikolwiek wyśledzonymi wynikami podczas gdy latter odnosić sie 4 5 wyników oceniających." Przyszłościowi studia próbować replikować ten znalezienie i ustalać potrzebują jeżeli ja jest czasem zaczynać wliczając omega-3 wskaźnika w rutynowych krwionośnych ekranach wraz z cholesterolem i glikozą.

Źródło: http://www.goedomega3.com/

Advertisement