Trzon czerpać naoczne komórki taktują surowy AMD

W Lipu 2015, 86 Douglas Nawadniam roczniak rozwijał surową odnosić sie macular degenerację (AMD). Ono zmagał się widzieć rzeczy wyraźnie, nawet gdy w górę zakończenia.

Few miesiące opóźniony, zostać częścią próba kliniczna która używał trzon czerpać naoczne komórki rozwijać badaczami w części przy UC Santa Barbara. Jego siatkówkowy eyepatch wszczepiał przy Moorfields oka szpitalem, państwowej służby zdrowia (NHS) łatwość w Waters mieście rodzinnym Londyn, Anglia.

W miesiącach przed Waters operacją, jego wzrok był biedny i no mógł widzieć cokolwiek z jego prawy oko. Po operaci, jego wzrok ulepszał tak dużo że mógł czytać gazetę i pomagać jego żony z ogrodnictwem.

Rezultaty ten groundbreaking kliniczna nauka, publikujący w natury biotechnologii, opisują bezpieczną i wydajną implantację szczególnie konstruująca łata siatkówkowe pigmentu nabłonka komórki czerpać od komórek macierzystych taktować ludzi z nagłą surową celowniczą stratą od mokry AMD -- Forma która nękał kogoś nawadnia. To jest pierwszy opis całkowicie konstruująca tkanka która pomyślnie używał w ten sposobie.

"ten nauka reprezentuje istnego postęp w regeneracyjnej medycynie i otwiera drzwi na nowych traktowanie opcjach dla ludzi z odnosić sie macular degeneracją," powiedział współautora Peter Coffey, profesor przy UCSB Neuroscience instytutem badawyczy i współreżyserem kampusu centrum dla komórki macierzystej inżynierii & biologii.

Macular degeneracja rozlicza dla prawie 50 procentów wszystkie wizualny nadszarpnięcie w rozwijać światu i afektów ludziach nad 50 rok wiek zazwyczaj. AMD wpływa środkowego wzrok podczas gdy opuszczać otaczający wzroku normalna. (czyta) Mokry AMD ogólny powoduje anormalnymi naczyniami krwionośnymi które przepuszczają fluid lub krew w region macula w centrum siatkówka i prawie zawsze zaczyna jak suchy AMD. Badacz nadzieja nowa procedura także pomaga w przyszłości taktować suchy AMD.

Nauka prowadził dochodzenie czy chore komórki przy plecy pacjenta wpływający oko mogli uzupełniający używać komórki macierzystej łatę. Szczególnie konstruujący chirurgicznie narzędzie używał wkładać łatę pod siatkówką w afektowanym oku each pacjent w operaci trwa jeden, dwa godziny.

W dodatku do nawadnia, kobieta w jej wczesnym 60s który także cierpiał od surowej formy mokry AMD i opadający wzrok przechodził procedurę. Ona i Nawadniam monitorowaliśmy dla 12 miesięcy i donosiliśmy ulepszenia ich wzrok. Pójść od no być sprawnie czytać wcale -- Parzysty, równy z szkłami -- Czytać 60, 80 słów na minutę z normalnymi czytelniczymi szkłami.

"mieć nadzieję to prowadzi niedroga "dostępny od ręki" terapia która mógł robić dostępny NHS pacjenci wśród następnych pięć rok," powiedział Coffey który zakładał londyńskiego projekt leczyć ślepotę bardziej niż dekadę temu.,

Źródło: http://www.news.ucsb.edu/2018/018812/stem-cells-treat-macular-degeneration

Advertisement