Używać vr iść z powrotem w porę na tamto żyje z Alzheimer

Thought LeadersHoward GreenCreative DirectorThe Wayback Project
Wywiad z Howard zielenią, współfundator Wayback projekt, prowadził Kate Anderton, BSc

Dlaczego błonie jest chorobą alzhaimera na całym świecie? Co żyją z chorobą alzhaimera główni problemy stawiający czoło jednostkami?

Obecnie, tam  jest obliczeni 46 milionów ludzi na całym świecie żyje z niektóre formą demencja. Ten postać ustawia wzrastać wokoło 115 milion 2050. Someone w świacie rozwija demencję która szokuje i smutnieje. każdy 3 sekundy,

Kredyt: Ocskay Mark/shutterstock.com

Pamięci strata jest głównym problemem kojarzącym z Alzheimer. Zapominać ludzi, wymienia, miejsca, daty i wspominki. Co może powodować zamieszanie i cierpienie osoba. Zostać wycofanymi i ich osobowość i nastroje mogą zmieniać. Ja jest zawziętym okręgiem. Osoba jest tam  fizycznie ale umysłowo. W niektorych przypadkach osoba jest całkowicie obojętna i nierozmowny i ja jest rozdzierający serce dla ich nasi bliskich,

Alzheimer ataki i niszczą części mózg, to once iść, mogą nigdy naprawiający. Ja jest taki skomplikowanym chorobą, żadny lekarstwo dla którego jest obecnie z przykrością, tam. Zapobieganie jest zawsze najlepszy remedium, ale dla choroby alzhaimera jest próbować zwalniać je best puszek. możemy robić

Dlaczego jest znacząco ja że rozwijamy nowe metody ulepszać pacjent jakość życia?

Gdy someone ty kochasz żyje z chorobą alzhaimera, wszystko ty chcesz jest dla one opowiadać i komunikować. Ty właśnie chcesz one z powrotem, wyrównywałeś dla momentu. Cokolwiek i ich rodzina który może przynosić ulgę themselves i szczęście osoba, albeit chwilowo, jesteśmy dobrym rzeczą. Do z nadzieją jeden dzień tam  jest lekarstwo dla ten okropnej choroby.

Co jest motylim gospodarstwa domowego modelem opieka? Dlaczego ja używa kierować chorobę alzhaimera?

Motyli gospodarstwo domowe model opieka, ` motylia opieka' zapoczątkowywająca demenci opieki spraw założycielskim Dr David Sheard', jest formą opieka która aktywnie używa ` reminiscenci terapię' pomagać to' i: Muzyka, fotografie, odziewa, jedzenie i wsparcia od ery.

Główkowanie za to jest że jeżeli to jeżeli osoba no może żyć w teraźniejszości, my iść z powrotem pomagać dawać one lepszej jakości życie, sensowi wartość i pokojowi whatever czasie w żyją. Inni świetnie prości pomysły zawierają nocna zmiana personelu jest ubranym piżamy niż dni ubrania raczej pomagać mieszkana odróżniać między nocą i dniem, więc mniej śpią lepiej i disorientated.

Zadawalam daje przeglądowi Wayback projekt.

Wayback jest rzeczywistość wirtualna filmu seriami projektującymi pomagać zaludniać utrzymanie z Alzheimer odtwarzać pozytywnych popularnych dziejowych momenty, pomagać wywoływać szczęśliwych wspominki, iskrową rozmowa i interakcja z nasi bliskimi. Ja jest kompletnie immersive formą reminiscenci terapia.

Wayback no jest dla zysku i pilotowego epizodu: Uliczny przyjęcie od królowej koronaci w 1953 jest szeroko dostępny online.

Gdzie od przychodzić pomysł używać vr pomagać pacjentów z chorobą alzhaimera?

Podczas gdy Alzheimer ataki krótkoterminowa pamięć długookresowa pamięć którą bardzo ciekawiliśmy filc. mogą zostawać nietkniętymi, Byliśmy także zainteresowani w pomysle reminiscenci terapia, i.e iść z powrotem whatever czasie w wygodnego czuje osoba. Ten wszystko dowodzony pomysł właściwie próbować odtwarzać a past dziejowego wydarzenie dla reala i używać vr, był oczywistym sposobem robić to.

Jaki wpływ miał na jednostkach żyje z chorobą alzhaimera Wayback projekt?

Badaliśmy Wayback z mieszkanami Huntingdon dom i Langham dworski karmiący stwarza ognisko domowe, i rezultaty byli przytłaczająco zachęcający. Najwięcej mieszkanów które oglądali film cieszyli się je i reagowali pozytywnie.

Po tym jak dzielący Wayback z mieszkanami przy Huntington Langham & domu dworski karmiącym stwarza ognisko domowe dyrektor Charlie Hoare powiedział:

"ty mogłeś wyraźnie mówić że mieszkanowie one zalewali emocją; Uśmiechnięty i śmiający się przy szczęśliwymi wspominkami znajomi czasy. Demencja może opuszczać ci czuć, niepewny o każdy sytuaci być zanurzona w znajomych momentach, ale ty ty znajdujesz wewnątrz gdy demencja no istniał, tak jak oglądać koronację na czarny i biały TV, wydającym się zakraplać uczucie pewność i ochrona. Potencjał dla Wayback w demenci opiece ale wszystkie rodzaje starsze osoby nie tylko dbamy, jesteśmy ogromni."

Inny wczesny zwolennik Wayback, demenci opieki sprawy lec w gruzach mówić, Dr David Sheard, który także postępował gdy medyczny konsultant ono zgadzał się,

"Wayback żyje z demencją sposobność żyć w momencie oferuje tamto, iść z powrotem w czasie i właśnie "jest" znowu. Wciąż dzielić tamte wspominki z ich rodzinami - i." co byli

I profesora Martin zieleń obe, głowa opieka Anglia i poprzedni rzędu prowadzenia doradca na demenci, opisujemy Wayback jak "potężny, pożytecznie zasoby dla podobnie "… i. "profesjonalistów i rodzin"

Jaki wpływ miał na opiekunach jednostki żyje z chorobą alzhaimera Wayback projekt?

Do tej pory, mieliśmy udziały naprawdę pozytywna informacje zwrotne i wiadomości poparcie od ludzi dba dla kochającego jeden utrzymania z Alzheimer.

"… specyficznie pamiętam oglądać mój mum ono uśmiecha się spod gogle ogląda jej uśmiech - to był całkowicie bezcenny - i słuchanie ona śpiewa along był szczerze nagrzaniem".

Dlaczego ty wybierałeś uwypuklać królowej koronację jako pierwszy epizod Wayback projekt?

Chcieliśmy odtwarzać szczęśliwego brytyjskiego wydarzenie który zaludniają równie dużo gdy ewentualny utrzymanie z Alzheimer w UK teraz był sprawnie pamiętać i odnosić sie. W ten sposób po dyskutować kilka pomysły osiedlaliśmy na ulicznym przyjęciu od królowej koronaci w 1953. Ja dostosowywał pełnoletni demograficznego, jest i natychmiast bierze ciebie z powrotem, ciepły i nostalgiczny, szczęśliwy miejsce i czas. (65 nad)

Pójść wielkie długości iść w szczegół ewentualny równie dużo jak: Odziewa, jedzenie, muzyka, wsparcia jak pamiątkowe łyżki i talerze wszystko od ery, nawet. Ponieważ drobny, mały, pozornie błahy szczegół, może iskrzyć pamięć.

W przyszłości, ty myśleć vr mogłeś używać pomagać kierować jakaś inne poznawcze choroby?

Całkowicie. Czujemy tam  jesteśmy ogromnym potencjałem dla używać vr kierujemy poznawcze choroby. w pomagać Technika zostać w ten sposób postępową i immersive teraz, ono naprawdę czuje jakby ty jesteś tam. Zarówno jak i być w ten sposób łatwo dostępny.

Teraz wszystko jest twój telefonem i prostym kartonu vr słuchawki który mogą kupujący online dla few funtów właśnie., ty potrzebujesz YouTube wyrównywał Google widoku kartonowego tryb teraz. Vr może natychmiast brać ciebie gdziekolwiek, kiedykolwiek. Ja jest prawie jak wirtualna forma czas podróż.

Co trzyma dla Wayback projekta przyszłość?

Nasz cel jest dla Wayback zostać ` rzeczywistości wirtualnej pamięci bank'. Serie filmy, jeden od each dekady, ponieważ niestety Alzheimer puszki początek zaczynając od someone forties. Wszystko szeroko dostępny i rodziny rozdaje z demencją zaludniać.

Ostatecznie mieć nadzieję zestawiać ogromną globalną bazę danych Wayback filmy, tworzącą lokalnymi filmowami dookoła świata. Tak, że anyone w świacie, gdziekolwiek, może znajdować Wayback film i ich kochającego jeden który będzie kulturowo istotny one.

Pomyślnie crowdfunded pierwszy epizod ale potrzebujemy kontynuować, więcej finansowanie i poparcie. (przez 230 wielkodusznych zwolenników na Kickstarter) Obecnie patrzejemy dla fundować partnerów pomagać my robić następnemu filmowi prawdopodobnie ustawiamy wokoło 1966 pucharów świata finału., który będzie 60s o temacie,

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

Wayback może przeglądać na stronie internetowej thewaybackVR.com i YouTube, przez App. Ja pracuje najlepszy z Google chromem i jest całkowicie bezpłatny.

O Wayback projekcie

Wayback tworzył grupą przyjaciele i poprzedni koledzy które wszystkie oglądających nasi bliskich cierpieć z Alzheimer i demencją. Ja jest narzędziem po prostu życzyliśmy nas mieliśmy at the time. Teraz, dzięki nasz Kickstarter zwolennicy i partnery wielkoduszni i utalentowani, ten życzenie są teraz rzeczywistością.

Wayback drużyna l, r (): Dafydd Upsdell, Howard zieleń Trent Simpson, Emma Fasson, Dan Cole Andy Garnett Dr Elisa Chami-Castaldi, (vfx producent) (kreatywnie) (głowny producent) (głowny producent) (kreatywnie) (kreatywnie) (strateg).

Kevin Thomas - pisarz i dyrektor Wayback projekt

Kredyty:

 • Kreatywnie drużyna: Dan Cole, Andy Garnett, Howard zieleń
 • Pisarz & dyrektor: Kevin Thomas
 • Produkci firma: Thomas Thomas filmy
 • Głowny producent: Emma Fasson
 • Głowny producent: Trent Simpson
 • Głowny producent: Philippa Thomas
 • Vfx: Mpc
 • Vfx - Głowny producent: Dafydd Upsdell
 • Dźwięk: 750mph
 • Redaguje: Łup
 • Redaktor: Jim Robinson
 • Strategia: Elisa Chami-Castaldi
 • Strona internetowa: Patrick Racle, Richard Hau
 • App rozwój: Perry słowik
 • Produkcja kierownik: Matt Bulaitis
 • DOP: Bob Hughes
 • Produkcja projektant: Ashling Johnson
 • Projektant kostiumów: Lorraine Kinman
 • Włosy & uzupełniał projektanta: Freddie Stopler
 • Rzucony dyrektor: Belinda Norcliffe kasting
 • Vr: M7 wirtualny
Kate Anderton

Written by

Kate Anderton

Kate Anderton is a Biomedical Sciences graduate (B.Sc.) from Lancaster University. She manages the editorial content on News-Medical and carries out interviews with world-renowned medical and life sciences researchers. She also interviews innovative industry leaders who are helping to bring the next generation of medical technologies to market.

Advertisement