Używać Microbiome przepowiadać ryzyko kojarząca hospitalizacja

Thought LeadersDr. Jasmohan BajajAssociate Professor of Medicine Virginia Commonwealth University

Wywiad z Dr. Jasmohan Bajaj, mbbs, MD, MS, prowadził Kate Anderton, BSc

Co jest microbiome?

Microbiome nawiązywać do kolekcja mikroorganizmy które kolonizują ciała ludzkiego i zawiera bakterie, wirusy i grzyby. Te mikroorganizmy miewają skłonność zamieszkiwać odmianowych miejsca w ciele dzwoniącym fizjologiczne niszy, dokąd warunki są stosowni dla przyrosta.

Kredyt: Vrx/Shutterstock.com

Na przykład, gronkowiec - aureus typowo znajduje na skórze należnej nieznacznie acidic pH skóra i obfitość tlen. W ludzkiej żyłce, bakterie tak jak Lactobacilli znajdują. dokąd warunki są często beztenowi,

Co jest związkiem między dobre zdrowie i microbiome?

Skupiający się na ludzkiej żyłce microbiome w zdrowie jest pożytecznie dla kilka funkcj wliczając przetrawienia ochrania jelitową barierę i angażuje lokalną reakcję odpornościową jedzenie. To wynika w metabolicznej fabryce która może komunikować z organami ciało. Bakterie w żyłce mogą wpływać organy które są blisko, tak jak wątróbka kiszki i także organy tak jak mózg które są dalecy.

Co są współczynnikami ryzyka dla marskości? Dlaczego te współczynniki ryzyka używają prowadzić medyczną interwencję?

Ważni współczynniki ryzyka dla marskości na całym świecie są wirusowym zapaleniem wątroby, alkoholem i tłustym wątrobowym chorobą. Często, te warunki istnieją i iść stosunkowo niezauważonymi pacjentem jak cicha choroba. Traktowanie te zasadnicze choroby mógł potencjalnie zapobiegać rozwój marskość i natępne hospitalizacje, ale zostają niezauważonymi dla wiele rok marskość może być głównym napędowym siłą za te komplikacjami.

Dlaczego błonie jest kojarzącym hospitalizacją? Co powoduje pacjentów hospitalizującym z ten warunkiem?

Marskość i, dokąd komplikacje ustawiać wewnątrz. (dokąd wątróbka jest wciąż sprawnie wykonywać wszystko swój funkcje, bezobjawowa lub kompensująca faza) postępową lub decompensated fazę () Najwięcej wspólnej sprawy kojarzyć hospitalizacje jest komplikacjami tak jak rzadkopłynna akumulacja zamieszanie w brzuchu, infekcje (wodobrzusza) (wątrobiany encephalopathy) i problemy z cynaderki funkcjonują.

Pacjenci z marskością są także skorzy wątrobowy nowotwór który jest innym przyczyną dla hospitalizaci., Z przykrością, hospitalizacje są distressingly pospolite, prowadzą hospitalizacje i są bardzo drogie niezależnie od kraju studiującego, często.

Dlaczego jest znacząco ja że nowe metody rozwijają przepowiadać ryzyko kojarząca hospitalizacja?

Aktualne metody wliczając rutynowego laboratorium i klinicznych egzaminów, limitowaną proroczą zdolność. Dla wynika który jest ten drogi i brzemienny z readmissions i kojarzącą infekcją ryzykuje, potrzebujemy uwydatniać te modelów.

Ostatnio publikowaliśmy naukę w jci wglądzie dokąd analizowaliśmy microbiome wielka kohorta pacjenci z marskością. Nieśliśmy out analizę, używaliśmy to budować w górę obrazka mikroorganizmy teraźniejsi w ich żyłce, i. DNA i RNA stolec próbki provided pacjentami

DNA pozwolił my ustalać obecność żywe lub nieżywe bakterie, podczas gdy RNA demonstrował obecność żywe i aktywne bakterie metabolically. Studiowaliśmy pacjentów przed i po terapiami, opieraliśmy się dalej czy, czy byli na antybiotykach i cynaderek problemy lub nie. Wszystkie pacjenci podążali nad 90 dniami ustalać hospitalizacje.

Gdy porównywaliśmy zwykła kliniczna opieka modeluje przepowiadać hospitalizacje modele które zawrzeć DNA lub lub RNA wynika zawiera modele był wyższa w przepowiadanie hospitalizacjach nad klinicznymi modelami samotnie nad i.

Znacząco DNA+Clinical model był równoznaczny RNA+Clinical model w przepowiedni hospitalizacja. Tym samym wnioskowaliśmy że microbiome analiza dodaje znamiennie nasz aktualni kliniczni modele w przepowiadać ryzyko kojarzyć hospitalizacje.

Ty myśleć że microbiome analiza rutynowo używa w opiece zdrowotnej oceniać ryzyko kojarząca hospitalizacja?

Ja jest wczesnymi dniami mimo to ale pewny być w przyszłości mógł opcja.

Kredyt: Anatomii osoba wtajemniczona/shutterstock.com

Ty myśleć że microbiome analiza mógł używać przepowiadać ryzyko hospitalizacja dla innych chronicznych warunków?

Marskość kojarzy z jasną awanturą która odnosić sie wątróbki bliskość, integracja z żyłką i. żyłka drobnoustroje, To pewny używać przepowiadać wyniki w innych opierać się chorobach musi.

Co są kolejnymi krokami dla twój badania?

Uzupełnialiśmy centrum analizę wyniki podczas hospitalizacj dla pacjentów z marskością i obecnie niesiemy out próby odnosić sie odchodowy drobnoustrojowy przeszczepienie.

O Dr. Jasmohan Bajaj

Dr. Jasmohan Bajaj jest profesorem medycyny w podziale Gastroenterology, Hepatology i odżywianie, przy Virginia wspólnoty narodów uniwersytetem i McGuire VA centrum medycznym, usa. Jego badanie skupia się na wątrobianym encephalopathy, chronicznej wątrobowej chorobie i microbiome, tereny głównym oficerem śledczym lub oficerem śledczym w których wiele próby kliniczne był.

Dr. Bajaj jest przewodniczącym dla północnoamerykańskiego konsorcjum dla nauki sceny wątrobowa choroba i jest aktualnym prezydentem międzynarodowy społeczeństwo dla wątrobianego metabolizmu Encephalopathy i azota.

Jest także zastępcą redaktora dla amerykańskiego czasopisma Gastroenterology i jest na rada wydawniczej dla czasopisma Hepatology, Hepatology i wątrobowy przeszczepienie.

 

Kate Anderton

Written by

Kate Anderton

Kate Anderton is a Biomedical Sciences graduate (B.Sc.) from Lancaster University. She manages the editorial content on News-Medical and carries out interviews with world-renowned medical and life sciences researchers. She also interviews innovative industry leaders who are helping to bring the next generation of medical technologies to market.

Advertisement