Nauka bada związek między wiekiem przy przekwitaniem i pamięcią

Wchodzić do przekwitanie przy opóźnionym wiekiem może kojarzący z małą korzyścią twój pamięć rok opóźneni, według nauki publikującej w Kwietniu 11, 2018, online zagadnienie neurologia® medyczny czasopismo amerykańska akademia neurologia.

"ten nauka sugeruje że życiowi hormonalni procesy, właśnie krótkoterminowe fluktuacje podczas przekwitania, mogą kojarzący z pamięć umiejętnościami," powiedział naukę autor Kuh Diana, PhD, ffph, FMedSci, kolegium Londyn w Zjednoczone Królestwo.

Nauka wymagał 1.315 kobiet od badania medyczne rada krajowej ankiety zdrowie i rozwój w wielki Brytania który podążał ponieważ narodziny w Marzec 1946. Wszystko kobiety testy ich słowne pamięć umiejętności, ich poznawcza przerobowa prędkość i, 53, między 60 i 64. przy wiekami 43 i przy wiekiem 69 Badacze zbierali informację na wieku przy przekwitaniem naturalnym lub należnym usunięcie, lub jajniki i inni czynniki które mogli wpływać główkowania i pamięci umiejętności tak jak dzieciństwo poznawcza zdolność, kwota edukacja, dymienie i typ zajęcie., czy wziąć hormonu zastępstwa terapię,

Przekwitanie, który definiuje jako wieka menstrual cykl wkońcu, zaczynał na średnia dla kobiet z naturalnym przekwitaniem przy wiekiem 51 i połówką.

Dla słownego pamięć testa, uczestnicy pytali przywoływać 15 rzeczy liście trzy czasu z maksymalnym wynikiem 45. Przy wiekiem 43, uczestnicy przywoływali średnia 25,8 słowa. Wiekiem 69, przywoływali średnia 23,3 słowa. Nauka zakłada to wśród 846 kobiet kobiety które opóźnionego przekwitanie wysokich słownych pamięć wyniki, pamięta 0,17 dodatkowego słowa na rok. które doświadczali przekwitanie naturalnie, Po tym jak badacze przystosowywali dla innych czynników które mogli wpływać pamięć różnica był 0,09 dodatkowymi słowami na rok.

"różnica w słownych pamięć wynikach dla 10-letni różnicy w początku przekwitanie był mała; Przywoływać tylko jeden dodatkowego słowo ale je, jest ewentualny Kuh" powiedział. że ten korzyść mógł tłumaczyć obniżony ryzyko demencja rok opóźneni, "więcej badanie i uzupełnienie potrzebują ustalać czy to jest skrzynka."

Kuh zauważał że związek między wiekiem przy przekwitaniem i pamięć wynikami no wpływał przy użyciu hormon terapii.

Dla 313 kobiet który zdobywa punkty doświadczony przekwitanie należny operacja związek między wiekiem i pamięć, w czasie operaci był już nie teraźniejszy po tym jak badacze przystosowywali dla innych czynników które mogli wpływać pamięć.

Na tescie, tam  był żadny związek między wiekiem przy przekwitaniem i wynikami testu. jak szybko mogli kobiety proces informacja

Ten różnica może być należna estrogenu receptoru rola" Kuh powiedział. ", który reguluje gen który kod czerpiący neurotrophic czynnik, który pomoce tężeć pamięć magazyn i formację,"

Testy pamięć i przerobowa prędkość wziąć stosunkowo daleko oddzielnie w czasie i informacja no był dostępna na dawce dla kobiet bierze hormon terapię. ograniczenia nauka byli że, że

Źródło: https://www.aan.com/PressRoom/Home/PressRelease/1640

Advertisement