Glikoza metabolizm jest kluczowy neural sieci rozwój, znaleziska studiuje

Nowa nauka znajdował że glikoza metabolizm jest krytyczny dla rozwoju neural sieci w mózg.

Kredyt: Sakkmesterke/Shutterstock.com

Neurony są komórkami które transmitują nerwowych bodzów. Fala zbudzenie transmitują przez dendrytów i synapses wzdłuż sieci neural komórki. Neural sieci formacja która wpływa jednostki poznawczą zdolność - promuje przyrostem andrites i axons. - zjawisko

Początkowa anatomic cecha w medycznych profilach ogólny uczenie kalectwo jest w rzeczywistości modyfikacją dendrytowy rozwój.  

"komunikacja między neuronami jest jeden główni czynniki które kontrolują przyrosta axons i dendryty. Dla ten przyrosta pojawiać się, serie zmiany w cytoskeleton i wzrost lipid składniki rozszerzać powierzchnię neural błona są konieczne," powiedział profesora Soriano wiodący autor nauka.

Chociaż zmiany które zdarzają się przy cytoskeleton poziomem znają, do tej pory no był dosyć informacja tam  na którym rozszerzać komórki błonę i syntetyzować koniecznych lipids zdarzali się w neuronie metaboliczne zmiany".

Profesor Soriano

Nauka był współpracującym wysiłkiem między badaczami przy uniwersytetem Barcelona i Universidad Autónoma de Madryt Celltec-UB grupa naukowa. Ich praca prowadzenie znaczący naukowy przełom; Metabolizm glikoza w lipids jest zasadniczy dla dendrytu i axon rozwoju.

Rezultaty nauka wskazują że genowy wyrażenie glikoza transporter glut3 i hypoxia1-induced czynnik regulujemy synaptic aktywność między neuronami. (HIF-1α) W Vitro i wewnątrz - Vivo genetyczna i farmakologiczna manipulacja glikoza metabolizm w neuronach pokazywał mieć dogłębnego wpływ na neural morfologii.

Nauka ostatnio publikował w europejskim cząsteczkowej biologii laboratorium czasopiśmie. (EMBO) Ja mieć nadzieję że znalezienia mogli używać rozwijać nowatorskich leczniczych podejścia dla nieład wpływa móżdżkowego rozwój.

Źródło: