Wzrost w prehospital śmiertelności potencjalnie punktach wielki natężenie przemoc

Nowa Johns Hopkins medycyny analiza krajowi urazów dane pokazuje że urazów pacjenci byli cztery czasu prawdopodobni umierać od ran postrzałowych umierać od dźgnięcie ran przed dostawać ośrodek leczenia urazów w 2014 i prawie dziewięć czasy prawdopodobnie, porównują z tempami w 2007.

Raport znalezienia, publikujący Kwiecień 3 w czasopiśmie uraz i ostra opieki operacja, sugeruje że wzrost w prehospital śmiertelność sposobów przemoc wzmacnia.

Dane sugerują" mówją Joseph V. Sakran, m.d, m.p.a, M.P.H, dyrektor przeciwawaryjna ogólna operacja., przy Johns Hopkins szpitalem i papieru starszym autorem. "zakładamy że wielka proporcja pacjenci raniący drążącym urazem umiera w prehospital położeniu porównującym dekada temu," Sakran jest ekspertem himself w napad z bronią w ręku badaniu i jest poprzednim ofiarą napad z bronią w ręku.

"jeden musi pytać pytanie jeżeli co dane przedstawienie pod względem urazu wzoru jest drugorzędny wzrost w natężeniu przemoc. Gdy patrzejący napad z bronią w ręku społeczność naukowa musi zbliżać się to jak jakaś inny zdrowie publiczne kryzys i rozwijać jadącego podejście zwalczać te do uniknięcia urazy i śmierć," dodaje.

Dla nauki, Sakran i koledzy egzamininowaliśmy prehospital śmiertelność trendy w pacjentach przynajmniej 15 lat od 2007-2010 i 2011-2014 ("wczesny okres") ("opóźniony okres") co podtrzymywał rany postrzałowe i dźgnięcie rany. Dane uzyskiwali od krajowego urazów dane banka wielka kolekcja urazu archiwum dane w narodzie, gromadząca od 752 szpitali które dokumentacyjne przyjazd statystyki.

Od 2007-2014, tam  byli 437.398 penetruje zdyszanych urazów ofiar większość które był 15-24 lat. (35,4 procentu) Wśród 36.297, rany postrzałowe przyczyniać się 88 procentów śmierć, co umierali podczas gdy dźgnięcie rany rozliczali dla 12 procentów.

Najwięcej pacjenci doświadczali drążącego uraz tylko jeden część ciała podążać dwa część ciała urazami, (65,2 procentu) (20,7 procentu); I najwięcej pospolitych uraz lokacj byli górnymi skrajami, thorax i podbrzuszem, (32,0 procentu) (29,2 procentu) (28,2 procentu).

Po przystosowywać dla czynników tak jak uraz dotkliwość, podciśnienie i inni clinically istotni czynniki zespół badaniowy zakładamy że pacjenci w opóźnionym okresie wysokich szanse prehospital śmiertelni i niscy szanse szpital śmierć. (cztery czasu dla ran postrzałowych i prawie dziewięć czasów dla dźgnięcie ran wysoki wysoki) Całkowita śmiertelność wystrzału i dźgnięcia rany zostawał zastałą, ale lokacja śmierć pojawiać się zmienia. (prehospital versus szpital)

Potencjalny wyjaśnienie, Sakran, mówi, może odnosić sie śmiercionośny urazu wzór tak jak sprawcy jest w zamkniętej bliskości ofiary, wzrastająca liczba strzały, dźgnięcia lub sprawcy celuje odmianowe części ciała, ich, które powodują śmiercionośną szkodę--I.e., strzelający zwłoka.

Badacze ostrzegają że korelacja no insynuuje causation, i narosłe prehospital śmierć mogą wyjaśniający liczbą inni czynniki tak jak brak dostęp poziom, ja ośrodek leczenia urazów lub różnicy w prehospital interwencjach. Przez to, Sakran mówi, badacz potrzeba egzamininować markierów te znalezienia w krzepko sposobie tak jak wcielać dane od departamentów policji, lekarza badającego biura i szpitali.

To jest perfect przykład" Sakran dodaje. "dlaczego potrzebujemy federacyjnych badawczych dolary które pozwolili my prowadzić dochodzenie taki znalezienia i rozwijać rozwiązania które specyficznie dostosowywają ten problem,"

Gdy Sakran był 17 szkoła średnia mecz futbolowego i uczęszczać, walka łamał out, i someone w tłumu ciągnął out pistolet. Przybłąkany pocisk pójść przez Sakran's gardła, zrywa jego windpipe. Doświadczenie inspirował on zostać urazu chirurgiem pomagać zapewniać ofiary z drugą szansą przy życiem.

Źródło: https://www.hopkinsmedicine.org/news/media/releases/lethal_weapon_data_show_more_prehospital_deaths_a_potential_increase_in_intensity_of_violence

Advertisement