Pancreatitis ryzyko w mniejszościach łączył alkohol, gallstones i wysocy triglycerides,

Pancreatitis w mniejszościach etnicznych łączy wysocy poziomy triglycerides bardzo i ryzyko jest dalszy narosły alkoholizmem i gallstones, według nauki publikującej w czasopismo dokrewnej praktyce.

Loyola medycyny gastroenterologist Ayokunle Abegunde, MD, jest współautorem nauka, publikującym w czasopismo dokrewnej praktyce.

Pancreatitis jest rozognieniem w trzustce, wielki gruczoł za żołądkiem który produkuje enzymy które pomagają w przetrawieniu i hormonach który pomagają utrzymywać bood cukieru równowagę. Ostry pancreatitis jest odpowiedzialny dla więcej niż 220.000 szpitalnych wstępów w Stany Zjednoczone każdego roku i wskaźnika śmiertelności rozciągać się od 3, 30 procentu.

Triglycerides, typ sadło, mogą wzrastać ryzyko kierowa choroba. ciało używa dla energii Normalni poziomy są pod 150 miligramami na decylitr (mg/dL). Poziomy wysocy niż 500 mg/dL bardzo wysocy rozważają, poziomy między 1.000 i 1.999 mg/dL są surowi i poziomy nad 2.000 mg/dL są bardzo surowi.

Poprzedzający studia znajdowali że surowi poziomy triglycerides kojarzą z pancreatitis, ale granica poziom no potwierdzał i tam  był ograniczający badanie na mniejszościowych populacjach. Nowa nauka jest pierwszy donosić na pancreatitis, opłata surowi poziomy triglycerides, w usa wieloetnicznej mniejszościowej populaci.

Badacze wykonywali retrospektywną naukę 1.157 dorosłych pacjentów w kucbarskim okręgów administracyjnych szpitali & zdrowie systemu który triglyceride poziomy wysocy niż 1.000 mg/dL. Etniczna awaria był Hispanics, 38,4 procentu; Amerykanie afrykańskiego pochodzenia, 31,6 procentu; Caucasians, 22,7 procentu; Azjata, 5,7 procentu; I pacyficzne wyspiarki, 1,6 procentu.

Wśród wszystkie pacjentów, 9,2 procentu pancreatitis. Zrównuje wysoki niż 2.000 mg/dL, był 4,3 fałdów wzrost w pancreatitis porównującym pacjenci z triglyceride poziomami między mg/dL, tam  1.000 i 1.999 wśród pacjentów z triglyceride. Ten znalezienie potwierdza dokrewnego społeczeństwa sugerującego odcinał 2.000 mg/dL jako współczynnik ryzyka dla pancreatitis.

Poprzedzający studia pokazywali że alkohol jest innym współczynnikiem ryzyka. Nowa nauka zakłada że pacjenci z historią przesadny alkoholu nabór byli cztery czasu prawdopodobni rozwijać pancreatitis.

Nauka potwierdzał wczesnych znalezienia że gallstone choroba jest dodatkowym współczynnikiem ryzyka. Badacze wspomagają znajdują to w pacjentach z pancreatitis rozpowszechnianie gallstones byli znamiennie wysocy w kobietach.

Tylko 2 procentu pacjenci z triglyceride poziomami pod 2.000 mg/dL pancreatitis, porównującego 33,6 procentu pacjenci które triglyceride poziomy wysocy niż 2.000 mg/dL i jeden innego współczynnika ryzyka.

Nauka także zakłada że młodzi dorosli byli prawdopodobni dostawać pancreatitis. Ja no jest jasnych" badaczów napisał. "dlaczego starzy pacjenci z jednakowymi współczynnikami ryzyka byli mniej podatni rozwijać ostrego pancreatitis,"

Nauk znalezienia mogą pomagać lekarzów oceniać pancreatitis ryzyko wśród pacjentów z surowymi poziomami triglycerides i decydować na natężeniu kierować ryzyko i pilności. Wczesne wykrycie i doradzać na behawioralnych współczynnikach ryzyka mogliśmy pomagać zmniejszać ryzyko pancreatitis, badacze napisaliśmy.

Źródło: https://www.loyolamedicine.org/

Advertisement