Macierzyński placentophagy no powoduje krzywda nowonarodzeni dzieci, nauk znaleziska

Wielka nauka swój rodzaj znajdować matki które spożywali ich placentę przechodził na żadny krzywda ich nowonarodzeni dzieci gdy porównuje niemowlaki matki które no spożywali ich placenty.

Łączna nauka unlv i Oregon stanu uniwersytetem publikował Maj 2 w czasopismo narodziny.

Przeglądający z grubsza 23.000 narodzin rejestrów, badacze zakładają żadny narosłego ryzyko w trzy terenach: Neonatal oddziałów intensywnej opieki wstępy w pierwszy sześć tygodniach życie; Neonatal hospitalizacja w pierwszy sześć tygodniach; I neonatal, dziecięca śmierć w pierwszy sześć tygodniach/.

Nauka także znajdująca to i to kobiety które donosili historię niepokój lub depresja był prawdopodobna spożywać ich placenty najwięcej pospolitego powodu dla wybierać praktykę byliśmy zapobiegać postpartum depresję.

"ten badanie na wielkiej próbce konsumenci, zasadzony, daje my lepszy zrozumieniu dlaczego kobiety spożywają placentę po tym jak narodziny i skutki ten spożycie na noworodkach," powiedział nauka współautora Melissa Cheyney, koncensjonowaną położny, medycznego antropologa i profesora nadzwyczajnego w Oregon stanu uniwersyteta szkole wyższa nauki humanistyczne. "znalezienia także dają my podstawie od którego dalej badać wpływ placenty spożycie na postpartum trybowych nieład."

Spożywać placenta podąża poród jest coraz bardziej popularny trendem w krajach przemysłowych, tak jak Zjednoczone Królestwo, Francja, Niemcy, Australia i Stany Zjednoczone. Chociaż precyzyjni kosztorysy no są mimo to dostępny, najwięcej ekspertów one zgadzają się tam  są wiele tysiącami kobiety w usa samotnie co praktyki macierzyński placentophagy. I podczas gdy praktyka pojawiać się jest pospolita w domowego narodziny położeniach, ja rozprzestrzeniał szpitalni narodziny.

Nowa nauka as well as jak która egzamininował narodzin wyniki i nowonarodzonego ryzyko, kobiety spożywają ich placenty i ich motywacje dla robić w ten sposób, kontrasty niedawny centrum kontroli i prewencji chorób raportowy polecać przeciw placentophagy.

CDC raport na pojedynczym badaniu przypadków dziecko w Oregon który może zostać infekujący z grupowym b paciorkowem agalactiae podąża macierzyńskiego spożycie infekująca placenta. opierał się Opiera się na ten skrzynce CDC polecał że placenty kapsuły ingestion musi unikający.

"nasz znalezienia byli zaskakiwać dawać niedawnym wytyczna poleca przeciw placenty spożyciu, as well as znać ryzyko spożywać uncooked lub undercooked mięso," powiedział Daniel Benyshek, profesor antropologia i nauka wiodący autor, przy unlv. "te nowi znalezienia dają my małemu powodowi ostrzegać przeciw ludzki macierzyński placentophagy z strachu ryzyko zdrowotne dziecko."

Nauka Benyshek i koledzy znajdujący w zeszłym roku trochę żadny skutek na, możemy ręczyć dodatkowego badanie brać placent kapsuły, i. postpartum nastroju, macierzyńskiej więzi uczuciowa lub zmęczeniu, gdy porównujemy placebo, specyfika wpływ na niektóre macierzyńskich wśród uczestników bierze placent kapsuły, chociaż nauka utożsamiał małego,

Nowy badanie na położnach Alliance Północna Ameryka statystyk projekt opierał się pierwotnie w domu, perinatal archiwum i. od prowadzących narodzin w narodzin centrach macierzyńskich, dziecięcych zdrowie dane i

Badacze powiedzieli prawie jedna trzecia kobiety w bazie danych spożywał ich placenta podąża narodziny, przeważnego przez kapsuł zawierać gotującej, odwodnionej i zmielonej placenty lub surowy.

Także zakładają że, wśród ten próbki kobiety, tamto które spożywali ich placentę był prawdopodobny być od mniejszościowa grupy etnicza lub rasowego; które rodzi projektowa społeczność Trzyma kawalera stopień; Ma ich pierwszy dziecka; I jest od zachodniej lub skalistej góry stanów.

Podczas gdy nauka zakłada żadny ryzyko dzieci, ono no egzamininował wpływu na postpartum trybowych nieład.

Benyshek i Cheyney także zakładamy małego, specyfika wpływ na macierzyńskich hormonach po spożycia. Dodatkowy badanie potrzebuje profesorzy powiedzieli.

Podczas gdy tam  jest obecnie żadny dowód wspierać skuteczność placentophagy jako traktowanie dla trybowych nieład tak jak postpartum depresja, nasz nauka sugeruje że jeżeli neonatal infekcja od macierzyńskiego spożycia placenta jest ewentualny" Cheyney powiedział. ", że ja jest niezmiernie rzadki,"

Źródło: https://www.unlv.edu/news/article/study-maternal-placenta-consumption-causes-no-harm-newborns-0

Advertisement