Nauka: Ludzie pokazuje żadny objawy prawdopodobnie być początkowego źródła dengi febra

Ludzie pokazuje praktycznie żadny objawy są prawdopodobni początkowy źródło dengi febra, według nowego badania publikującego w ploso patogenach. Prawie 400 milionów ludzi każdego roku infekują z denga wirusem który transmitują przez komarów.,

Nauka kosztorysy że więcej niż 80 procentów denga wirusa infekcje jest związany z jednostki z łagodnym żadny objawy które no szukają traktowania od lekarza. Nauka także wskazuje że prawie jest rezultatem komary gryźć tamto już infekujących przed początkiem objawy ćwiartka denga wirusa przekaz. Zanim tamte objawy pojawiać się sposobność zapobiegać wirusa od podesłania przechodził.

Do few rok temu zakładał, ja" powiedział Alex Perkins, Eck rodzinnego asystenta profesora biologiczne nauki i starszego autora na nauce, przy uniwersytetem Notre Damae. "że jednostki z łagodnym żadny objawy przyczyniali się stosunkowo trochę denga wirusa przekaz," "nasz badanie wyjawia że ludzie pokazuje żadny objawy denga wirusa infekcja przyczyniają się dużo więcej niż poprzednio rozpoznawał, tak, że teraz lepszy pomysł wielki zakres który przyczyniają się rozszerzanie się ten choroba."

Badacze przy uniwersytetem Notre Damae używali matematycznie wzorowanie określać ilościowo jaki frakcja denga wirusa infekcje można powodować ludźmi czyj illnesses byli niezauważeni zdrowie publiczne systemami obserwacji. Ich praca wymagał całkujących dane sety na kwocie wirus w krwi dotkliwości objawy i proporci infekcje podczas różnorodnych scen infekcja, w związku z poprzedzającymi infekcjami wynikający w klinicznej konsultaci.

Światowa Organizacja Zdrowia obecnie skupia się choroby inwigilaci wysiłki na wykrywać wybuchy, monitorować wykazywać tendencję w liczbie skrzynki i oceniać możliwość wybuchy. Ten inwigilacja obejmuje monitorowanie podejrzane i potwierdzać deng skrzynki.

Niestety, opierają się na nasz nauce, tamto które potrzebują celującym z interwencjami lub one utożsamiają, "po tym jak już one no utożsamiają wcale lub" powiedział Perkins. "nasz rezultaty wskazują że ja można być konieczny przesuwać naciska w kierunku proaktywnie choroby zapobiegania strategii które no polegają jak silnie na odpowiadać wykrywać skrzynki."

Źródło: https://news.nd.edu/news/dengue-virus-transmission-dominated-by-those-with-undetected-infection-study-finds/

Advertisement