Nowy znalezienie punkt potencjalne lecznicze aleje dla białaczki

Naukowowie znają dla dekad że Hox rodzina transkrybowanie czynniki jest kluczowymi regulatorami w formaci komórki krwi i rozwoju białaczka. Dokładnie jak ten duża rodzina geny reguluje, które zakłócają w cztery oddzielnych chromosomowych gronach wymieniających a przez d, był mniej jasny. Teraz, nowy badanie od Stowers instytutu dla badania medyczne wyjawia że DNA wykonawczy element wśród Hoxb grona globalnie pośredniczy sygnały kontrolować ich wyrażenie w tworzy komórkach macierzystych większość Hoxb geny.

"ja jest jakby zakładamy ogólną kontrola która równocześnie obraca światła z przerwami w wiele pokojach, raczej niż mieć pojedynczą zmianę która kontroluje each indywidualnego pokój," mówi Stowers oficera śledczego Linheng Li, PhD, który prowadzący nauka wraz z Stowers naukowym dyrektorem Robb Krumlauf i oficerem śledczym, PhD. Te znalezienia także pomagają wyjaśniać dlaczego szczególna forma białaczka opiera się traktowanie i punkty potencjalne nowe lecznicze aleje.

W ssakach krwionośny system zawiera liczbę dojrzali komórka typ -; Białe komórki krwi, czerwone komórki krwi, platelets -; To powstaje od tworzyć, lub krwiopędny, komórki macierzyste (HSCs). HSCs ono odnawia i odróżnia w inne komórki uzupełniać ciało krwionośną dostawę w proces nazwanym hematopoiesis. Hox geny są także znacząco dla HSCs utrzymywać ich krytycznego działanie równoważne w dorosłym krwionośnym systemu i wplątywali w rozwoju białaczka., które są słynni dla ich rola w ustanawiać ciało plan rozwija organizmy,

W artykule publikującym online Maj 3, 2018, w komórki komórce macierzystej, Li, Krumlauf i autorach wliczając pierwszy autor Qian Pengxu, PhD, drugi autor Kumar, PhD i inni kolaboranci De Kościsty, zapewnia nowych szczegóły jeśli chodzi jak Hox geny regulują w HSCs. Donoszą kontrolować większość Hoxb geny w HSCs w coordinated sposobie że pojedynczy wykonawczy element, derare, pracy nad długim pasmem. Badacze zakładają że strata derare zmniejszał Hoxb wyrażenie i zmieniał typ komórki krwi powstaje od HSCs, podczas gdy "obracać dalej" derare pozwolił Hoxb grona genu wyrażenie w progenitor komórkach i wzrastał progresję białaczka.

Geny mogą regulujący cyfrowania DNA sekwencjami określać wykonawcze sekwencje. Te sekwencje dostają wkład od wieloskładnikowych typ molekuły, tak jak transkrybowanie czynniki, histonów modyfikatory lub różnorodni morphogens. Derare lub distal element rzadki, jesteśmy wykonawczym elementem który odpowiada sygnały od witaminy a derywacyjnego retinoic kwasu i ustala przeznaczenie HSCs. (retinoic zjadliwy odpowiedź element)

Używać ludzką białaczki komórkę wykłada i mysz modele Stowers badacze i kolaboranci, utożsamiali mechanizm dla jak wyczulony derare utrzymuje normalnego hematopoiesis i zapobiega ostrą myeloid białaczkę (AML) regulować Hoxb grona geny w osoba zależna sposobie.

Metylowanie jest procesem dodawać metyl grupy DNA molekuła która może zmieniać aktywność DNA segment., Badacze demonstrowali że DNA methyltransferases pośredniczą DNA metylowanie na derare, prowadzi obniżonego Hoxb grona wyrażenie. Aml pacjenci z mutacjami w DNA methyltransferase dnmt3a eksponacie zmniejszali derare metylowanie, podwyższonego Hoxb wyrażenie i niekorzystnych wyniki.

"w dwa aml ludzkiej komórce wykłada nieść dnmt3a mutację, my używał adaptację genomu edytorstwo technologia dzwoniący dCas9-DNMT3A specyficznie wzrastać DNA metylowanie na derare. Ten celująca metylowanie technika był sprawnie zmniejszać Hoxb grona wyrażenie i załagadzać progresję białaczka," mówi Qian. "ja zna że Hoxb grona geny pokazują dramatycznego wzrost w wyrażeniu w pacjentach z DNMT3A-mutated aml. Nasz praca zapewnia mechanistycznych wgląd w use DNA metylowanie na derare jako potencjalny przesiewania narzędzie tak prowadzi rozwój nowi leki dla taktować aml dla leczniczych leków które celują DNMT3A-mutated aml, w którym anormalny jest DNA metylowanie."

Kumar dodaje, "ten papier efektywnie pokazuje że metylowanie status derare po środku Hoxb grona postępuje jako kluczowy determinant utrzymywać normalnego hematopoiesis. Dalej, aberrant metylowanie wzory w ten regionie są oczywiści w rozwoju ludzka białaczka. Pokazywaliśmy ważność wywołujący odpowiedni metylowanie wzory w derare kontrolnym elemencie w normalnym hematopoiesis w białaczce i."

Źródło: https://www.stowers.org/media/news/may-7-2018

Advertisement