Dobre bakterie są złą wiadomością dla atherosclerosis

Badacze przy brytyjską kierową podstawą i mrc odkrywali, znać współczynnik ryzyka dla choroby sercowo-naczyniowej. że bakteryjna różnorodność w ludzkiej żyłce ciężko wpływa dębienie arterie (atherosclerosis)

Kredyt: Kateryna kon/Shutterstock.com

Brak drobnoustrojowa różnorodność biologiczna w żyłce łączył wiele choroby wliczając otyłości, cukrzyc i podżegającej kiszki choroby. Tak microbiome był tematem badania medyczne dla wiele rok.

Teraz, badacze od uniwersyteta Nottingham i królewiątko szkoła wyższa Londyn odkrywali połączenie między bakteriami w żyłce i atherosclerosis, wskazuje ten probiotics, lekarstwo i dieta mógł ulepszać sercowonaczyniowych zdrowie i zmniejszać ryzyko atak serca.

Naukowowie oceniali medycznych dane od 617 w średnim wieku żeńskich bliźniaków od TwinsUK archiwum, krajowy archiwum dorosli bliźniacy uczestniczy w opierającym się badaniu na ochotniczej podstawie.

Wartość pieniądza w stosunku do złota miara nawiązywać do gdy udowy fala pęd (PWV) używał mierzyć arterialnego dębienie. Skład żyłek bakterie uczestnicy także analizował.

Arterialni usztywnianie afektów ludzie przy zmieniać oszacowywają osoby zależnej na wieku i są dowiedzionym współczynnikiem ryzyka dla choroby sercowo-naczyniowej. Rozognienie był właśnie jeden czynnik myśl wpływać arterialnego usztywnianie.

Pokaźna proporcja poważni sercowonaczyniowi wydarzenia jak ataki serca no wyjaśnia tradycyjnymi współczynnikami ryzyka tak jak otyłość i dymienie w młodych ludziach i w kobietach, szczególnie i arterialny kołowacenie odnosić sie ryzykować w tamte grupach. znamy że, że

Nasz rezultaty wyjawiają pierwszy obserwację w istotach ludzkich łączy żyłka drobnoustroje i ich produkty obniżać arterialnego kołowacenie. Ja jest ewentualny że żyłek bakterie mogą używać wykrywać ryzyko kierowa choroba i mogą zmieniający zmniejszać ryzyko dietą lub lekami."

Dr Ana Valdes uniwersytet Nottingham

Badacze zakładają skojarzenia między arterialnymi zdrowie i różnorodnością żyłek bakterie przez wszystkie uczestników.

Stopień arterialny kołowacenie był wielki w kobietach z mniej różnorodnymi zdrowymi żyłek bakteriami, nawet po rozliczać dla ciśnienia krwi i metabolicznych różnic.

Drużynowi znajdujący odmianowi drobnoustroje które łączyli zmniejszony ryzyko atherosclerosis. W przeszłości, te drobnoustroje łączyli niski ryzyko otyłość.

Tam  jest pokaźny interes w znalezienie sposobach wzrastać różnorodność żyłka drobnoustroje dla innych warunków tak jak otyłość i cukrzyce. Nasz znalezienia teraz sugerują że znajdować żywienioniowe interwencje ulepszać zdrowe bakterie w żyłce mógł także używać zmniejszać ryzyko kierowa choroba."

Dr Cristina Menni, królewiątko szkoła wyższa Londyn

Badacze sugerują że opierająca się terapia mógł być wykonalnym profilaktycznym interwencją dla kierowej choroby i myśl microbiome analiza mógł być skutecznym sposobem uwarstwianie kobiety zagrożone choroba sercowo-naczyniowa. Jakkolwiek, więcej badanie wymaga udowadniać to.

Źródło: