Nowy test rozwijał dla ścisłej i bezpiecznej diagnozy arachidowe alergie

Badacze od szkoły i badania medyczne rada (MRC) immunologia & drobnoustrojowe nauki rozwijali nowego test diagnozować arachidową alergię.

Obecnie używać metody zawierają chuja test który może wynikać w diagnozie lub karmienie tescie które mogą być czasochłonni i prowadzenia surowe alergiczne reakcje czasem. Nowy proponujący test dzwonił masztowego aktywacja test (MAT) no biega ryzyka pozytywy lub powodować anafilaktycznego szoka.

Mata porównująca karmienie test jest pięć czasów skuteczni i mógł adaptująca badać dla innych karmowych alergii.

Dr Alexandra Santos mrc klinicysty naukowiec od Peter Gorer działu Immunbiology i wiodący autor, powiedział: "aktualni testy no są idealni. Jeżeli polegaliśmy na one samotnie, byliśmy nad diagnozować karmowe alergie - tylko 22% starzejący się dzieci w UK z pozytywu testem arachidy są właściwie alergiczny gdy karmią jedzenie w monitorującym położeniu."

Arachidowi alergia objawy zdarzają się gdy arachidowe proteiny oddziałają wzajemnie z niwecznikiem dzwoniącym immunoglobulin e (IgE) i trawienni problemy który ustawia z alergicznych reakcj tak jak skór reakcje świerzbieje lub constricting, usta, gardło i drogi oddechowe. Nowe próbne pracy skupiać się na masztowych komórkach i wysyłają out specyfika biomarker który może wykrywający w badaniu krwi. jakby, które aktywują gdy immunoglobulin e jest teraźniejszy,

Dr Santos dodawał: "adaptujemy ten test inni foods, tak jak mleka, jajek, sezamu i drzewa dokrętki. Ten test będzie pożytecznie gdy widziimy coraz więcej dzieci które nigdy wystawiali te foods lub mieć rodzeństwa z alergiami. ponieważ surową egzemę

Źródło: https://mrc.ukri.org/

Advertisement