Naukowowie wyjawiają aktywnego rola IgG niweczniki w dotkliwości anafilaksja

Jest rezultatem nieodpowiednia odporna reakcja po wprowadzenie zazwyczaj nieszkodliwy antygen w ciało. surowa alergiczna reakcja anafilaksja lub anafilaktyczny szok () Pozwoli formację antygenów kompleksy które wywołują masywną sekrecję możni mediatorzy, wynikający w organowym niepowodzeniu który może prowadzić stan szok i śmierć możliwie. produkcja niweczniki przeciw ten antygenowi lub allergen () Podczas gdy ja już znał że IgE niweczniki mogą wywoływać te alergiczne reakcje, naukowowie od Institut Pasteur, Inserm CNRS uroczysty Est i efs, ostatnio demonstrowali ten IgG niweczników sztukę nieoczekiwanie aktywować krwionośnych platelets aktywny rola w dotkliwości anafilaktyczny szok.

Alergie ogólny kojarzą z obecnością daje wzrostowi kliniczni znaki IgE niweczniki które są odpowiedzialni dla aktywować odmianowe komórki w systemu odpornościowym które secrete histaminę. Ale zwierzęcy studia wyjawiali że alternatywna droga przemian w zależności od typ niwecznik istnieje. W ten nauce, naukowowie od niweczników w terapii i patologii jednostce wyjawiali (Institut pasteur/Inserm u1222) że platelets bawić się kluczowego rola w osob zależnych anafilaktycznych reakcjach., czyj znana funkcja jest zatrzymywać krwawić gdy naczynie krwionośne zostać uszkadzającym,

Rola krwionośni platelets w anafilaksjach

Studiować rola platelets w anafilaksjach używali transgenic myszy dla IgG niweczników naukowowie wyraża ludzkich receptory, ponieważ myszy no mają te receptorów na ich platelets. Wstrzykujący te myszy z istoty ludzkiej IgG niwecznikami wywoływał anafilaktyczną reakcję, charakteryzującą kroplą w ciało temperaturze i prowadzić znacząca redukcja w cyrkulacyjnym platelet obliczeniu sugeruje który trwał dla kilka godzin po szoka, że platelets można bawić się rola w alergicznej reakci. Potwierdzać ich funkcję eliminowali platelets od krwi która prowadził redukcja w objawach. naukowowie, Przeciwnie, wzrastać platelet obliczenie w krwi wynikał w TARGET187_0_ złej alergicznej reakci.

Molekuły wydzielone platelets mogą być za procesem

Naukowowie wtedy nieśli out szczegółową analizę molekuły wydzielone platelets które mogą być za procesem., Wraz z francuską krwi usługa dla uroczystego Est regionu, opierający się w Strasburg, badali zaangażowanie serotonin, już znać mieć skutek na naczyniastej drożności. (efs) (Inserm umr_s1255) Demonstrowali ten serotonin, przechowali w platelets, uwalniali i nakłaniają kroplę w ciało temperaturze kojarzącej z anafilaksją. kiedy aktywują

Te obserwacje, robić w myszach, uzupełniali dane od multicenter próby klinicznej niosącej out i sponsorującej Bichat szpitalem "NASA" konsorcjum (ap-hp). Ten próba monitorował pacjentów przedstawia z perioperative anafilaktycznym szokiem. Cierpliwe próbki krwi podobnie wydawać się zawierać mniej platelets i pokazywać znaki aktywacja podczas epizodu anafilaktyczny szok.

Wiodący autor nauka, Friederike Jönsson, notatki które "demonstruje potencjał badać lecznicze interwencje "ten praca które celują platelets jak sposoby ograniczać dotkliwość anafilaktyczny szok, która wyjawia kluczową funkcję platelets w anafilaktycznym szoku, podczas gdy także brukujący sposób dla ulepszeń diagnoza charakteryzować rola IgE i IgG niweczniki.

Naukowowie zamierzają kontynuować ich badanie na aktywacyjnych mechanizmach platelets skupiać się blisko podczas anafilaksj.

Źródło: https://www.pasteur.fr/en/research-journal/news/igg-antibodies-activate-blood-platelets-and-contribute-severity-anaphylaxis

Advertisement