Prenatal test ustalać dziecka rhesus czynnika znajdującego być rzetelni ale korzyść, jesteśmy niejaśni

Jeżeli krew kobieta w ciąży jest negatywem (negatyw) i krew płód jest pozytywem kobieta może rozwijać niweczniki które mogą powodować surową krzywda natępni dzieci szczególnie., (pozytyw) Po to, aby zapobiegać ten skutek dzwonił sensitization, wszystkie negatywów kobieta w ciąży w Niemcy obecnie otrzymywa profilaktykę. Nowy typ używa próbkę krwi kobieta w ciąży test może ustalać dziecka rhesus czynnika już przed narodziny, jakkolwiek. Pod warunkiem, że test jest wystarczająco rzetelny, wiele kobiety no można potrzebować profilaktykę. Obecnie krew nowonarodzony dziecko bada bezpośrednio po narodziny.

Niemiecki instytut dla ilości i wydajności w opiece zdrowotnej teraz egzamininował (IQWiG) czy zarządzanie profilaktyka opierająca się na ten tescie przewagi lub niekorzyści dla dzieci lub dla expectant matek. Rezultaty końcowi są teraz dostępni. Według znalezień, tam  są żadny studia odpowiadać ten pytanie. Niezawodność nowy test jest równie wysoka jak niezawodność konwencjonalny test używać po narodziny, jakkolwiek.

Ryzyko szczególnie w natępnych brzemienność

Rhesus czynnik jest odziedziczonym characteristic czerwone komórki krwi (erytrocyty). Ja postępuje jako antygen, i.e. negatywów ludzie mogą produkować niweczniki przeciw cudzoziemskim pozytyw komórkom krwi w ich krwi. To może powodować surowe, nawet śmiertelne niekompatybilność reakcje. Rhesus czynnik tym samym bawić się znacząco rola w krwionośnym przetaczaniu i brzemienności.

Podczas brzemienności, i szczególnie podczas narodziny krew pozytywu dziecko może wchodzić do bloodstream negatyw matka. To powoduje produkcję niweczniki w proces nazwanym sensitization. Te niweczniki mogą wchodzić do dziecka bloodstream, powoduje anemię, sercowego niepowodzenia, uszkodzenia mózgu albo nawet śmierci płód.

Jakkolwiek nie płód aktualna brzemienność ale pozytywów dzieci w natępnych brzemienność, jesteśmy ones które niosą wielkiego ryzyko. Powód jest że te dzieci są podlegli obrończa reakcja ich matki krew przy prawdziwą wczesną fazą brzemienność.

Standardowa profilaktyka dla wszystkie negatywów kobieta w ciąży

Wszystkie negatywów kobieta w ciąży w Niemcy obecnie otrzymywają standardową dawkę anty immunoglobulin. Te niweczniki używają zapobiegać sensitization łapanie erytrocytami które dosięgają matki bloodstream od płodowego bloodstream już przed narodziny. Ludzki anty immunoglobulin od wyczulających dawców używa dla ten profilaktyki.

Po narodziny niemowlaka rhesus czynnik ustala używać próbkę krwi niemowlak (postnatal testowanie). Jeżeli krew nowonarodzony jest pozytywem matka otrzymywa inną antą profilaktykę.

Matki krew zawiera informację na płodowym rhesus czynniku

Teraz zostać dostępnym ustalać płodowego rhesus czynnika już przed narodziny test. To jest najeźdźczy procedura, w którym no dotyka płód. Zamiast test analizuje dzwoniącego bezpłatnego płodowego DNA rozprowadza w macierzyńskim osoczu.

W zasadzie, to pozwoli ograniczać prenatal antą profilaktykę tylko tamte negatywów kobieta w ciąży czyj płód jest pozytywem według prenatal testa. Obecnie, wokoło 15 procentów wszystkie kobieta w ciąży otrzymywa profilaktykę, zgodny z wokoło 110 000 kobieta w ciąży na rok. Uprawomocniać nowego test mógł zmniejszać ten liczbę wokoło 60 000.

Studia no mogą odpowiadać badawczego pytanie prowizja

Federacyjny łączny komitet tym samym chciał znać od IQWiG (g-ba), który jest także odpowiedzialny dla niemieckich "macierzyńskich wytyczna", czy wprowadzenie nowy test może mieć zdrowie niekorzyści dla lub przewagi dzieci lub matek, e.g wzrastający występowanie hemolityczna anemia lub ubywanie występowanie efekty uboczni profilaktyka.

IQWiG badacze zakładają out że tam  są obecnie żadny studia które pozwolą rysować precyzyjnych wnioski na skutkach wprowadzenie nowy test można mieć.

Oba testy równo rzetelni

Jakkolwiek, tam  są studia które zapewniają informację na jak rzetelny prenatal test jest w ustalać dziecka rhesus czynnika. Niezawodność która nawiązywać do jak "wysoką diagnostyczną dokładność": jest względnie wysoka, Test prawidłowo utożsamia 99,9 procentu wszystkie pozytywów płody i 99,1 procentu wszystkie negatywów płody (wrażliwość) (specyficzność). To znaczy to 0,1 procentu kobieta w ciąży które wymagali antą profilaktykę zanim narodziny no otrzymywał ten profilaktyki jeżeli ten decyzja na wyniku testu opierał się. Hence prenatal test jest równie rzetelny jak testowanie po narodziny.

Balansować ewentualne przewagi i niekorzyści

Nowy test pozwoli używać antą profilaktykę i oszczędza niektóre kobieta w ciąży od niepotrzebnych prenatal profilaktyka. gdy ono potrzebuje Ja jest niejasny czy te kobieta w ciąży przewagę, jakkolwiek, ponieważ rzetelni dane na ewentualnych efektach ubocznych profilaktyka brakują.

Ryzyko który prowadzić dodatkowi sensitizations można fałszywi wyniki testu rozważa depresja, pomimo braka wystarczający dane. Z jednej strony test bardzo rzetelny może oszacowywający jak. Na inny ryzyko jest niski że sensitization zdarza się już podczas brzemienności.

W swój raporcie instytut no adresował pytania który mieć przy poziomem niemiecki system opieki zdrowotnej można skutki ja jeżeli ogromna liczba niepotrzebna anta profilaktyka unika. Ogólni aspekty ważność są nie tylko finansowaniem ten profilaktyka, także swój etycznymi aspektami ale nabyciem, i, jakkolwiek, ponieważ męscy dawcy wyczulają z krwionośnym produktem produkować szczepionki. Liczba dawcy na całym świecie ogranicza, i Niemcy musi importować przygotowania.

Prenatal próbny stosowny zamieniać postnatal test

Jeżeli prenatal test był zamieniać postnatal test, to wzrastał tempo profilaktyka która fałszywie wstrzymuje nor tempo hemolityczna anemia neither wymierny zakres. To jest ponieważ oba testy są równoznaczni. Ja poleca oceniać procedurę najpierw i szczególnie badać, jakkolwiek, jak wysokość wrażliwość nowy prenatal test właściwie jest pod opieka zdrowotna warunkami w Niemcy. Tylko po ten cenieniem, bezpieczna decyzja mógł robić czy postnatal testowanie jest w rzeczywistości dispensable. Odpowiedzialne władzy w Dani i holandiach także układali dla uprzedniego cenienia., dokąd tylko prenatal testowanie używa nowadays,

Proces raportowa produkcja

IQWiG publikował wstępnych rezultaty w postaci raportu wstępnego w Październiku 2017 i strony zainteresowane zapraszali przedkładać komentarze. Przy końcówką komentowanie procedura raport wstępny rewidował i wysyłał gdy raport końcowy zleca agencja w Marzec 2018.The pisać komentarzach przedkładających publikuje w oddzielnym dokumencie w tym samym czasie co raport końcowy. Raport produkował we współpracy z zewnętrznie ekspertami.

Źródło: https://www.iqwig.de/en/press/press-releases/prenatal-testing-of-the-foetal-rhesus-factor-test-is-reliable-but-benefit-is-unclear.8983.html

Advertisement