Ograniczać globalnego nagrzanie mógł zmniejszać millions deng skrzynki każdego roku

Ograniczać globalnego nagrzanie 1.5°C mógł unikać wokoło 3,3 milion skrzynki dengi febra na rok w ameryka łacińska i karaibski samotnym - według nowego badania od uniwersyteta wschodni Anglia (uea).

Nowy raport publikujący dzisiaj w postępowaniach narodowa akademia nauk wyjawia to ogranicza grzać cel UN (pnas) paryska zgoda także zatrzymywał dengę rozprzestrzeniać tereny dokąd padanie jest obecnie niski.

Globalnego nagrzania trajektoria 3.7°C mógł prowadzić wzrost up to 7,5 milion dodatkowe skrzynki na rok środkiem ten wiek.

Dengi febra jest tropikalnym chorobą powodować wirusem który rozprzestrzeniają komarami, z objawami wliczając febry, migreny, mięśnia i łącznego bólu. Ja jest endemiczny 100 krajów nad i infekuje wokoło 390 milionów ludzi z na całym świecie każdego roku, obliczone 54 milion skrzynki w ameryka łacińska i Karaiby.

Ponieważ komary które niosą wirusa i transmitują prosperują w ciepłych i wilgotnych warunkach, ono powszechnie znajdują w terenach z te warunek pogodowy. Tam  jest żadny odmianowy szczepionka dla dengi lub traktowanie i w rzadkich skrzynkach być śmiercionośny może ono.

Ołowiany badacza Dr Felipe Colón-González od uea's szkoły środowiskowe nauki i Tyndall Centre dla zmiany klimatu badania, powiedział: "tam  r koncern o potencjalnych wpływach zmiana klimatu na zdrowie ludzkie. Podczas gdy ja rozpoznaje że ograniczać grzać 1.5°C miał korzyści dla zdrowie ludzkie ogrom te korzyści zostaje przeważny unquantified.

"to jest pierwszy nauka pokazywać że redukcje w nagrzaniu od 2°C 1.5°C mogli mieć znacząco świadczenia zdrowotne."

Paryska klimat zgoda celuje trzymać sposób temperaturę dobrze pod 2°C i dążyć wysiłki ograniczać je 1.5°C nad preindustrial poziomy.

Drużyna studiował denga raporty, używał modelów komputeru przepowiadać wpływy nagrzanie pod różnymi klimatów scenariuszami i. klinicznych i laboratorium potwierdzających w ameryka łacińska

Ogranicza globalnego nagrzanie 2°C zakładają to mogli zmniejszać deng skrzynki up to 2,8 milion skrzynkami na rok przed końcem wieka porównującego scenariusz w którym globalni wzrosty temperatury 3.7°C.

Ograniczający grzać dalej 1.5°C produkuje dodatkową kroplę w przypadach up to pół miliona na rok.

Południowy Meksyk Karaiby, północny Ekwador, Kolumbia, Wenezuela i nabrzeżny Brazylia, będziemy afektowane wzrostami w deng skrzynkach.

Brazylia korzystał najwięcej od ograniczać grzać 1.5°C z up to pół miliona skrzynkami unikać na rok 2050s i 1,4 milion unikali skrzynki na rok 2100.

Drużyna także zakłada to ogranicza globalnego nagrzanie także ograniczał ekspansję choroba w kierunku terenów dokąd padanie jest obecnie niski tak jak Paraguay i północny Argentyna.

Współautora Dr Iain Jezioro od uea, także, dodającego: "rozumieć wpływy nagrzanie na zdrowie ludzkie i określać ilościowo jesteśmy kluczowi dla zdrowie publiczne odpowiedzi i przygotowania.

"grżący już dosięgał 1°C nad przemysłowi poziomy, i aktualna trajektoria jest wokoło 3°C - w ten sposób wyraźnie o wiele więcej potrzeby robić zmniejszać dwutlenek węgla i szybko, jeżeli kraje spotykają ich międzynarodowych przyrzeczenia zmniejszać dwutlenek węgla, jeżeli jesteśmy unikać te wpływy."

Źródło: http://www.uea.ac.uk/

Advertisement