Badanie znajduje keyhole operację być wydajny niż fizjoterapia dla pachwina bólu

Gdy Fifa puchar świata zbliża się badacze znajdowali że keyhole operacja mógł pomagać dostawać zdradzonych futbolistów tylni na smół szybkich niż prowadzących traktowaniach.

Drużyna prowadząca uniwersytetem Warwick analizował dwa traktowania dla femoroacetabular impingement syndromu który nawiązywać do problem z biodra balowym i gniazdkowym złączem. (faja)

W niektóre ludzi piłka jest więcej jajkiem kształtującym niż round który może powodować je nacierać chropowatość przeciw nasadce. To powoduje szkodę delikatny cartilage który wykłada nasadkę i jest szczególnie osłabiający dla aktywnych ludzi; Gdy szkoda akumuluje, ich ból dostaje złym powodować stratę ruch.

Prawdopodobnie commonest przyczyna pachwina ból w futbolistach i często przez pomyłkę diagnozuje jako chroniczny pachwiny napięcie, ja jest najwięcej błonia w młodych dorosłych i ludźmi które sporty.

Teraz drużyna od uniwersytetów Warwick, Bristol i Keele, prowadził świat najpierw randomizującą próbę pierwszy próba podkreślać korzyść modny arthroscopy, nowy traktowanie dla faja syndromu. Modny arthroscopy, keyhole operaci procedura, może używać naprawiać szkodę biodro i przefasonowywać piłkę robić mu round znowu.

Badacze prowadzili Damian gryfem, profesorem i chirurgiem przy, uraz i Orthopaedic operacja przy uniwersytetem Warwick uniwersyteckimi szpitalami Coventry i Warwickshire NHS zaufaniem. Profesora gryf powiedział: "trochę jak kwadratowy czop w round dziurze naciera chropowatość przeciw nasadce jajeczna kształtna piłka. W pełni no znamy dlaczego niektóre biodra są jajkowaci niż round raczej, ale ja jest jasny że ono może prowadzić problemy.

"faja jest bolesnym warunkiem i ono miewa skłonność wpływać młodych aktywnych ludzi od fachowych futbolistów - anyone który uczestniczy w aktywnym hobby. Ja może zmuszać one dawać up, wyrównywał rezygnować od prac które wymagają znaczącą kwotę fizyczna aktywność.", walka fizycznie przy pracą i sportowi i hobby

Drużyny próba kliniczna trzymał nad pięć rok i wymagał współpracę 23 szpitali w UK. Między Lipem 2012 i Lipem 2016 rekrutowali 348 uczestników; Przypadkowo przydzielali 171 uczestnika otrzymywać modnego arthroscopy i 177 przypadkowo przydzielali otrzymywać uosobioną modną fizjoterapię programują.

Porównywali skuteczność nowy traktowanie prowadzą programują i zakładają że pacjenci ulepszający z oba traktowaniami ale byli znamiennie lepszy po modnego arthroscopy rok opóźniony. Ich nowy referat naukowy, modny arthroscopy versus najlepszy konserwatywna opieka dla traktowania femoroacetabular impingement syndrom (UK moda): Multicentre randomizująca kontrolująca próba publikuje w The Lancet.

Modny arthroscopy jest nowym traktowaniem używa NHS, i ono był dla ten powodu który zlecał badanie i fundował krajowy instytut wrzosowiska badanie.

Profesora gryf dodający: "teraz modni chirurdzy które specjalizują się w patrzeć one lubią po tym jak młodzi aktywni ludzie obracają nasz uwagę utożsamiać ludzi które są najprawdopodobniejsi korzystać od modnego arthroscopy.

"chcemy opracowywaliśmy dlaczego pomagać te ludzi odzyskiwać w krótkim ewentualnym czasie, dostają one, życie codzienne i ich sport z powrotem pracować, bez bólu."

Źródło: https://warwick.ac.uk/newsandevents/pressreleases/new_surgery_for

Advertisement