Tonsil usunięcie jako dziecko mógł znaczyć klatek piersiowych infekcj ryzyko jako dorosli

Wielka nauka znajdował że usunięcie tonsils jako dziecko może znaczyć że jednostka jest podatna klatek piersiowych infekcje jako dorosły. Nauka pojawiać się w opóźnionym zagadnieniu czasopisma JAMA Otolaryngology szyi i głowy operacja.

Otwiera usta pokazuje tonsils. Wizerunku kredyt: Elena11, Shutterstock/
Otwiera usta pokazuje tonsil. Wizerunku kredyt: Elena11, Shutterstock/

Dla ten nauki drużyna badacze od uniwersyteta Melbourne patrzał 1,2 milion dzieci od Dani, pod wiekiem dziewięć. Znajduję że ryzyko dostawać górne oddechowego obszaru infekcje troił gdy adenoids i tonsils usuwali. Ten nauka uwydatniająca na ważności długookresowi ryzyko dzieciństwo operacje. Dzieci podążali up między 1979 i 1999. W liczbie łączyć operacj lub wykonywali podczas ten okresu.

Dzieci które uczestniczyli w nauce podążali w górę wieka 30 do ustalać ich długookresowych ryzyko zdrowotne. Według ołowianego badacza Dr Sean Byars od uniwersyteta Melbourne tonsils i adenoids, bawić się znacząco rola w odpornym funkcja rozwoju dziecko. Tam  był mały badanie do długookresowi skutki usunięcie te organy w osobie jako dziecko teraz dalej. Tonsils i adenoids zapobiegają wejście bakterie, wirusy walczyć one daleko przy bramami i płuca i gardło więc mówić, wyjaśnia badaczów. Zazwyczaj usuwają gdy powiększają i zagradzają oddychanie. Tam  jest trudność w oddychaniu, infekcjach, tonsillitis as well as nawrotnych środkowego ucho infekcjach, nawrotnej klatki piersiowej i oddechowego obszaru w dzieciach z powiększonymi tonsils i adenoids.

Drużyna zauważał to, bronchit etc. jako dorosły, usunięcie adenoids podwajał ryzyko dostawać chronicznego obstrukcyjnego płucnego nieład (COPD) jako dorosli dzieci. podczas gdy usunięcie tonsils troił ryzyko dostawać górne oddechowego obszaru infekcje tak jak rhinitis Ryzyko astma i zapalenia płuc także podnosiliśmy obok wokoło 50 procentów po te operacj, one zauważaliśmy. Autory twierdzą że te rezultaty, sugerują wczesnego życia usunięcie tonsils i adenoids mogą nieznacznie ale znamiennie perturbować procesy znacząco dla żyć zdrowie. "[]" Usunięcie te organy w dzieciństwie także łączył skóra i oko problemy zdrowotni szczególnie łączyli alergie, one dodawali.

Wokoło 48.000 adenoidectomies i tonsillectomies wykonują w Australia i liczby są jednakowe w najwięcej innych krajów. Badacze twierdzą że padanie tonsillectomies i adenoidectomies który są niepotrzebni iść puszek nad past dekadą. Nowadays zazwyczaj wskazują w dziecku ones które wykonują. Autory sugerują że alternatywy operacja muszą rozważający w each skrzynce przez życie czasu ryzyka który produkować może usunięcie te organy. "ryzyko byli znaczący dla wiele chorob i ampuła dla niektóre," piszą. Inni eksperci w segreguję mówili że więcej studia na to potrzebują przychodzić ostateczny wniosek. To jest znacząco nauka twierdzą, ale ostateczni studia w przyszłości byli konieczni zanim dzieci radzą no przechodzić tonsillectomies i adenoidectomies, gdy potrzebowali jeden.

Źródło: https://jamanetwork.com/journals/jamaotolaryngology/fullarticle/2683621

Ananya Mandal

Written by

Ananya Mandal

Ananya is a doctor by profession, lecturer by vocation and a medical writer by passion. She specialized in Clinical Pharmacology after her bachelor's (MBBS). For her, health communication is not just writing complicated reviews for professionals but making medical knowledge understandable and available to the general public as well.

Advertisement