Naukowowie znajdują rola schizofrenia gen w móżdżkowym rozwoju

Usc zespół badaniowy i mózg rozwój który przyczyniają się zaburzenia psychiczne, wliczając schizofreni, dwubiegunowego warunku i depresji. utożsamialiśmy 150 protein wpływa komórki aktywność

Ja jest za pierwszym raz te molekuły utożsamiali., które kojarzą z schizofrenią 1 proteina łącząca zaburzenia psychiczne, (disc1) Naukowowie rozwijali nowe narzędzia wymaga komórki macierzyste ustalać chemiczne reakcje proteiny używają wpływać komórek funkcje i nerwu przyrosta w ludziach.

"to rusza się naukę bliżej do sposobności dla traktowania dla poważnej choroby psychicznej," powiedział Marcelo p Coba nauka autor i profesor psychiatria., przy Zilkha Neurogenetic instytutem przy Keck szkołą medyczną usc.

Znalezienia pojawiać się w biologicznej psychiatrii.

Schizofrenia afekty less niż 1 procent usa populacja, ale wielkiego wpływ na kalectwie, samobójstwie i przedwczesnych śmierć.

Disc1 gen łączył schizofrenia prawie 20 rok temu. Nerw komórki dzwonić neuron rozwijają, as well as mózg dorośleć. ja kontroluje jak, jak Disc1 także kieruje sieć sygnały przez komórki które mogą przyczyniać się choroba. Naukowowie mówją błędy w te chemicznych reakcjach przyczynia się schizofrenia.

Ale tożsamość skłania usc badaczów zobowiązywać się badanie proteiny który regulować może disc1 biednie rozumie, kolegów od stanu uniwersyteta Nowy Jork Downstate centrum medyczne i. Wyzwanie był symulować warunki wśrodku ludzkiego mózg, Coba wyjaśniał.

Używać komórkę macierzystą, prowadzili assays przypomina siedlisko dokąd disc1 robi swój pracie. Wtedy, używali genu edytorstwo wkładać cząsteczkową etykietkę na disc1, pozwolić ono wydobywać je od komórek mózgowych i utożsamiać proteiny z którymi kojarzy ono.

Utożsamiać proteiny które oddziałają wzajemnie z disc1 w komórkach mózgowych mógł prowadzić rozumieć Coba, wyjaśniał. jak współczynniki ryzyka dla psychiatrycznych chorob łączą odmianowe cząsteczkowe funkcje Odkrycie umożliwia badaczów ustalać odmianowych procesy które odróżniają się w pacjentach cierpi od odmianowych umysłowych illnesses.

"to daje badaczom odmianowym śladom podążać wśród komórek od oba zdrowych pacjentów i tamto diagnozujący z nieład," Coba powiedział.

Schizofrenia jest jeden odgórne 15 prowadzi przyczyn kalectwo na całym świecie. Ludzie z schizofrenią żyją średnia prawie 29 rok mniej bez nieładu niż tamto, według krajowych instytutów zdrowie psychiczne (nimh).

Choroba często towarzyszy warunkami które przyczyniają się wysoki przedwczesny wskaźnik śmiertelności wśród ludzi z schizofrenią. tak jak kierowa choroba i cukrzyce, Wokoło 5 procentów ludzie z schizofreni kostka do gry samobójstwem, tempa daleki większy niż populacja ogólna z wysokim ryzykiem w wczesnych fazach choroba, według nimh.

Źródło: https://news.usc.edu/144238/usc-scientists-discover-schizophrenia-gene-roles-in-brain-development/