Łasowanie miód może zmniejszać poważnych urazy przedstawienie w dzieciach które łykali guzik baterię, studiuje

Drużyna ucho, nos i gardło specjaliści, demonstrował że jedzący miód (ENT) po tym jak łykać guzik baterię potencjał zmniejszać poważnych urazy w małych dzieciach. Opiera się na znalezieniach w laboranckich zwierzętach badanie sugeruje że ten pospolity gospodarstwo domowe produkt może znamiennie zmniejszać chorobliwość i śmiertelność od wysoce kaustycznych baterii.

"guzik baterie ingested dziećmi więcej 2.500 razy rok w Stany Zjednoczone, z więcej niż 12 fałdów wzrost w śmiertelnych wynikach w ostatniej dekadzie porównującej uprzednia dekada," powiedział dyrektora oficera śledczego, Ian n. Jacobs, MD, dyrektor centrum dla pediatrycznych drogi oddechowe nieład i pediatryczny otolaryngologist przy Children szpitalem Filadelfia (CHOP). "ponieważ poważne uszkodzenie może zdarzać się wśród dwa godzin ingesting baterię interwał między ingestion i usunięciem jest czasem krytycznym postępować zmniejszać przełykowego uraz po to, aby."

Jacobs kolaborował z badaczami, Krisem r, MD, pediatrycznym otolaryngologist, dyrektorem pediatryczny Otolaryngology ilości ulepszenie przy oficerem śledczym. Jatana, i przy ogólnonarodowym Children szpitalem, w nauce publikującej online w laryngoskopie. kotlecika i dyrektora

Przez ich rozmiaru jak kształt i błyszcząca kruszcowa powierzchnia, guzik baterie pozowali ryzyko dla berbeci dla dekad. Gdy bateria reaguje z śliną i tkanką esophagus, ono tworzy bogactwo, alkaliczny rozwiązanie który w zasadzie rozpuszcza tkankę. Dzieci łyka z przełykową guzik baterią, biedny oralny nabór lub hałaśliwie oddychanie mogą przedstawiać z objawami bolesny gardło, kasłanie, febra, trudność. To może powodować surowe komplikacje jak lub specjalizować się naczynia krwionośne przełykowy dziurkowanie, wokalnie sznura paraliż i erozja, w drogi oddechowe. Długi bierze dla baterii usuwać wysoki ja ryzyko tamto bez dostępu szpitale z specjalizującymi się anesthesiologists i endoscopists doświadczający w usuwać cudzoziemskich przedmioty dla te dzieci szczególnie.

Zespół badaniowy chciał ustalać pomyślne interwencje dla łagodzić te urazy w i badać ich skuteczność w żywe zwierzęta modelu domu i klinicznym położeniu, w tym wypadku, laboranckie świnie. Specyficznie badacze szukali as well as neutralizują srogich alkalicznych poziomy smacznych, viscous ciecze które mogli tworzyć ochronną barierę między tkanką i baterią. Drużyna ekranizował różnorodne opcje wliczając pospolitych gospodarstwo domowe napojów tak jak soki i sportów napoje w laboranckich eksperymentach, sody.

"badaliśmy pospolitego gospodarstwa domowego leczniczych ciekłych opcj i, i nasz nauka pokazywał że miód i sucralfate demonstrowaliśmy ochronnych skutki przeciw guzika bateryjnemu urazowi, robi urazom lokalizującym i powierzchownie," powiedział Jatana. "znalezienia nasz nauka iść stawiającym natychmiast w kliniczną praktykę, przyłączoną w opóźnionych kapitału narodowego jadu centrum wytyczna dla zarządzania guzik baterii ingestions."

Przeor publikujący studiuje ten drużyną badał weakly acidic ciecze jak cytryna sok jako dowód pojęcie. Jakkolwiek, wiele dzieci no cieszą się pijący cytryna sok. Kontrastem słodki smak miód jest TARGET305_0_ smaczny młode dzieci.

Nasz rekomendacja był dla rodziców i opiekuny dawać miodowi przy miarowymi interwałami" Jacobs powiedzieli. "zanim dziecko jest sprawnie dosięgać szpital, podczas gdy klinicyści w szpitalnym położeniu mogą używać sucralfate przed usuwać baterię," Jakkolwiek autor ostrożność, lub, mniej niż jednolatka należnego mały ryzyko botulizm. w dzieciach które klinicznego podejrzenie istnieć septykę lub dziurkowanie esophagus lub w dzieciach przeciw używać te substancje, znać surową alergię miód, sucralfate

Podczas gdy przyszłościowi studia mogli pomagać ustanawiać idealną częstotliwość dla each traktowania i pojemność, wierzymy" Jacobs powiedzieliśmy. "że te znalezienia słuzyć jako rozsądny kryterium dla klinicznych rekomendacj," "bezpiecznie ingesting jakaś kwotę te ciecze przed bateryjnym usunięciem robić nic jest lepszy niż."

"guzik baterie powszechnie znajdują w gospodarstwach domowych, i muszą zawsze przechujący w zabezpieczać zbiorniku, nieosiągalnym dzieci," powiedział Jatana. "rodzice i opiekuny muszą sprawdzać wszystkie elektronicznych produkty w domu i robić pewny że bateria ogradza w przedziale który wymaga narzędzie otwierać i okresowo sprawdzać zapewniać je zostaje bezpiecznie przez czas."

Źródło: http://www.chop.edu/

Advertisement